Radio, odvojeni sistem zvučnika prednja vrata i struja pitanje

Autor Echo, 13 Prosinac 2017, 11:09:02

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Echo

Prvo pitanje se odnosi na originalni konektor od radija, ako na njega samo ukopčam konektor koji je došao uz radio pretpostavljam da će on biti stalno pod naponom, bez obzira da li je uključen i svira ili ne?

Drugo me zanima ima li Punto provučene žice za visokotonce, naime kod mene je ispod manualne šipke za podešavanje retrovizora nešto što izgleda kao mrežica od visokotonca no ne znam kako to raskopati, iz jednog dijela plastike je?

Trebam savjet kako i kuda provuči nove žice koje doÄ'u uz odvojeni sistem zvučnika jer nemam zasebne pasivne skretnice nego su integrirane u kablove...

I na kraju, Å¡to se tiče dimenzije zvučnika, uzima Hertz jer sam imao dobro iskustvo s njima prije, ima verzija 165 mm bas i od 170 mm... koja bi pasala u Punto mk2A? Mjerio sam neki zvučnik od 170 mm koji mi se čini paÅ¡e taman u plastiku, no ne znam bi li ovi od 165 pasali jer nisam mogao naći sve rupe za zaÅ¡erafit kako god da okrenem zvučnik ovaj od 170... uvijek mi je jedna ili dvije bila pokrivena  :speechless-smiley-038:

Mike20

1. da, zamijeniš žutu i crvenu žicu na konektoru od radija
2. skini platiku i pogledaj, imaš mali šraf ispod ovalnok poklopca i isčupaj tu trokutastu plastiku van, na kopče je od kojih će bar jedna puknuti dok to budeš skidao
3. otpojiš originalni konektor koji ide iz štoka u vrata i u njemu (i utikaču i utičnici) izbušiš rupe za kablove zvučnika.
Ako imaš original kablove za zvučnike, spojiš ih na ulaz skretnice, a dalje sa skretnice u bas/tweeter ide kroz vrata
4. ja sam stavaljao dosad nekoliko setova 165mm

Echo

Spajam li direkt žutu na crvenu ili na ovaj odvojak, gdje je crvena dupla


g3ar

Žutu spajaš na crvenu koja ima "odvojak" ,pošto na toj žici imaš dva ista konektora uštekaj u bilo koji.

p.s. zamjenu žutu i crvene boje radiš samo ako ti radio izgubi memoriju nakon što izvadiš ključ iz brave.
<3JTD

Echo


g3ar

Tako je, dolazna žuta u crvenu (od konektora), dolazna crvena u žutu (od konektora). Opet napominjem, probaj taj spoj, memoriraj jednu stanicu pa izvadi kljuc, ako se radio opet "resetira" odnosno obrise memoriju zamijeni.
<3JTD

topolino

Zuta je stalni plus. Ostavi kako je na slici samo spoji zutu iz konektora na duplu crvenu i radit ce ti radio bez kljuca, te nece gubiti stanice.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Echo

Ne želim ja da je stalno pod naponom, nego kad palim auto da se pali i radio, kad ga ugasim da se i radio gasi

topolino

Onda obrni zutu na crvenu, crvenu na zutu. Ali sumnjam da ces dobiti sta zelis jer ni kod cure na mk2 puntu (nista nije prepravljano) radio radi neovisno o kljucu. Tvornicki nije to predvideno
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Multijet

Na mojem mk2b je radio bio na kontakt i imao je pripremu za radio. Samo sam uÅ¡tekao i radilo je. Na instalaciji naÄ'i stalni plus i plus kada daÅ¡ kontakt i spoji žutu na stalni plus i crvenu preko kontakta
0989739290

Tooutman

Ukoliko nemas 12V koji ti ide s kontaktom brave. Onda si dofuraj od osigurača za cigarete i spoji na crvenu. Bez nekog kemijanja u autu koristi npr adapter za osigurače.
https://i.ebayimg.com/images/g/SqwAAOSwuhhXW5rW/s-l1600.jpg
Znači prije osigrača zaštekaš ovaj adapter i dalje premostiš do radia.

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Echo


Tooutman

Citat: Echo  u 15 Prosinac 2017, 18:44:17
Di se moze nabaviti adapter?
Ebay samo upisi fuse adapter. Sigurno to imaju i tu neke trgovine. S auto elektrikom ako ti sila.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Echo

Ma našao sam na ebayu, nije hića, ionako moram raskapat vrata pa čekam malo bolje vrijeme.