Punto 55 plovak od goriva

Autor core3i, 01 Siječanj 2018, 15:54:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

core3i

Sretna Nova, ekipa.

Par puta mi se desilo da mi se auto ugasio i/ili nije htio upaliti ako je na uzbrdicu ili nizbrdicu, da bi nakon dosipanja goriva bilo sve u redu.

Problem je Å¡to je kazaljka bila na 1/4 a nekad i blizu 1/2. Lampica rezerve mi se nikad nije palila.

Skinuo sam pumpu, bilo je malo smeta ali filter je čist. Plovak radi, upali rezervu i tačno prikazuje na tablu.

Kad vratim nazad, sve je po starom, u rezervaru je bilo nešto malo goriva, odmah pokazuje ~ 1/2 - kao da plovak ne padne do dna ili nešto nije u redu sa rezervarom?

Ako imate kakvi predlog, recite.

Mihajlo90

Meni kada je pun pokazuje da ima malo više od pola. Pumpa i plovak stari par god.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Memphis

Citat: core3i  u 01 Siječanj 2018, 15:54:28
Sretna Nova, ekipa.

Par puta mi se desilo da mi se auto ugasio i/ili nije htio upaliti ako je na uzbrdicu ili nizbrdicu, da bi nakon dosipanja goriva bilo sve u redu.

Problem je Å¡to je kazaljka bila na 1/4 a nekad i blizu 1/2. Lampica rezerve mi se nikad nije palila.

Skinuo sam pumpu, bilo je malo smeta ali filter je čist. Plovak radi, upali rezervu i tačno prikazuje na tablu.

Kad vratim nazad, sve je po starom, u rezervaru je bilo nešto malo goriva, odmah pokazuje ~ 1/2 - kao da plovak ne padne do dna ili nešto nije u redu sa rezervarom?

Ako imate kakvi predlog, recite.
Jel si možda prije mijenjao uložak pumpe goriva?

topolino

Izvadi plovak vani, daj kontakt i setaj sa njime gore, dolje, od kraja do kraja hoda. Ako ti odstupa puno mjenjaj plovak. Kod mk1 je sve rastavljivo, kuciste,  pumpa i plovak su zasebni djelovi. Kada je mjenjan filter goriva?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

core3i

Ovdje msm na mrežicu na samoj pumpi da je bila čista, filter se nalazi spolja kod zadnjeg desnog kotača ako se ne varam.

Uglavnom ja nisam ništa mijenjao, već prethodni vlasnik, sve je novo, ali može biti da je pumpa zamjenska.

Mihajlo90

Citat: core3i  u 01 Siječanj 2018, 16:58:21
Ovdje msm na mrežicu na samoj pumpi da je bila čista, filter se nalazi spolja kod zadnjeg desnog kotača ako se ne varam.

Uglavnom ja nisam ništa mijenjao, već prethodni vlasnik, sve je novo, ali može biti da je pumpa zamjenska.
Moja je zamjenska Poljska neka i meni je kontra sve. Pokazuje manje nego Å¡to u stvari ima goriva.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Memphis

Citat: core3i  u 01 Siječanj 2018, 16:58:21
Ovdje msm na mrežicu na samoj pumpi da je bila čista, filter se nalazi spolja kod zadnjeg desnog kotača ako se ne varam.

Uglavnom ja nisam ništa mijenjao, već prethodni vlasnik, sve je novo, ali može biti da je pumpa zamjenska.
To ti i je problem jer je to zamjenski univerzalni uložak koji je kraći od originala nekih 1 cm. I time ti se rezerva smanji za više od pola. Onda kad si na nekom nagibu i imaš malo goriva ne može povući gorivo.


core3i

To mi je jasno, ali može li to da utiče na plovak?  I da li je slična pumpa od mk2? Moram ja to opet skinuti i provjeriti...

@topolino
kad tako probam sve radi

Memphis

Na plovak ne ali utječe ti kućište. Ako se kućište ne "vozi" onda ti može krivo pokazivat plovak ili ako ti pumpa nije dobro pozicionirana sa oznakama onda može negdje plovak zapinjat.

mk2 ima drugačiju pumpu.

A uložak kupiš od Magnet Marellia, Hoffera ili nekog drugog branda oni su identični kao original. Bitno da nije taj univerzalni kineski shit.

core3i

Kada dignem pumpu:

pokazuje mi:


Kada je postavim na sto, plovak je podignut malo:

i kada ubacim u prazan rezervar:


Problem je što mi ovo ulegnuće za kadicu podiže plovak:


I naravno kućište je puklo:


Pumpa ima na sebe oznaku W22, i dužina joj je 86mm.
:neznam:

Memphis

A jel stavljaš pumpu da ti se oznake (strelice) poklapaju?

Ovo ti je mjera originalne pumpe ali pazi od kuda je mjerena.



core3i

Ima još koja strelica? Ja osim ove na kućištu ne vidim ostale.
Tako sam i mjerio i kod mene je duža za 2 mm. :82:

Memphis

Onda je ok. Koja je marka uloška?

Strelicu imaš na kućištu i na rezervoaru s vanjske strane kod navoja. Očisti malo prašinu pa ćeš je vidjet utisnutu.

core3i

Tnx, kad sam očistio našao sam je.

Morao sam prilagoditi nosač, tako da je sada donekle ok, iako nzm na koliko se pali rezerva, nakon usutih 5l nije svijetlila.

~29 L mi je sad na malo više od polovine.

Memphis

Tank ti je 47 litara tak da ti je to tu negdje. Rezerva 5-7 litara.