Curenje vodene pumpe nakon zamjene

Autor Markozg2490, 11 Studeni 2017, 16:03:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Markozg2490

Pozz ekipa vise manje sam utegnuo puntica u mjesec dana kolko sam mogao i vremenski i financijski.. prije tjedan dana mi je propisala vodena pumpa.. antifriz se slijevao niz kuciste filtra i sami filter ulja.. odma sam kupio fino novu vodenu Metelli, komplet zupcastog i spaner od Ine i klinasti Contitech.. fino zamijenio sve fazirao masinicu i vozio se 3 dana bez greske.. i danas ujutro vidim ispod filtra opet jednu malu fleku/lokvicu promjera 5cm od antifriza.. ne kuzim di sam fulao.. jedina stvar koja me.muci dal se kod montaze nove.vodene mora stavit diht masa po onom utoru ko za brtvu po rubovima pumpe samo ili i po onom dijelu okruglom koji ulazi u glavu? Jer taj okrugli dio nisam brtvio opce a vidim na staroj pumpi da je taj dio bio dobro nasaftan.
:neznam:

Markozg2490

I jos nesto.. odkad sam sve tto zamijenio kod svakog paljenja mi zacvili remen? Hoce to prestat ili

the-rider

si siguran da pusta na pumpu
na njima voli propustiti na onu metalnu cijev iza pumpe
remen ti cvili jer je labav
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Markozg2490

Nisam ziher jer nisam otvarao opet sve to.. cek koja metalna cijev? Nezz di se ona nalazi imas koju sliku di stoji?? Remen znaci trebam napet malo.. hvala

topolino

Metalna koja ide iza ispusne grane u pumpu. Ide O ring brtva i tu cijev struli.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Vjerojatno o-ring na crijevu od pumpe ...

Antonijo

Kad sam ugradio novu pumpu vode, stavio sam diht masu za svaki slučaj.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Memphis

Diht masa i ide ...

To kaj sa kineskim pumpama (tipa ove gore MM) dobiš kao onaj kartonski dihtung to kao da ga ni nema.

brava 312

Da ne otvaram novu temu pa da pitam tu.
Znači htio bi na marei 1.6 isprati rashladni sustav pošto mi sve nako mutno prljavo.
Probao sam skinuti malo crijevo s posude i polako dosipati vodu ali voda jako slabo ide ili uopće ne ide.
Htio sam skinuti donje crijevo na hladnjaku i staviti kantu vode da vuče vodu iz kante al mislim pošto je voda hladna da bi se termistat zatvorio i ne bi dobio nista.
E sad neki savjet ni mi dobro došao.
Hvala

topolino

Radiator flush ili alkoholni ocat pola litre sipaj. Ispusti oko oko 1/2l vode iz sistema, sipaj ocat i nadoli razliku do max. Upali auto neka radi dokle se ne ugasi ventilator i ispusti sve vani kada se malo ohladi. Uglavnom divi se svemu sta izade vani :D:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: