Pitanje u vezi mk1 75

Autor Dotz27, 08 Veljača 2018, 18:48:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dotz27

Pozdrav decki nisam neko vrijeme pisao po forumu javljam se sa novim problemima jer eto punto nije punto ako se ne kvari :D

Prvo pitanje dakle kad je auto hladan tesko se ubacuje u prvu brzinu a u drugu jos teze.  Koji mu je vrag? Prije 6.000 km je stavljena druga getriba i druk lezaj te novo ulje. Primjetio sam da negdje curi ulje pa mi nije jasno dali je ti iz getribe te zato se tesko salta? Takoder mi nekad iz trece u drugu zastruze kao da ga saltam bez kuplunga. Imam i luft na mjenjacu sa time da smo stavljali novu piksnu na letvi volana.

Drugo pitanje je koliko je sansa da cu odstopat kiler kabine na nacin da odvojim crijeva i probam sa slaufom ga isprat? Lijeva strana tj vozaceva puse mlako a desna puse toplo. Termostat i termoprekidaci su novi tu nema greske,odzracen je kad smo stavljali antifriz.. Jer ako necu moci tako moram skidat cijelu instrument tablu u sto vjerujem da je show za skidat to.

I trece pitanje seleni zadnjeg mosta ili samo lezaj na vilici- kad prelazim preko grabe lupa kao zeljezo u zeljezo.. Kotac ima lufta moze se micat lijevo desno ali ne stoji ukoso pa mi nije jasno

Unaprijed hvala na skracivanju mojih muka vasim savjetima :)

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk


topolino

Lezaj na vilici, sipaj alkoholni ocat u omjeru 1:3 u hladnjak, prokuhaj i izbaci to van. Vrlo je moguce da imas lisca u ventilaciji pa ti zato puse razlicito ili ti je prljav grijac izvana. Njega mozes oprati sa sredstvom za pranje klime u autu. Ulje iz mjenjaca ima specifican miris, ulje ti je pregusto pa tesko mjenjas dokle se ulje nezagrije. To sta krci ili je mjenjac neispravan ili je ulje jos pregusto.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Dotz27

Citat: topolino  u 08 Veljača 2018, 20:01:01
Lezaj na vilici, sipaj alkoholni ocat u omjeru 1:3 u hladnjak, prokuhaj i izbaci to van. Vrlo je moguce da imas lisca u ventilaciji pa ti zato puse razlicito ili ti je prljav grijac izvana. Njega mozes oprati sa sredstvom za pranje klime u autu. Ulje iz mjenjaca ima specifican miris, ulje ti je pregusto pa tesko mjenjas dokle se ulje nezagrije. To sta krci ili je mjenjac neispravan ili je ulje jos pregusto.
Ne razumijem kak mislis da stavim alkoholni ocat u auto bez vadenja istog?  Ventilacija je full cista jer sam je i sam cistio detaljno. Kako provjerit ima li dovoljno ulja u getribi..?

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk


Memphis

Imaš čep na bočnoj strani getribe s prednje strane, imbus 12 ... kad ga skineš ako curi ulje onda ga ima dosta ako ne onda ti ga fali, naravno auto mora biti na ravnom.

Mali kiler otpoiš crijeva sa njega ulaz/izlaz i spojiš crijeva kroz koje ćeš nalijevat tekućinu.


topolino

Ili ispraznis kompletan rashladni sistem i sipas mjesavinu u hladnjak. Tako ces isprati sve od mulja i kamenca.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

vlatko11

Odspoji mali kiler i spoji na jedan ulaz vodovodno criijevo i iz vodovoda pusti vodu da ispere.