Fiat bravo_ne radi centralno zaključavanje

Autor Bravo2013, 05 Studeni 2017, 12:39:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Alien

Kako su već neki naveli: Sebastijan Bertol, SEB na forumu, iz Velike Mlake.

Bravo2013

Poslala sam mu privatnu poruku sebu prije 3dana pa mi jos nije nista odgovorio...

g3ar

<3JTD

Stilo M

PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Bravo2013

Receno je da je ugradjen /mijenjan alarm, tj da nije tvornicki_to su rekli sad zadnji servis sto su testirali auto drugom bodyu...
Medjutim od prvog elektricara gdje sam bila prvi put, za alarm nije spominjao kvar  al je rekao da je tvornicki ....svi mi daju razlicite dijagnoze, cekam termine, ostavljam im auto koji zadrzavaju danima.... a nitko ne rjesava problem!

Trebam raditi veliki servis, mjenjat kvacilo,lamelu, kupiti zimske gume i sad sam sve to stopirala jer se ne usudim ulagati u auto ako se neda popraviti glupost od zakljucavanja..
Svakako cu zvati u pon. Berola
Lp

Mike20

A gle, iskreno, ak je ovo Bertol čitao, ja na njegovom mjestu nebi uzimao taj auto.
Nakon Å¡to su se viÅ¡ekratno i veÅ¡ednevno izredali razni genijalci sa raznim svojim teorijama zavjera koji ne znaju raspoznati tvornički od naknadno ugraÄ'enog alarma-svaki komentar je suviÅ¡an

Daj na piši kod koga je auto vožen da se zna da ti ljudi o struji u autu pojam nemaju

Bravo2013

Ne zelim sada nikog prozivati... pitam za preporuku jer treci put zelim dati elektricaru koji radi sve od elektronike a ne da se dijeli na nekakve kategorije...

Bertolu sam poslala poruku i objasnila tko mi je zadnji servis radio tj testirao na drugi body i smatra da je alarm u problemu.

Kada rijesim problem onda objaviti tko je u pravu a tko u krivu...


Bravo2013

Meni je samo problem centralno zakljucavanje, a ovo sto sam spomenula za veliki servis i kvacilo to je bilo u planu  da to izmjenim.... i za to ne prijavljujem problem

danci1993

Citat: Bravo2013  u 11 Studeni 2017, 21:25:56
Ne zelim sada nikog prozivati...
Forum sluzi tome, pomogni ti nama i reci kome da ne idemo a mi cemo tebi pomoc sa informacijom kome da odes, ja jos jedan glas dajem bertolu, ti odluci :)

Multijet

I ja sam za Seba, Autoevolution, pogledaj njihove radove
0989739290

danci1993

Citat: Multijet  u 12 Studeni 2017, 12:06:14
I ja sam za Seba, Autoevolution, pogledaj njihove radove
Autoevolution isto palac gore, meni radili mapu za auto, sve odradjeno 1/1

Bravo2013

Evo povratne informacije...problem sa zaključavanjem ipak nije bilo veliki problem jer je proradilo samo od sebe nakon što je auto bio bez struje par dana...

ukratko..
Termin kod Bertola sam čekala 5 dana, auto se nije koristio i bile su maknute kleme sa akumulatora (da mi opet ne isprazni akumulator). Nakon 4.-tog dana su stavljene kleme na akumulator i auto odvežen Bertolu i da bi isti dan dobila poziv od njih da oni ne nalaze nikakav problem na autu i da centralno radi. Vjerojatno se resetirao sustav/kompjuter jer je dugo bio bez struje pa je taj dan centralno zaključavanje proradilo, ne znam šta se tu odjednom desilo ali je auto napravio budalu od mene ali bome i od predhodnih električara koji su mi pregledavali auto.

Alarm je isto ok , a to da vuče struju je u nekim normalnim granicama pa je sumnja da je cijeli problem možda nastao zbog akumulatora jer je zamjenski i slabiji .Stoga je preporuka da se stavi originalan i jači akumulator prema broju Å¡asije. Na dijagnostici su bile greÅ¡ke  da se javlja privremeno problem sa centralnim zaključavanjem i alarmom i te greÅ¡ke su obrisane kod Berola, tako da sad već 2 tjedna sve normalno funkcionira!

Hvala na preporukama ali u šoku sam od svega, osobito jer su mi prethodno prognozirali da je problem u bodyu i još mjenjali/testirali s drugim bodyem. Imam sada sumnje šta će mi biti od bodya i kakve ću posljedice imati s time jer je već nastao kvar na žmigavcima...

pozz









Alien

Vjerojatno je dolazilo do pada napona prilikom hladnog pokretanja automobila zbog preslabog akumulatora.
Takvih slučajeva je bilo i sa Stilom kada zbog slabog akumulatora auto izbacuje greške raznih senzora a u stvari greške nema. Ispravan i malo jači akumulator rješava problem.

brava 312

I ja imao sličan slučaj, kako je bila magla ošlepao auto mehanicaru s upaljenim svjetlima i nakon dva dana zove mehaničar da auto pali i ide normalno.
I naravno nije uzeo ni kune a neki bi rekli mjenjo to i to xD