Punto 1.6 ELX kompresor klime

Autor looks, 20 Srpanj 2018, 22:43:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

looks

Daklem na ljubimcu mi se pojavio novi problem, motor inace radi tiho i normalno, ali kada upalim klimu povremeno mi se pojavljuje cudno ruzenje, pogotovo pri nizim okretajima, kao da metal grebe o metal. Jasno mi je da je vjerovatno kompresor odradio svoje ali me zanima mora li se on kompletan mijenjati ili je recimo moguce reparirati ga. Ako ga je potrebno mijenjati je li netko ima iskustva gdje bi ga se moglo "povoljnije" nabaviti?

Mike20

Vjerojatno samo ležaj remenice treba zamijeniti

the-rider

lezaj se okrece kad je klima ugasena, na upaljeno ne
ili kompresor  klime ili nesto oko remena
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

looks

mene isto nekako vuce kao da je lezaj ali znanje o autima mi nije na dovoljno dobroj razini da bi sam donosio nekakve zakljucke  :D: zadnji put kada sam bio kod mehanicara mi je uz plin stavio vise ulja u klimu i ruzenje se smanjilo ali opet se pojavljuje i ne cini mi se bas kao trajno rjesenje.

Mike20

Kad se optereti, bolje se čuje

Antonijo

Citat: looks  u 20 Srpanj 2018, 22:43:40
Daklem na ljubimcu mi se pojavio novi problem, motor inace radi tiho i normalno, ali kada upalim klimu povremeno mi se pojavljuje cudno ruzenje, pogotovo pri nizim okretajima, kao da metal grebe o metal. Jasno mi je da je vjerovatno kompresor odradio svoje ali me zanima mora li se on kompletan mijenjati ili je recimo moguce reparirati ga. Ako ga je potrebno mijenjati je li netko ima iskustva gdje bi ga se moglo "povoljnije" nabaviti?

Vjerovatno je ležaj na remenici dao svoje pa traži zamjenu (on inače proizvodi zvuk struganja), da je remen ili sama remenica alternatora u banani čulo bi se cviljenje.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

looks

Citat: Antonijo  u 21 Srpanj 2018, 13:53:58
Vjerovatno je ležaj na remenici dao svoje pa traži zamjenu (on inače proizvodi zvuk struganja), da je remen ili sama remenica alternatora u banani čulo bi se cviljenje.
ne cvili, bas grebe  :wink: jel zna tko koliko je komplicirana promjena i koliko bi to izaslo novaca?

looks

Citat: Mike20  u 21 Srpanj 2018, 11:32:50
Kad se optereti, bolje se čuje
da, recimo kada se vozim u drugoj na malom broju okretaja i trebam ubrzati onda ga zagrebe, ili kada kocim motorom...