PTC Heater ima li ga tko?

Autor danijel044, 26 Veljača 2018, 14:18:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

danijel044

Iskustva? Da li i koliko brže  počinje grijat auto? 


A zanima me i da li ga je tko naknadno ugradio?


Boxer

Ja sam to riješio puno efikasnij, uzmeš grijač antifriza iz Lagune, Vel satisa ili Espacea, ugradiš i idemo.....

Ja sam kupio točno takav

https://www.ebay.ie/itm/RENAULT-MEGANE-14-1-5DCI-LHD-PREHEATER-FOR-COOLANT-8200565976/263500328308?hash=item3d59d7ed74:g:sEwAAOSw~UhZlCTc
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Miha.

Citat: danijel044  u 26 Veljača 2018, 14:18:17
Iskustva? Da li i koliko brže  počinje grijat auto? 


A zanima me i da li ga je tko naknadno ugradio?

Pa grije odmah kad je na struju. :to:

danijel044

  :ok1:  Kak si zadovoljan time? Koliko prije počne grijat? :D   Odakle si izvukao napajanje? Ima to neki  termo prekidać pa se samo gasi kad postigne neku odreÄ'enu temp ili? 

danijel044

Citat: Miha.  u 26 Veljača 2018, 15:22:58
Pa grije odmah kad je na struju. :to:

Da baš...malo bedasto pitanje :D Znaima me koliko to zbilja grije....se isplati stavljat ili ne...Iako nisam ziher da li imam di to i prištekat...ili bi trebala i druga instalacija

Miha.

Nažalost nemam ga. Samo sam se raspitivao o njemu. Jednu zimu sam zablindirao branik, auto je puno prije grijao. Sad sam se već navikao na zimu tak da mi je svjedno više.

Mike20

Da, odmah grije, puÅ¡e mlako jer se radi o grijaču mislim od 750w sa tri grijača po 250w. Svi koji mislite to naknadno ugraÄ'ivati, DOBRO pazite, on se preko releja spaja direkt na akumulator, vuče skoro 100a na maximumu, pa neki jeftini releji mogu zaÅ¡tekati, pa da auto ne izgori

Oba boxerova verzija je puno bolja za naknadnu ugradnju

topolino

Osjetis da nesto grije nakon cca 30sec. Obavezno moras ukljuciti ventilator jer pocne ubrzo smrditi po paljevini. Na peugeot partneru radi stalno kada grijanje stavis na max i nema termostat.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

Ja sam povukao kablove sa akumulatora i stavio mu termoprekidač koji ga gasi a pali se kad je vani manje od +5 celzijevaca. Radu izuzetno dobro i učinkovito. Bitno je dobro spojiti i povezati ga s klimom i nema nikakvih problema. Električni sam imao, daleko lošije radi
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

Taj sa dizela bih si i ja ugradio.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Stilo M

Imam originalan grijac,skinut sa Stila JTD-a sa automatskom klimom,komplet sa instalacijom
Mislio sam ga sebi ugraditi ali nikako ulovit vremena pa stoji bzvze
Ako koga zanima,prodajem

PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

gandi

Citat: Mike20  u 26 Veljača 2018, 19:12:29
Da, odmah grije, puÅ¡e mlako jer se radi o grijaču mislim od 750w sa tri grijača po 250w. Svi koji mislite to naknadno ugraÄ'ivati, DOBRO pazite, on se preko releja spaja direkt na akumulator, vuče skoro 100a na maximumu, pa neki jeftini releji mogu zaÅ¡tekati, pa da auto ne izgori

Oba boxerova verzija je puno bolja za naknadnu ugradnju


Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Multijet

Citat: Boxer  u 26 Veljača 2018, 22:12:39
Ja sam povukao kablove sa akumulatora i stavio mu termoprekidač koji ga gasi a pali se kad je vani manje od +5 celzijevaca. Radu izuzetno dobro i učinkovito. Bitno je dobro spojiti i povezati ga s klimom i nema nikakvih problema. Električni sam imao, daleko lošije radi

Možeš li podrobnije o tom svojem projektu,kako si ga povezao,koji termoprekidač,relej.... Razmišljao sam da bi iskoristio grijače motora koje imam, kućište bi sam napravio i stavio ga na ulazno crijevo grijača u kabini
0989739290

Mike20