Punto 55 plovak od goriva

Autor core3i, 01 Siječanj 2018, 15:54:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mihajlo90

Što je ovo plavo kod zadnjeg desnog kotača Fiata Punto mk1?

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Memphis

Citat: core3i  u 03 Siječanj 2018, 13:23:47
Tnx, kad sam očistio našao sam je.

Morao sam prilagoditi nosač, tako da je sada donekle ok, iako nzm na koliko se pali rezerva, nakon usutih 5l nije svijetlila.

~29 L mi je sad na malo više od polovine.
Jel si uspio riješit problem?
Citat: Mihajlo90  u 27 Siječanj 2018, 17:13:15
Što je ovo plavo kod zadnjeg desnog kotača Fiata Punto mk1?

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Nepovratni ventil benzinskih para.

Mihajlo90

Citat: Memphis  u 28 Siječanj 2018, 09:11:15
Jel si uspio riješit problem?Nepovratni ventil benzinskih para.
Na što je spojen gore? Tu mi izgleda negdje na šelni slini gorivo kada je skroz pun. Morat ću sve šelne zamjenit.

Još me zanima koje dvije žice kod pumpe goriva treba spojiti da bi na tabli kazaljka goriva bila skroz gore? Da vidim dali tabla zeza ili plovak.

Hvala!

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


core3i

@Memphis
Nadam se, nisam joÅ¡ doÅ¡ao do rezerve.  :grinning-smiley-044:
Evo Å¡ta je problem kod mene:

koljeno udari o dno rezervara i plovak se podigne. Ja sam to koljeno "skratio" i sada je ok, jedini problem je kad uzmem novo kućište gdje sve u komplet dolazi, opet po starom.

PuntoZG

Pozdrav, jel zna netko jel je izvedivo da se kupi nova zamjenska pumpa i sve sa stare prebaci u novo kuciste?
Znaci nebi stavljao kineza nego bi svoj ulozak prebacio u to zamjensko kuciste...jer koje god da kupim staro je 20+ godina i znam da ce opet puknut...
Punto 1, 1.2 16v

I jel ima razliku u kucistu od 16v i npr od 55,60?

Hvala

topolino

Pumpa ude u utor, dokle plovak ima dvije kopce. To je izvedivo sta hoces napraviti. Ja napravio tako na bivsem.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Citat: PuntoZG  u 05 Listopad 2018, 19:58:25
Pozdrav, jel zna netko jel je izvedivo da se kupi nova zamjenska pumpa i sve sa stare prebaci u novo kuciste?
Znaci nebi stavljao kineza nego bi svoj ulozak prebacio u to zamjensko kuciste...jer koje god da kupim staro je 20+ godina i znam da ce opet puknut...
Punto 1, 1.2 16v

I jel ima razliku u kucistu od 16v i npr od 55,60?

Hvala
Misliš pucanje na one gore plastične izlaze? Ako te to muči potraži pumpe od prvih modela 94 god oni ti ima taj izlaz metalan.

PuntoZG

Da, taj izlaz iz pumpe, puknuo mi na prosloj pumpi, na drugoj prije koji mjesec pa sam zavario i sad je opet puko...

fiatfan

Pozdrav
Da li je pumpa goriva od punta 55 motor 1.1 ista kao i za punto 75 1.2 8v

Memphis

Citat: fiatfan  u 09 Prosinac 2020, 21:58:11
Pozdrav
Da li je pumpa goriva od punta 55 motor 1.1 ista kao i za punto 75 1.2 8v
Ne, kućište je isto ali pumpa nije. 55 ti ima pumpu od 1 bar a 75 od 3 bara ...

the-rider

pumpe ne rade na tim  tlakovima nego regulator smanjuje pritisak, obe pumpe su 5-6 bara, samo pitanje ako je isti protok
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Memphis

Citat: the-rider  u 11 Prosinac 2020, 06:51:51
pumpe ne rade na tim  tlakovima nego regulator smanjuje pritisak, obe pumpe su 5-6 bara, samo pitanje ako je isti protok
A di ti je regulator na 55ici?

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

fiatfan

bit ce da je manji protok jer sam stavio pumpu od 55 pod manjim opterećenjem je sve ok ali kad mu se da pun gas počne cukat

Memphis

#29
Nije do protoka nego do prtitiska ... zato ti cuka.

Kod regulatora ne može biti razlika 2 bara već radi na rasponu 0,5 bara  .... protok pumpe ti je 100-105 litara kod oba ... samo kaj ti 55 ima 1 bar a 75 3 bara zbog toga kaj ima 4 injektora ... imam OE uloÅ¡ke doma od oba na svakom je ugraviran tlak (1 i 3 bara) na koji druka pa ti sutra poslikam ...

Cuka ti zato jer kada stisneš gas regulator pušta full 3 bara pritisak koji treba dat a tebi pumpa druka samo jedan bar. I slabije ti ide ...