Fiat Punto mk1 lupkanje

Autor Mihajlo90, 04 Studeni 2017, 21:54:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mihajlo90

Pozdrav,

nakon dosta vremena počelo mi je neÅ¡to lupkati pri neravninama s lijeve vozačeve strane. Imam osječaj kao da neÅ¡to ima dosta lufta. Ne vuče u stranu, zadnje u vezi prednjeg ovjesa raÄ'eni su amortizeri, krajnici, spone, vilice te je napravljena optika. Å to bi sada samo na toj strani moglo lupkati čak i pri manjim neravninama ?

Hvala !

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


mario1984

Ako su djelovi koje lijeve marke, moguce da je dobilo lufta. Digni ga u zrak i vidi dal to kotac ima lokera ili ti lufta lijevo desno, onda ti je krajnik ili uzmi pajser pa naspanaj kuglu. Kugla, krajnik, amortizeri, jedno od toga je. I provjeri jel sve zategnuto.

Poslano sa mog Fly4 koristeći Tapatalk

Huawei P10

Mihajlo90

Citat: mario1984  u 04 Studeni 2017, 22:05:57
Ako su djelovi koje lijeve marke, moguce da je dobilo lufta. Digni ga u zrak i vidi dal to kotac ima lokera ili ti lufta lijevo desno, onda ti je krajnik ili uzmi pajser pa naspanaj kuglu. Kugla, krajnik, amortizeri, jedno od toga je. I provjeri jel sve zategnuto.

Poslano sa mog Fly4 koristeći Tapatalk
Ok, to provjerim. Čini mi se da lupa više gore prema karoseriji na toj strani ...

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Memphis


Mihajlo90

Citat: Memphis  u 05 Studeni 2017, 11:18:40
Ležaj na amortizeru
Ići ću u subotu do majstora. Jel moguće da taj ležaj tako lupka?

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


mario1984

Moguce je da

Poslano sa mog Fly4 koristeći Tapatalk

Huawei P10

Mihajlo90

Evo nakon pregleda, lupaju ležajevi amortizera. Zamjena sa rukama 580 kn. To ću zamjenit idući tjedan. Jel cijena ok?

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


M.P.

Jeftino nije.

Koliko me pamćenje služi, ležajevi za punta su cca 150kn po komadu bili davno. Ispada da su ruke cca 300kn. Malo puno za odvidat 4 vide na koliko se drži amortizer i stavit oprugu  u stegu i sve vratit natrag. Taj posao na puntu se napravi na parkingu , i to relativno brzo.

Mihajlo90

Citat: M.P.  u 16 Studeni 2017, 16:23:59
Jeftino nije.

Koliko me pamćenje služi, ležajevi za punta su cca 150kn po komadu bili davno. Ispada da su ruke cca 300kn. Malo puno za odvidat 4 vide na koliko se drži amortizer i stavit oprugu  u stegu i sve vratit natrag. Taj posao na puntu se napravi na parkingu , i to relativno brzo.
I optika je uračunata u cijenu...

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


M.P.


Mihajlo90

Evo zamjenjeno. Sada je ok. Što bi moglo lupkati kod većih rupa u zadnjem dijelu (kao metal o metal)? Probao sam uhvatiti za zatvorena vrata gepeka i cimati gore - dolje te se i tada čuje. Kao da ima lufta negdje... Kotači dobro stoje, ležajevi se ne čuju. To mi se čuje već dosta dugo ali ako nije ništa veliko možda i popravim u dogledno vrijeme.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Memphis

Digni kotač u zrak pa ga cimaj gore-dole ... onda ćeš vidjet gdje lupa i ima lufta.

vjerojatno ležaj na vilici ...  ako nije on onda seleni na mostu.

vlatko11

Vjerojatno seleni zadnjeg mosta.
Uvali pajser izmeÄ'u karoseriije i mosta i cimaj,ak lupka definitivno seleni.
Tak bilo kod mene.
Auto drži na zemlji,nemoj ga dizat na dizalicu.

Mihajlo90

Jel mijenja to itko i za koliko šuške?

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


vlatko11