Pomoć:Prednja balans štanga na Puntu 1.1 (55)

Autor dernikov, 15 Kolovoz 2017, 02:29:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dernikov

trebam pomoć u potvrdi informacije da Punto 55 nema prednju balans štangu. Na 1.2 sam vidio po slikama da ju ima, ali nisam uspio naći dobre slike 55. U manualu, na slikama se vidi podvozje dizela, a piše da je slika slična i za benzince. Eto slično je za mene velika razlika :(
Ako imate 55 možete li provjeriti imate li balans štangu ili ne, može slika ako Vam se da.

Ima problem s tehničkim,  napisali da auto nema balans Å¡tange. Ostao sam paf kada sam to čuo.
Uz to radili ekotest a auto ima plin. Majstor ga je turirao 5 minuta. Koliko znam auto ako ima plin njemu se ne radi ekotest (ili se neÅ¡to promijenilo u zadnjoj godini). NA papiru piÅ¡e da je auto osloboÄ'en od ekotesta.
ÄŒini mi se da sam naletio na nekoga tko je ustao na krivu nogu, ali bolje provjeriti da nedem bezveze na popravni.
Hvala na pomoći.
Lp,

eLaCiD

Evo imaš ovdje šemu kompletnog prednjeg kraja. Balans štanga (torzionka) postoji. Označena A3.

http://italia-corse.com/forum/index.php?topic=37480.0

A ima komplet Å¡ema i za zadnji kraj ako treba

http://italia-corse.com/forum/index.php?topic=37500.0
098  38 77 11
elacid@net.hr

franjo-fritz

55 nema prednju balans Å¡tangu( al se moze ugradit) svi ostali modeli imaju
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

Sto se tice eco testa vozilo na plin i nije bas doslovno oslobodeno eco testa. Radi se prvi eco test kod prijavljivanja ugranje plina u vozilo i svakih 10g.ponovo
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Kakve veze ima balans štanga ako auto je tvornički nema?
Ne znam čemu su to konstatirali?
Što će onda još pisati da auto nema maglenke?

Inače po novom ekotest se radi i za plinaÅ¡e na SVAKOM tehničkom, to rade radi nekog naputka i svoje evidencije,  ali mislim da se to ne naplaćuje i ne utjeće na prolazbost ne tehničkom

Miha.

Kako za koje tržište. Moja 55-ica 6 speed je imala balans štangu naprijed i nazad, još su se u servisu čudili :laughing-smiley-001:

eLaCiD

Citat: Miha.  u 15 Kolovoz 2017, 08:58:32
Kako za koje tržište. Moja 55-ica 6 speed je imala balans štangu naprijed i nazad, još su se u servisu čudili :laughing-smiley-001:

Po katalogu je trebaju imati svi modeli 55, 60, 75 i 90.
Sad Å¡ta talijani i kad ugraÄ'uju pitanje je  :smile:
098  38 77 11
elacid@net.hr

mario1984

Moj nema balans stangu, radi se o puntu 55 a punto 60, 1999 god, imao je i prednju i zadnju.

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk

Huawei P10

vlatko11

Jesam glupa seljačina,ali nekontam kako prednji ovjes može da nema balans štangu???????????????
Pa to ti onda na neravninam na cesti auto skakuće kao mlada kurvica..ili se varam.

Miha.


eLaCiD

Kao Å¡to je rečeno.. neki imaju, neki nemaju. Vjerojatno serija pred marendu nema po sistemu : Giovani, Antonio jeb'ate poso ajmo manÄ'are. Onda ta serija nema. Serija koja ide poslije marenda ima. Sva sreća da to ne prakticiraju sa kočnicama.
Kako bilo po tvorničkom Fiat manualu svi imaju. Uostalom na vilicama i mostu su rupe za ugradnju. Ono kupiÅ¡ prednju vilicu i ima na njoj rupe za pričvršćenje. Sad da nije predviÄ'ena balans Å¡tanga čemu te rupe.

Dio iz tvorničkog manuala :



098  38 77 11
elacid@net.hr

Green Punto

Cuore Sportivo   :wiii:

eLaCiD

098  38 77 11
elacid@net.hr

Green Punto

Cuore Sportivo   :wiii:

Virago

Moj Punto je serijski nije imao, a od kolege je! Znači ili je od serije do serije ili od tržišta za koji se auto isporučuje. Ugradio sam je naknadno, tj. ugradio ju je franjo-fritz bez problema.