Grande punto 1.3 mjet termostat

Autor igor68sk, 22 Veljača 2018, 19:00:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Multijet

0989739290

Boxer

Citat: alister  u 26 Veljača 2018, 08:55:30
DoÄ'i upoznati mene  :DD:
Bivša Marea 8 godina isti, moj MK2b JTD evo već treća godina od kada ga imam još nije diran, ženin Grande JTD isto već treća godina kod nje isti termostat.
Nemam ja pojma Å¡to radite da vam stalno termostati odlaze

Hvala, nikad više dizel, bar ne polovan :)
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Boxer

Citat: Memphis  u 26 Veljača 2018, 15:20:02
Imam razlog napravit to kako spada bez obzira koliko me koštallo. Ako nemam za to ili mi je žao dat pare onda neću imat auto.

Nije uopće bit u tome nego u tome da svi noviji auti dijele taj problem i komplicirano je bez veze. Svi termostati su velika kućišta od aluminija koji radi na promjeni temperature i normalno je da rikava. Ja sam stavio cijevni termostat na kombi kad je imao 31 000km i bio star godinu dana, danas ima 410 000km, još je unutra i radi savršeno. Ne postoji originalan koji će to izdržati, pogotovo jer original košta 800kn a cijevni 70. Ako je nešto skupo i komplicirano ne znači da je automatski dobro i da se tome treba diviti. Pogotovo ne kod žabara, svi talijanski auti koje sam imao su *** s termostatom.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Memphis

Sve stoji ali da ja idem protiv nekog tam inžinjera koji ima razlog zaÅ¡to je to tako .. baÅ¡ i  ne ... u suÅ¡tini to je krpanje a ja nisam fan toga.

topolino

Krpanje je. Ali sigurno bolja opcija od inzinjerskog slucajnog ili namjernog propusta koji te kosta 800kn svakih par godina. Da imam takav auto na kojem nemogu alternativno rjesiti kvalitetno problem u presi bi zavrsio odmah i ostavio bi im ga ispred salona takvog. Kada kupujem polovni obavezno se rapitam koje su i kakve su trajne mane.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

Za mene to nije nikakvo krpanje nego pametno rješenje za problem koji imaju svi a sve je to rezultat namještaljke da bi se zaradilo na dijelovima i ništa drugo. Cijevni termostat je rješenje koje je funkcioniralo 100 godina da bi se netko to sjetio zakomplicirati i napraviti lošijim na uštrb nas, krajnjih korisnika.

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

dinko1981

Ja imam na thaliji tvornicki termostat/ ulozak koji je sada u 17 oj godini i na 240 tisuca i radi bolje od nekih novih na talijanima. Prije sam imao ukupno 5 talijana i na svakom sam morao mijenjati termostat barem jednom za 10 puta vecu cijenu nego sto bi eventualno morao na francuzu. Jedno je fusarenje i skrtarenje ali drugo je bolna cinjenica da su zaj..li stvar sa tim termostatom

Multijet

Bravo dečki!
Ja radije napravim servis na svom autu za razliku u lovi, to će mu više koristiti nego originalni termostat koji opet, po Murphy- jevom zakonu obično rikne kada je najpotrebnije.
Danas na -9 Celzijevih sam pratio temperature motora na relaciji autocesta Zagreb-Karlovac, vožnja po Zagrebu i povratak doma.
Vanjska temperatura -9
U autu tražena je 24, automatska klima
Autocesta temperatura antifriza 81-82, bura u prednji dio
Grad Zagreb 81- 85
Povratak 81-85, bura u leÄ'a
Stajanje na mjestu,malo duže 77, bura u "nos"
Tempo na autocesti u ZG oko 80km/h, u povratku oko 100-120
Mislim da je to ispravna temperatura.
0989739290

Boxer

Citat: dinko1981  u 27 Veljača 2018, 09:22:04
Ja imam na thaliji tvornicki termostat/ ulozak koji je sada u 17 oj godini i na 240 tisuca i radi bolje od nekih novih na talijanima. Prije sam imao ukupno 5 talijana i na svakom sam morao mijenjati termostat barem jednom za 10 puta vecu cijenu nego sto bi eventualno morao na francuzu. Jedno je fusarenje i skrtarenje ali drugo je bolna cinjenica da su zaj..li stvar sa tim termostatom

:ok:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...