Truli prag, kak to?

Autor pMarko, 07 Listopad 2017, 20:06:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

pMarko

Naime, skuzil sam prije nekog vremena da mi je malo nabubrena boja na pragu iza prednjeg lijevog kotaca. Danas sam uhvatio vremena da to malo pobrusim i vidim dal mi treba i limar ili bumo samo lakirali. Imal sam kaj vidjet. Dok sam pipal s prstom, prst mi je propal skroz u prag. Prag je truli da truliji nemre bit. Auto tu nikad nije udaren, a i gledajuci kroz tu rupu  cini mi se da je hrdjavio iznutra.
Jel ima jos netko slican problem? Jel moguce da se nekud voda cijedila u prag?
Kuckal sam i po desnom pragu i iako vizualno ne vidim nista, ne zvuci mi zdravo.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk


Mike20

Kak znaš da nije bio udaren?
Vjerojatno je bio prag udaren, "poštrajfan" pa je to pokrpano, izvučeno i ofarbano.
Meni ovo bijelo izbrušeno liči na kit.

Da i voda stoji nutra u pragu, mislim da nebi tak prohrÄ'ao, jer je BRavo 2 dobro zaÅ¡tićen iznutra, sve Å¡upljine su tvornički ispunjene voskom

Miha.

Bio je sigurno udaren, ili možda nagnječen samo prag.

Alien

Da li su ti gumeni čepovi s donje strane praga svi na broju?

Mike20

Što više gledam sliku, meni se čini da taj dio cijeli loše izgleda i da je tu nešto slagano

pMarko

Znam da nije udaren jer je moj od prvog dana. Znal bi da sam ga udario, a pogotovo da sam ga popravljao [emoji4] Ovo bijelo di sam brusio je temeljna boja.
Meni je zasad misterij.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk


pMarko

Citat: Alien  u 08 Listopad 2017, 09:02:26
Da li su ti gumeni čepovi s donje strane praga svi na broju?
Meni se cini da su svi na broju, tj. nema rupe bez cepa.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk


Miha.

Jbg onda je došla voda unutra, vjerojatno kroz čep tapicirunga na zadnjm muldama. Zamjenit cijeli prag onda.

robert_zd

Citat: Alien  u 08 Listopad 2017, 09:02:26
Da li su ti gumeni čepovi s donje strane praga svi na broju?

Meni fali jedan čep na pragu  :jao1: Duguljasti uski, kako se uopće to zove, trazio po ebayu za uzet al nista. Ima neko za prodat?

pMarko

Citat: robert_zd  u 08 Listopad 2017, 11:44:45
Meni fali jedan čep na pragu  :jao1: Duguljasti uski, kako se uopće to zove, trazio po ebayu za uzet al nista. Ima neko za prodat?
Mozda cu ja imat [emoji16] Sutra bum otisal do limara da pogleda.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk


Boxer

Tu trule poprilično, kolega ima 2007 T-jeta, isti slučaj s obje strane, nešto s odvodnjom vode nije kako treba, negdje se nakupi i začepi se odvod i onda tu trune iznutra
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Miha.

Zato ima čepove koji se povremeno skinu. Rekao sam gdje ide voda u prag.. Jbg teško je pogledat jednom godišnje cijeli auto i otvorit čepove.

dinko1981

Volim talijane ali zaista su losi sa zastitom od hrdje, mislim da im je vrhunac slampavosti po tom pitanju punto 2. Igrom slucaja vlasnik sam reno thalije iz 2001.g (nasljedio od pokojnog ujaka) koji se vozi 24/7 po svim uvjetima kontinentalne Hrvatske i nije krpan, nije trul, nije cak ni hrdjav. Nikad nije stavljana dodatna zastita, samo tvornicka, i nedajboze da sam jos isao i periodicki "servisirat pragove" na nacin da im skidam cepove i ispustam vodu. Naci punta to godiste  a da nema nove pragove i bitumen do vrata je sf.

pMarko

Citat: Miha.  u 08 Listopad 2017, 15:54:08
Zato ima čepove koji se povremeno skinu. Rekao sam gdje ide voda u prag.. Jbg teško je pogledat jednom godišnje cijeli auto i otvorit čepove.
Ne velim da nisi u pravu, ali jos niti kod jednog mog auta, pa niti sluzbenih u firmi nisam cuo ili procitao da se moraju nekakvi cepovi skidat da bi se auto iscijedio. Da sam to znao, naravno da bi redovito to i radio.
Neka ovo bude uputa i drugima, mozda izbjegnu slicne probleme.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk


Boxer

Kad budem morao jednom godiÅ¡nje skidat čepove skidati da mi auto ne istrune bacit ću ga u smeće i kupit bicikl jer to nije auto onda nego smeće. 147 mi ima 16 godina, grama hrÄ'e nema osim na jednom mjestu gdje je prag bio oÅ¡tećen i nikad nitko nije skidao čepove a bogami niti neće.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...