Dash signalizira pregorjelu žarulju/poziciju-greška

Autor SYZAC, 26 Lipanj 2018, 10:15:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

SYZAC

Kako naslov kaže na dashu mi se pali (signalizira) lampica upozorenja o pregorjelom ili neispravnom osvjetljenju/poziciji.
Prije nego netko predloži na žalost ili sreću sve su žarulje ispravne, 2x mijenjane....greška se javlja bez obzira kada,gdje ili koliko dugo vozio....nema pravila koliko će dugo signal trajati...1..2...3.....5 i više sekundi....nema pravila koliko će se puta ponoviti....sva svjetla i žmigavci rade uredno i kada je signal greške prisutan na dashu.
Simptomi koji su prethodili....prestanak rada sirene-bolje rečeno potrubiš jednom i to je to (jučer proradila normalno)....u jednom trenutku i samo jednom-nemogućnost podizanja lijevog prozora....isprekidan rad lijevog zvučnika....sve sanirano i riješeno sem signala kvara osvjetljenja na dashu.
Da napomenem nikakvih drugih problema s funkcijama i prekidačima nema....znam da je kratko obećajem duži post drugi put....
Šalu na stranu svaki savjet i sugestija dobrodošli...

Michael

Osim dijagnostike, neznam što bi prvo preporučio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Tooutman

Å top svijetlo možda provjerio? inače imao sličan problem baÅ¡ sa Å¡top svijetlom, Žarulja nije pregorijela, ali je očito bila pri kraju. Pri pritisku kočnice,  zasvijetlilo Å¡top svijetlo, ali mi je onda elektornika (recimo) 1 sec nakon pritiska isključila. Pa mi se desilo da javi error, pa ga nema, pa opet ima itd. Meni je BC javio na Å¡ta se moram orijentirat.... pa nisam dugo se mucio s tim. Ugl promjena žarulje i sve  :ok:.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Multijet

Kada si mijenjao žarulje jesi li pročistio grla žarulja i prihvata, konektore lampi,masa na šasiji,masa prema kutiji sa osiguračima, žarulje odgovarajuće snage, itd.....
0989739290

SYZAC

@Tooutman i @Multijet
Hvala na odgovoru....Å¡top sam zadnji i mjenjao i čistio...BC u mk2 nije baÅ¡ pričljiv...indikator lampica greÅ¡ke i to je to.....upravo kao i tebi (minus stisnuta kočnica) javi se-pa ga nema-pa opet i tak u krug  :zbunj:
@Michael
Razgovarao sam sa ekipom iz fiat ovlaÅ¡tenog servisa....predložili su dijagnostiku i naglasili da kao ovlaÅ¡teni servis ne rade reparacije već mjenjaju neispravan BSI modul (ako se isti takvim pokaže)....to mi i nije rjeÅ¡enje jer ne želim ni pomisliti koliko isti koÅ¡ta+sama diagnostika 250kn....budući vozim starije vozilo spustit će cijenu na 200kn....da napomenem....centralno,paljenje,blokada,city,grijanje prekidaći itd.....sve radi i nemam nikakvih drugih problema sa puntom....nije ni ovo problem, viÅ¡e iritira....btw zna li itko koji konektor napaja BSI i smijem li isti dodatno uzemljiti (sumnjam na slabo uzemljenje)....takoÄ'er gdje se nalazi uzemljenje prednjih i zadnjih svjetlosnih klastera....jesu li klasteri stalno pod naponom i BSI ih pali uzemljenjem ili....nabrajam jer i sam o tome razmiÅ¡ljam, ako netko ima joÅ¡ koji prijedlog ili ideju....

SYZAC

Tak mi i treba kad brzo piÅ¡em....naime ima joÅ¡ jedna greÅ¡ka....ventilacija isprekidano radi na 3oj brzini....kako-kada....tu i tamo uopče ne radi na navedenoj brzini....uspori pa ubrza....znam da je post nabacan i možda ne povezan....dajem Å¡to viÅ¡e simptoma jer se nadam da je svaki detalj važan....joÅ¡ jednom ću prekontrolirati žarulje, osigurače i spojeve...u meÄ'uvremenu ako se itko sjeti nećega neka slobodno predloži....lp

Multijet

Imao mk2b 10 godina, znam kako i šta ga mučilo. Loši kontakti, oksidacija,mali presjek žica. Provjeri sve mase. Ako imaš gdje ledicu isto javlja grešku,zaboravi na led žarulje,canbus free ne igra. Sretno
0989739290

SYZAC

Znam sa mase na krilu šasije ispod akumulatora, na mjenjaču, ispod ladice kod suvozača, u gepeku i D i L...ono što neznam je gdje su mase prednjih svjetala, sirene i samog BSI.....ako znaš-zanima me da li su svi prekidači i svjetla stalno pod naponom,a strujni krog se zatvara ( i preko BSI-a) uzemljenjem....jer to mi je jedino logično.... na svakom sklopu i svjetlu uvjek dobijem nazivni napon 12.7 ili 12.6 i zato sam uvjeren da me zeza masa.....ako postoji još čvorišta samih masa, a nisam ih naveo molim te napiši i sve ću ih prekontrolirati.....thnx

SYZAC

Još dodatnih informacija.....problem sa indikacijom javlja se samo dok auto radi....tj KOEOF+pozicije i glavna svjetla-nema nikakve indikacije...KOEON+pozicije i glavna svjetla počinju problemi :kmeee: ....što me još jednom navodi na problem konekcije + ili -

Multijet

0989739290

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Multijet

 :82:
Jesu li SVE žarulje originalne po snazi i naponu?
Jesi li pregledao kutije sa osiguračima?
Jesi li pregledao grla žarulja, konektore,našpricao sve spojeve sa nekim kontakt sprejem?
Ako je odgovor na ovo da onda ti treba Ghostbusters-iðŸ˜,ðŸ˜,
0989739290

Multijet

Meni je signalizirao ako su bile prednje ili stražnje pozicije,štopke ili osvjetljenje reg. pločice neispravne
0989739290

SYZAC

Žarulje su original po snazi i naponu.....pronaÅ¡ao sam za sada jedan nimalo bezopasan problem.....otkrio sam problem u spoju akua i razvodne kutije....naime žica koja povezuje iste se nenormalno grije, toliko da je ne mogu držati prstima dulje od par sekundi....pad napona izmeÄ'u kleme akua i spoja sa razvodnom kutijom je relativno malen 0.27v....ali sama činjenica da se žica pregrijava pokazuje mi da u toj priči neÅ¡to ne Å¡tima....dao bih napraviti novu ili bi istu pokuÅ¡ao nabaviti u Fiat zastupniÅ¡tvu.....prije nego krenem u troÅ¡enje love, probat ću skinuti i očistiti Å¡mirglom spojeve kleme, žica i spojeva razvodne kutije, uzemljenje itd...
KOEOF=KEY ON ENGINE OFF
KOEON=KEY ON ENGINE ON

SYZAC

Zaboravih napisati punjenje akumulatora 14.08 nominalno u leru i 13.68 full load....