Lancia Lybra - razlika izmedu 1.6 i 1.8 motora

Autor brava 312, 21 Srpanj 2017, 22:45:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

brava 312

Imao bi jedno pitanje, kako bi uzimao lanciu lybru ali benzica koji je bolji zahvaljniji 1.6 ili 1.8.
Znam da nije stilo al sam čuo da ima isti motor.
Hvala


Mike20

Da, isto su motori.
1.8 ima varijator, i skoro 30ks više od 1.6.
Bolji je onaj koji je u boljem stanju tj. ovisno o km. Na 1.8 problem zna biti radilica i spomenuti  varijator ako motor "rokće" kad ga upaliÅ¡ hladnog

brava 312

A taj 1.6 jel to onda isti motor kao u marei.
Pošto imam mareu 1.6 i prezadoviljan samo mislim da je preslab za libru a ako 1.8 troši1 litru više to mi nije strašno smo da nije preko.

Mike20

Da, iza 2000/2001 to su isti motori ko i u Stilu, ako su sa plastičnom usisnom granom
1.8 ostpilike troši isto, s time da je 1.8 iz Maree 113ks, a u Lybri je 130ks. U odnosu na 103 ks iz 1.6, tih 27ks se mora osjetiti, posebno kad varijator "proradi"
Lybra nije puno teža od Maree, u biti to je isti auto, samo što ima stražnji ovjes drugačiji i naravno kvalitetniju i opremljeniju unutrašnjost

Ali mislim da bi trebao otvoriti novu temu, pošto se ovdje radi o Stilu samo

brava 312

Još samo nešto da pitam, letva volana je klasična ko na marei ili kao stilo elektro servo.
Našao sam jednu lancu s 150 000 na satu sw pa budem uskoro išao pogledati.

Mike20

Klasika, hidraulični servo. Električni je na Puntu 2 od 1999 i Stilu od 2001.
Dobro pazi na te stvarne km na karavanu, 150 000km za 15 godina starog karavana je jako malo

brava 312

Trenutno radim u njemačkoj i treba mi neki auto do posla i tu u lokalu.
I mora biti benzinac zbog zelene plakete.
Lybra mi se oduvjek sviÄ'ala a tu moram raditi manje od mjesec dana za nju.
Jedino me strah ako moram popravljati nemam dvorište ni alat.
https://m.mobile.de/auto-inserat/lancia-lybra-station-wagon-1-8-lx-gelsenkirchen/246636697.html?ref=srp#desImages

Boxer

nisu isti, 1.8 je superfire blok kao i alfin ts 16v ako se ne varam, donji dio je isti, 1.6 je druga familija motora
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Da,1.6 u donjem dijelu je stare konstrukcije, 1.8 je noviji, donji dio isti ko na TS.

A ovisi u kakvom je stvarnom stanju, ak je stvarni 150 000km, to nije niš za taj motor, moj bivši iz Maree 1.8 ima sad nešto preko 300 000km, preventivno zamijenjeni leteći ležajevi radilice i brtva glave jer je od starosti "propišala"
Elektronika motora je japanska Hitachi, nikad niti jednog kvara oko toga, čak ni MAF.