Punto 1.4 Turbo- tip getribe

Autor Mike20, 07 Listopad 2018, 10:11:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Zanima me da li je getriba na turbaku neka "posebna" samo za taj model, ili je ista ko i nekog drugog tj. modela s drugim motorom.
Znači zanima me samo getriba od zamašnjaka do differencijala

somthing_ugly

C510, "posebna" je u smislu da nije isla na nijedan drugi Punto bentinac te generacije

Mike20


Mike20

NaÄ'oh, al dal' je to moguće

C510 (500 abarth, and similar)
Center Distance: 181 mm
Configuration: W-E, 2 axys
Max Input Torque: 206 Nm
Lenght: 380 - 395 mm
Mass: 36 Kg

somthing_ugly

Bravo 1.6 bi trebala bit ista sto se tice kucista, ali drugaciji prihvat poluosovina, vjerojatno i poluge saltunga. Punto TD mislim da je ista, samo drugaciji omjeri. TS alfe i sve izvedenice tog bloka su isto C510, ali je drugacije kuciste zbog razlike u bloku.

S time da ne garantiram za to, sve je info koji sam prikupio od drugih kada sam trazio kracu getribu za Coupea, nisam imao prilike fizicki to provjerit :ok:

topolino

Ako mislis na to da je isla samo na GT sa tim omjerima onda DA. Inace blok je stari lamperdi SOHC i na njega idu sve getribe od gen 1 (1.1,1.3/turbo i.e.,1.5) gen 2 (1.4/turbo i.e.,1.6), gen 3 (1.6 16v). No na punto ide samo sa 1.6 8v (90) i 1.6 16v (nisam 100% siguran radi smjestaja nosaca) zbog razlike u prihvatu poluosovina i nema poluge vec sajle. Za tipo/tempra se nemogu vise sjetiti idu li krizevi u mjenjac ili u casice, za saltanje su sajle. Za alfe su superfire motori, dokle diesel su lemperdi DOHC.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Nikola-tjet

Daj vin da pogledam, ili mozes i sam da vidis na pekidi.com  :smile:

Mike20

U biti tražim na koju getribu tj. spojnu osovinu paše lamela t-jeta. Ak uopće ima koji.
I to u kontekstu zamjene DMF ja jednomaseni, pa treba nekakva lamela sa federima

topolino

Uuuu. To ce ti biti sizifov posao. Koji je promjer lamele i broj zubiju.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

215 tj. 220, broj zubi je 20. Al je problem promjer dosjeda osovine

topolino

Vjerojatno ces najlakse saznati ako trazis po lameli. Ti mjenjac od t-jeta nebi izdrzao bez DMF-a?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Morao bi. Federi zamašnjaka ili lamele bi trebali na isti način ublažavati, tim više što nemaš više kup željeza koji ima pomične dijelove i vrti se na 5000 rpm.
Ima gotovo rješenje od Protoxida, al za 1000 eura.

topolino

Pa vidi onda sa kojeg fire (sumnjam) ili super fire pase zamasnjak. Znaci promjer lamele, zamasnjaka i uzorak rupa na radilici. Cak ni rupe za korpu nisu prepreka.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

Malo manje bi federi na lameli upijali vibracije, ali ubiti DMF najvise sluzi da ublazi tu navalu momenta kada turbina nafila.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Turbine danas nježnije počnu puniti, za razliku od Punta 1 GT ili drugog turbaka tih godišta.
Ak kad je DMF načet, bolje udari nego da je SMF s lamelom

Nije problem promjer lamele, uglavnom su 215-230mm, nego dosjed na spojnu osovinu getribe.
Izvadio sam 20-30 vrsta, gledam barem 5000 Nm potiska korpe koliko ima original