Punto Mk1 55, stup volana, kontakt brava, izlizani kljuc

Autor emperor29, 08 Studeni 2017, 08:51:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

emperor29

Pozdrav svima,

Dakle kao sta se moze iz naslova zakljucit, na svome puntu 55 imam problem sa kljucom, toliko je izlizan da sam ispadne iz brave prilikom voznje po grbavom terenu. Drugi kljuc nemam, ovaj izlizani je plave boje.



E sad, imam na raspolaganju jos jednog punta 55 kojeg mogu raskopat u djelove, i sad bi si ja prebacio bravice (lijeva,desna vrata, portapak i kontakt bravu )

Koji mi je najlaksi nacin za skinut kontakt bravu? Koliko sam upoznat ona je za stup volana uhvacena nekim zakovicama i da ne ide klasicno odsarafljivanje. Jel bi mi bilo lakse skinut cijeli stup volana i prebacit na svoga, i koja je procedura u skidanju? Jel mogu ocekivat eventualne komplikacije?
Znam da moram prebacit prsten oko brave i imobilizer ( ako je to crna kutija iznad osiguraca )
Jel mi treba jos sta od djelova za prebacivanje?

I za skidanje bravica sa vrata, jel ima tu kakva " kvaka" ili ide jednostavno?

Eto raspisite se slobodno, i unaprijed hvala svima na odgovorima  :to:

It doesnt matter if you win by an inch or a mile, winning's winning...

topolino

Za stup imas vidu na kardanu i dvije na karoseriji. Preseli sve sta je na stupu u kompletu sa imobilizerom isto. Za vrata poskidaj oplate i bravicu ti drzi po jedna matica i poluga. Pripazi kod oplata na plasticne kopce.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

emperor29

Hvala na odgovoru topolino  :smile:, jos imam nekoliko pitanja.

Ovaj punto ima na volanu air bag, moj nema, nekako mi je ljepsi volan sa airbagom nego moj vulgaris volan.

Jel bi se dalo da taj sa airbagom preselim na svoga volan (znam da airbag nece imat funkciju ) skupa sa stupom i svime time?

I jos pitanje imam za jackove; sto se tice sa kontakt brave, od brisaca i zmigavaca, to je jednostavno za skinut?

I za rucice od zmigacaca/ brisaca ako moje budu u boljem stanju jel ih komplicirano preselit na novi stup i jel trebam na sta posebno pripazit?
It doesnt matter if you win by an inch or a mile, winning's winning...

topolino

Nije nikakav problem preseliti. Jedina razlika ti je u tome sto imas konektor viska od airbaga i moguce filozofiranje na STP zbog preinacenja sigurnosnih elemenata auta :facepalm:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

sink.as

Imam isti problem, samo ja nemam rezervno sve, sta se moze napravit da ostanu ove brave i kljuc

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


Memphis


sink.as

Citat: Memphis  u 24 Studeni 2017, 10:10:38
naručit novi ključ?
Jeli moze u kljucara ili negdi di rade kodirane kljuceve, mogu li napravit dva obicna kljuca a ovi sa kodom zalipit kod citaca.

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


Dotz27

Citat: sink.as  u 24 Studeni 2017, 13:12:16
Jeli moze u kljucara ili negdi di rade kodirane kljuceve, mogu li napravit dva obicna kljuca a ovi sa kodom zalipit kod citaca.

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
Imam ja sa svoje 55ice mogu ti prodat sve kaj trebas.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk


sink.as

Aj u inbox sta imas i koliko novaca

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk