Bravo 2 magle se stakla

Autor ferro54, 02 Ožujak 2018, 15:17:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ferro54

Znaci magle se stakla neovisno dali je kisa ili ne, cim se klima iskljuci zamagle se. Kad je niza temp od +4 klima se ne pali pa mi to predstavlja problem.
Pogledao sam dali su zastopani odvodi ispod brisaca,nisu pogledao filter cestica suh je znaci voda ne ulazi u kabinu.
Auto ne trosi antifriz i nit smrdi u autu znaci hladnjak grijanja nije.
Pogledao sam odvod kondenzata nakon upotrebe klime i suho,gurnuo sam komad zice unutra i suho
Jel netko imao slican problem ili jednostavno je taj fiat takav?

Mike20

Pukla ti je polugica motorića recirkulacije i ostao je u zatvorenom položaju. Da bi ga zamijenio, treba kompletno armatura van ići, iako je netko uspio i bez toga.
Možeš ručno tu klapnu staviti u položaj otvoreno, desno je od papučice gasa

ferro54

Je to ova ili baš vozačevo strana?


jtd165

Vozaceva strana, skroz na vrhu ispod konzole, vidi se je ako se pogleda iznad pedale gasa prema gore.

IvanBravo1

Imao sam isti problem i nisam mogao rukom otvorit klapnu. Iskljucio sam dzek sa motorica klapne malo pobrisao kontakte i vratio natrag, i nakon par pritiska na tipku za recirkulaciju samo mi je otvorilo :grinning-smiley-044:

Fiat Bravo 1.4 16v

ferro54

Citat: IvanBravo1  u 03 Ožujak 2018, 00:45:54
Imao sam isti problem i nisam mogao rukom otvorit klapnu. Iskljucio sam dzek sa motorica klapne malo pobrisao kontakte i vratio natrag, i nakon par pritiska na tipku za recirkulaciju samo mi je otvorilo :grinning-smiley-044:

Je to ovaj bijeli zupčanik s lijeve strane slike? 


Mike20

Nije. Klapna recirkulacije nema zupčanik, samo poluga. Ne vidi se, moraš rukom napipati, iznad motorića recirkulacije

ferro54

Da li se taj motoric vidi na nekim od tih slika? Ako da zaokruzite molim

Mike20

Ne vidi se.
Ovo zaokruženo je otvor iza kojeg je klapne recirkulacije, odmah do nje je i poluga povezana s njom



tu negdje iza na tepihu bi mogao naći ovakvu otpalu polugu sa motorića recirkulacije


Mike20

Ispravak, vidi se klapna na ovoj tvojoj prvoj slici, iza ovih bijelih kablova koj idu okomito

punto1976

vidi se i motorić sa bijelim polugicama desno od klapne, idu dvije žice u motorić. taj motorić jedini nije bočno postavljen nego uzdužno na sredini ventilacije tak da i po tome ga skužiš.

ferro54

Da locirao sam taj motor samo šta ne stignem prstima otvarati i zatvarati. Mislim da je meni zatvorena a tako bi trebalo i bit da uzima zrak izvana ili ne? A šta je sa onom klapnom vani na usisu zraka ispod brisača jel se ona sama otvara pri protoku zraka?

punto1976

ne moraš prstima, uzmi odvijač. a za ovu gornju nisam siguran možda su povezane jer nema drugog mototrića za gornju.

punto1976

u principu nemoj na silu gurat klapnu ako ne ide jer onda možda nije pukla, znači jako lagano mora ići kad ju guraš.

Mike20

Tako je, ako je pukla poluga, ide lagano. Nemaš drugih klapni ispod šajbe.
Kad si zadnji put mijenjao filter kabine?