Seicento Sporting 1.1 swap 1.2 8v

Autor Seicento Sporting, 09 Rujan 2017, 14:56:45

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Seicento Sporting

Pozz.
Naime dobio sam seicento sportinga 2000g od jednog starijeg gospodina,motor je već tad bio pri kraju i trošio dosta ulja. Sad sam u maloj nedoumici,tj. razmišljam o tome dali da radim postojeći motor ili da uradim u njega motor 1.2 8v s jednim senzorom (radilice)....e sad, trebao bi mi savjet i iskustvo nekoga tko je to već radio ili zna što je sve potrebno za isto. Unaprijed se zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći.

Mike20

Ja bi u ubacio 75icu iz Punta jedinice. Možeš i ovoga složiti i pojačati na 70tak ks, imas tu na forumu upute.

Seicento Sporting

Jel me molim te možeÅ¡ uputiti gdje da ne lutam ko' muha bez glave  ðŸ˜,

Mike20


Seicento Sporting

Hvala mike20 još mi samo ostaje nepoznanica ako se odlučim staviti 1.2 60 ks što mi je sve potrebno za to,tipa moram li mijenjati nosače motora,moze li ostati isti mjenjač,dali mijenjam kiler,sto je sa strujom itd...


Seicento Sporting

Usput što se tiče motora 1.2 8v 60 ks,rabljenog naravno,u hercegovini dodje 200-250 km što je ekvivalentno 800-1000 kn,pa mi se to čini kao isplatljivija opcija nego raditi ovaj koji je trenutno u njemu,naravno ako nema većih troškova oko upasavanja

Mike20

Kako ja bi razmisljao.
Uredio bih taj motor koji je u autu do temelja, bar onda znas što imaš, onda bi isao na njegovu doradu. Pitanje je kakav je drugi motor koji nabaviš, možda isti ko.i.ovaj tvoj, al to ne možeš znati dok ne pocneš koristiti taj motor.

Osobno nisam to rsdio, pretpostavljam da su nosači isti i getriba ostaje. Kiler nije lose staviti veći, al.mislim da i ovaj ima kapacitet dovoljan za ohladiti tih 70tak ks.

Jedino , ona tema se.odnosi na 55ks motor iz Punta 1 koji je SPI, mislim da je tvoj MPI

topolino

Ja kada bih vec popravljao 1.1 provjerio bih sta pase sa 1.2 (bregasta, ventili, glava). Ili bih kupio 1.2 za sto manju lovu, otvorio ga i uredio ga.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Seicento Sporting

Ima i to smisla....dečki hvala na svim prijedlozima,kako se kaže,dvije su glave uvijek pametnije od jedne ;)

topolino

Evo ti mk1 60 za 500kn motor. Ostatak sta ti treba idu djelovi sa motora 75ks
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Seicento Sporting


topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Seicento Sporting