Punto mk1 55 par problema..

Autor Markozg2490, 11 Listopad 2017, 22:21:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Markozg2490

Pozz ekipa!! Novi sam na forumu i uzeo sam danas punta 55 bas.. ima 224000km.. od servisa na njemu je radeno zadnje na 218000 sljedece: piksiran je zadnji most, pakne zadnje, ulje Mobil 2000 i filter ulja, filter zraka, svjecice, antifriz.. e sad ovako zanima me kad je masina zgrijana i auto radi izvadio sam mu sipku od ulja i vidio da sprica kapljice ulja od tamo.. jel to lose? Gore na cep gdje se uljeva ulje ne baca ulje al tu na sipku da.. sljedece sto sam skuzio svjetla na leru mi trepere kao na 2t skuteru ne tako jako ali se primjeti i zmigavci zadnji mi ne rade na leru a kad dodam gasa pocnu raditi.. zadnji lonac mi ima rupu i nkj ruzi u njemu pa ako ko ima zadnji lonac za prodat nek se javi.. to je to ostalo je dobro na autu. Pa ako moze netko malo pomoc oko toga vore navedenog bio bih mu jako zahvalan! Inace kolega @franjo fritz pobrisao mi se slucajno tvoj br pa javi na pm ako nije bed stvarno si mestar trebat cu te..  I da koje ulje najbolje sipat u punta?

PuntoZG

Imam ti ja zadnji lonac od 55ice bio na autu mozda pol godine

topolino

Mora spricati i nije ti pametno vaditi sipku dokle motor radi jer kod nekih motora ta sipka prolazi jako blizu radilici. Za ovo drugo ti je alternator kaput. Repariraj ga ili zamjeni.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Dotz27

Ako trebas alternator javi se imam ja kompletan motor od 55ice sa 155.000

Markozg2490

Decki hvala na pomoci..evo spuh nabavljen od clana puntozg hvala! Sad je mali tih :grinning-smiley-044: ali i dalje me ova struja k#ra.. znaci dam zmigavac i stisnem kocnicu radi samo naprijed iza ne.. pustim kocnicu rade normalno.. i dok dam zmigu naizmjenicno rade zmige i pozic ije zadnje..

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Dotz27

ocito im je to bolest.Ista stvar na mojoj 75ici.Mjesao je struju.Dobro provjeri kleme na akumulatoru,stegni ih a raskopaj zadnje lampe drze ti dva sarafa ako se dobro sjecam ocisti kontakte i kontakt sprejem pospricaj i trebalo bi bit okej.

Markozg2490

Aha aj bum probao sutra to.. fala na info :ok1:

Markozg2490

Evo ljudi lampe rjesene.. iza kontakti skroz oksidirali od vode.. e sad zadnja stavka koju moram nekako rjesiti je truba.. ne radi nego kad ju stisnem samo klika i taj klik se cuje dolje na onom malom releju ispod volana.. trebam li njega mjenjat ili gledat oko same trube?

the-rider

pa vidi ako dolazi struja na trubu, tesko da je relej krepao, moguce da su ti kontakti losi i na trubi
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Markozg2490

Citat: the-rider  u 17 Listopad 2017, 06:56:31
pa vidi ako dolazi struja na trubu, tesko da je relej krepao, moguce da su ti kontakti losi i na trubi
Gdje se nalazi truba sto skinuti da dodem do nje?

topolino

Na ljevoj strani kod maglenke u braniku
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Markozg2490


Markozg2490

Evo truba rijesena ona je otisla.. hvala  :care1: sljedece kaj me ceka je brtvljenje.. masina curi ispod kartera a nezz od kud.. cisto ulje

the-rider

vjerovatno semering radilice
je motorno ulje ili iz mjenjaca?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.