Stanje svjećica

Autor Memphis, 06 Studeni 2017, 11:02:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Memphis

Dakle promijenio sam svjećice na Puntu 75 nakon 30000 km i evo u kakvom su stanju ... Kakvo je po vašem mišljenju sagorijevanje naspram vaših bolida?
Više manje sve su ujednačene osim 4te koja je nešto tamnija. Ne znam da li je na 2 i 3 možda smjesa nešto siromašnija ili je to ok budući da se radi o svjećicama sa 4 zazora. Nove sam stavio Denso TT.





1. cilindar


2. cilindar


3. cilindar


4. cilindar


Boxer

poslikano je tako da se iz slika ne vidi ništa :(
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Memphis

Å ta se ne vidi?
Jel sad dobro?




Boxer

Slikaj svijećiu s boka po dužini a ne ovako
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

prosudi sam


Denso TT su dobar izbor. Curin punto vozi 25k+ na njima, potrosnja je ok, pali normalno hladan, ne trokira.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dinko1981

Pa vi mijenjate te svjećice ko ja nekad na tomosu  :D:. Btw ja trenutno vozim renaulta thaliju 1.4 8v sa plinom i 230 tisuća i svjećice mijenjam svakih 60000 tisuća kako je i predviÄ'eno, i to one skupe za 15 kuna  :ruganje: i nemam problema.

Memphis

Moja prosudba je da je sve ok ... možda malo koji injector je zaštopan.

Ja zasad nisam zadovoljan sa Denso TT jer mi trza na niskim okretajima npr. kad gmižem pa ga ubacim u drugu pa gas. To mi se sa Bosch S4 nije dogaÄ'alo. Možda je  stvar u kablu jer na 4. cilindru nisam ga mogao dobro napiknut na svjećicu jer je jako usko. To moram sutra provjerit a ako nije do toga onda su Bosch S4 bolje za ovaj motor.

@dinko1981 ja mijenjam prema planu održavanja iz uputa ... a to je za taj motor svakih 30000 km. Svaki motor ima drugačiji interval.

topolino

Vjerojatno je koji kabel dobio po nosu. Ja sam imao klikanja ljeti sa denso dokle nisam promjenio kablove.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Je ... kako sam i mislio kabel na 4. cilindru lula dobro ne nasjeda ... zamijenio sam kabel sada radi kao sat.
Sutra ću slikat pravilno stare svjećice ..

topolino

Stari kablovi pa ili lula nesjedne kako treba, ili se izvuce kabel iz lule jer trebas kljestima vaditi lulu jer nema mjesta.
Ovako po slikama sta si stavio 4. svjecica je tamnija i tu ti malo injektor slini.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis


topolino

1 i 4 ti injektor slini. Vidis po bazi elektroda da ima garezi. Ona 5. je sa kojeg cilindra?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Isto četvrti samo sa druge strane ... jer s jedne strane je normalna s druge zacrnjena

Pod piša misliš da je zaštopan pa nema dobar mlaz ili da curi pod pritiskom?

topolino

 :sadomaso:Stalno curi onda ima garezi i smjesa je bogata, da je zastopan bila bi keramika skoro prozirkasta zbog siromasne smjese i visokih temperatura.
4. na slikama sta sam ti postavio. Injektore mozes staviti sa nekog novijeg auta, samo da je protocnost i otpor zavojinice priblizno isti.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Skinut ću ih dole pa odnijet na ispitivanje i čišćenje. Koji ne valjaju zamijenit ću ih drugim rabljenim koje ću isto dati očistit i ispitat.

Jel se može rail skinut bez skidanja frgazera?