PTC Heater ima li ga tko?

Autor danijel044, 26 Veljača 2018, 14:18:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Boxer

Citat: Multijet  u 27 Veljača 2018, 10:29:39
Možeš li podrobnije o tom svojem projektu,kako si ga povezao,koji termoprekidač,relej.... Razmišljao sam da bi iskoristio grijače motora koje imam, kućište bi sam napravio i stavio ga na ulazno crijevo grijača u kabini

Sve sam ti skinuo s dizela razbijenog na otpadu, budem našao vremena da objasnim, sad sam baš u nekom kvaru na stroju u radioni pa nemogu danas nikako, moram to riješiti prvo
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

danijel044

Citat: Boxer  u 27 Veljača 2018, 13:36:57
Sve sam ti skinuo s dizela razbijenog na otpadu, budem našao vremena da objasnim, sad sam baš u nekom kvaru na stroju u radioni pa nemogu danas nikako, moram to riješiti prvo
Ajde bas kad stignes...koju slikicu  i opis   .   Ako neam izvoda na originalnoj instalaciji za prikljucit taj grijac
onda bi i ja radje ovu tvoju verziju...puno mi je to bolja prica od ovoga.

Mike20

I kad budeš gledao, vidi kolika je snaga tog grijača

Multijet

Dao sam da se počne raditi kućište grijača po nekoj mojoj ideji.
Grijači koje imam su deklarirani na 11 volti,izmjerio sam 0,8 ima,struju te veličine nemam sa čime izmjeriti.
Ima li netko da zna koja bi bila snaga grijača?
0989739290

gandi

P=UxI
I=U/R
P=(UxU)/R=IxIxR

Samo si uvrsti brojeve kamo ti odgovara.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Mike20

Ako misliš na grijače sa dijela, oni nisu napravljeni za duži rad

Mike20

Dijela=dizela, ne mogu editirati

the-rider

pa ima dosta vozila tako te grijace na vodi, ja sam svoje skinuo sa brava td, ali nije bas neka razlika, nesto sitno prije pocne dizati temperaturu, ja sam si slozio na prekidac
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Tekućina prolazi kroz malu površinu koja je grijana. Da su spirale ili nešto slično u pitanju što ima veću površinu.

Multijet

Hm,u grubo bi to bilo oko 700 Wata snage.
Teško je sada reći,treba složiti pa probati.
Boxer,čekamo te😉
0989739290

punto1976

grijači vam vuku negdje 15 A jedan mjerio sam ih već nekoliko vrsta a nisu svi isti ali tu struju otprilike vuku.
i ja već dvije zime razmišljam koji grijač ugraditi, čak imam jedan od clia 3 i golfa 5, ali baš ne pašu pa mi se neda kemijat, a imam i ovaj za vodu sa 4 grijača od Citroena Picassa i mjerio sam na poslu koliko vuku struje točno ali sam zaboravio. ovaj sa citroena imam sa njim komplet instalaciju sa relejima skinutu ali nisam to stavio jer imam plin pa tam di treba doći mi stoji T komad za isparivač.

Mike20

Prespojiš isparivač u seriju, A ne paralelno kak imaš sada preko T komada. I onda to složiś.
Ja sam predložio tak