Velika potrošnja

Autor MADmax23, 13 Travanj 2018, 06:14:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

MADmax23

jeste imali problem sa potrosnjom dizela?
meni pokazuje da trosi 11l!?
ali koliko mogu primjetiti ne trosi toliko po kazaljci na rezervaru nego samo pise na instrument tabli!
zivcira me to pa kako to rijesiti

venom

Da ti ne piše 11km po litri?
To bi ti bilo 9,09L/100km.

Mike20

Može pisati 11l/100km.
Ako si friško resetirao komp, i vozio kratke relacije s više ubrzanja, i ako je radio na mjestu dosta, pokazat će veliku potrošnju.

Fiatovi kompovi pokazuju glupost. Ako ga resetiraš i voziš 200km sa trenutnom potrošnjom od npr. 10 litara, a sljedećih 200k sa potrošnjom 5litara, prosjek ne bude 7.5, nego 9.5l/100km.

Prvih 200km mjeri realnije, a iznad toga ne. Dok npr pokazivač preostalih km u odnosu na količinu goriva, svako malo preračunavanje.

g3ar

To sam i ja skuzio da je full retardiran. Kao sto kazes prvih 200 km hajde još nekako ali onda kasnije... Ja kad gledam prosjecnu potrosnju resetiram board i napravim 100km u komadu.
<3JTD

Multijet

Meni je na mk2b 1,3 Multijet i sada na gp-u 1,9 Multijet komp pokazivao uvijek manje u oko pola litre od stvarne potrošnje.
Mike ti dobro kaže.
Lako je to provjeriti.
Natoči do čepa, skini kleme da sve resetiraš pa onda mjeri,računaj....
0989739290

danci1993

I moj na stilu laze nekad dva deci nekad litru i pol
Ja board resetiram kad mi se upali lampica, natocim ga ovisi kako koji put i dok mi se opet ne upali lampica nis ne diram onda djelim i dobijem brojke koje su gotovo uvijek drugacije od boarda, ali u globalu, fiat mi pokaze vise nego sto stvarno je...

Tooutman

Vis meni pa kaze manje BC i odstupanja su mi u prosjeku 0.3 0.4 L razlike. U odnosu na rucno vodjenje. S tim sam vise manje zadovoljan i takodjer i drugi BCovi tak otprilike lazu.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Mike20

Ako više manje imaš isti režim vožnje, onda su mala odstupanja. Ali kao što rekoh, vozi prvih 200km po gradu kratke relacije stani-kreni, onda 200km čiste otvorene ceste, odstupanja su i par litara

MADmax23

aha.ok.koje su vam potrosnje po gradu normalne voznje.
evo ja svog dobio na 7.6-8.0 (1.9 150)

ferro54

Citat: MADmax23  u 16 Travanj 2018, 11:56:39
aha.ok.koje su vam potrosnje po gradu normalne voznje.
evo ja svog dobio na 7.6-8.0 (1.9 150)
Imam isti motor ko i ti i po gradu po zimi ono pali gasi trosi mi oko 6.4l normalna voznja

MADmax23

sta bi moglo biti? imas egr blindiran?
da nije do maf senzora?

MADmax23

zaboravio napisati (mozda nekom pomogne),ocistio maf i map senzor i sada otvorene normalne voznje trosi 5.6l!

Miha.

I kakav je bio maf senzor? Ja sam gledao map bio je ko iz dučana..

MADmax23

Citat: Miha.  u 12 Kolovoz 2018, 10:55:14
I kakav je bio maf senzor? Ja sam gledao map bio je ko iz dučana..
bio je masan (najvise onaj dio unutra).
išpricao onim sredstvom za kocnice i njega i konektore.
btw gdje se na bravu nalazi PIERBURG Transduktor?
htio bi kada dodem doma zamjeniti sve gumene cijevcice jer ipak su stare sada vec 10god

niko33

Citat: MADmax23  u 12 Kolovoz 2018, 15:12:31
bio je masan (najvise onaj dio unutra).
išpricao onim sredstvom za kocnice i njega i konektore.
btw gdje se na bravu nalazi PIERBURG Transduktor?
htio bi kada dodem doma zamjeniti sve gumene cijevcice jer ipak su stare sada vec 10god
Brake cleaner je jako agresivan i definitivno mu nije namjena ciscenje map-a a kamoli kontakta po spojevima.
Nadam se da se dobro izluftal prije nego si konektore spajal natrag...
Imas bas contact cleaner za konectore i maf cleaner za maf,map. Imal bus srece ako se ne bu pocelo nista blesirat poslije ovog"ciscenja"