Android radio i CAN bus

Autor dejo6, 17 Lipanj 2018, 15:23:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dejo6

Dakle, kupio android radio Erisin ES3723L i on nema crvenu žicu za paljenje nego to ide preko CAN bus.

A sad, problem je što auto nema na svom konektoru te žice za CAN bus.

Odakle ja njih mogu dovući do tog konektora?

fakinzg

Dali ti se radio upali kad spojiÅ¡ Ä'ekove?

Poslano sa mog VKY-L29 koristeći Tapatalk


dejo6

Ne, al vjerojatno zato jer žuta žica na radiju je na krivom mjestu, moram ju premjestiti gore u sredinu.

fakinzg

Mogu vidjeti koj je radio u pitanju jel sam imo 2 androida sa prvim nije trebalo nikaj preslagivat a na drugom smo Ä'ek presložili

Poslano sa mog VKY-L29 koristeći Tapatalk


dejo6


fakinzg

Definitivno treba presložit Ä'ek za taj model, imo sam isti problem električar mi je to rijeÅ¡io za 2 min, mislim da sam ti to reko već na fb?

Poslano sa mog VKY-L29 koristeći Tapatalk


FileFixer

Unimer u ruke. Masa je uvijek crna. Daj kontakt i na konektoru provjeri koja ti žica daje +12V. kad si to definirao onda na konektoru od ureÄ'aja spojiÅ¡ žutu i crvenu zajedno i to ti ide na taj +12V, a masa (crna) na crnu od ureÄ'aja.
Prijatelju sam prije 5 dana spajao Android ureÄ'aj na Stila i kod njega isto ne postoje dvije žice na konektoru nego samo jedna koja daje +12V.

                          E=mC^2 +/-3dB

XXX-Man

Citat: FileFixer  u 26 Srpanj 2018, 19:52:23
Unimer u ruke. Masa je uvijek crna. Daj kontakt i na konektoru provjeri koja ti žica daje +12V. kad si to definirao onda na konektoru od ureÄ'aja spojiÅ¡ žutu i crvenu zajedno i to ti ide na taj +12V, a masa (crna) na crnu od ureÄ'aja.
Prijatelju sam prije 5 dana spajao Android ureÄ'aj na Stila i kod njega isto ne postoje dvije žice na konektoru nego samo jedna koja daje +12V.
U tom slučaju si mu spojio radio tako da mu je stalo upaljen. Stilo nema 12V sa kontakta nego stalnih 12V. Ovako mora gasit radio svaki put na tipku i tako ugašen radio troši puno više struje nego kad je spojen na 12V sa brave pa bi lako i završio sa praznim akumulatorom ako mu auto stoji malo duže.

Treba dovest 12V sa brave ili upaljača.

Kako je kod GP neznam, vjerojatno slična stvar.

Sent from Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

Tooutman

Tako je, ako spojiš 12V na memoriju (žuta) i crvenu koja je za pobudu. Onda ti se radio neće sam ugasit, isto kao i upalit na kontakt. U biti radit će ti kao nekad stari radiji u automobilima. Bolje ti dofurat 12V od upaljaća ili brave na crvenu zasebno i onda nećeš imati posla s tim. Bit će elegantnije i nećeš se morati mućiti s radijem.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

dejo6

Hvala na pomoći, napravio sam. Kao što već gore rekoh, radio se pali preko CAN Busa, nikakve žice s kontakta ne treba vući. Samo sam žutu premjestio tamo gdje treba ići, a crvena žica se ne koristi. CAN bus sam dovukao sa konektora za dijagnostiku i spojio na radio.

Mike20

Na instalaciji imam priključke can A I can B, na radiju imam can L(-) i can H(+).
Koji se s kojim spaja?

Mike20

Dakle Can A=Can H, Can B=Can L.

tupi kut

Počeo mi Kinez u Meganu zahebavati ponekad.
Sam kao da poludi i počne klikati po ekranu otvarati i zatvarati aplikacije.
Onda 10 dana ok pa ponovo,resetirao ga al badava. Gledam sada onaj Joying.
Ovaj sada je din 2 Xtrons
miki ZD

Tom

Tvorničke postavke ili update softwera.
Bio sam sve kupio prekoa Aliexpressa, pisao sam pa su mi par puta poslali update, ali ono... poblesavi, čim manje aplikacija tih bolje.
Sad i ovaj u Bravu BySeven nešto... poblesavio, sam pali aplikacije, čuda, napravio update i sad je miran.
Od njih svih kaj sam imao za Fiata je najbolji Erisin
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Tom

Citat: tupi kut  u 18 Studeni 2023, 19:09:32Počeo mi Kinez u Meganu zahebavati ponekad.
Sam kao da poludi i počne klikati po ekranu otvarati i zatvarati aplikacije.
Onda 10 dana ok pa ponovo,resetirao ga al badava. Gledam sada onaj Joying.
Ovaj sada je din 2 Xtrons

Kupio sam ženi za Focusa Awesafe PX9. Za sad radi odlično... više nego odlično
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...