Fiat Stilo-dijelovi, sličnosti s Bravom 2

Autor Mike20, 04 Veljača 2019, 10:32:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Za početak, kome treba, čini mi se super cijena

https://www.autokreso.hr/autodijelovi/Bez%20kategorije/termostat-10063472/

Marka nije loša, ja uzeo jednog, pa ćemo vidjeti

Tom

Kad smo kod sličnosti, vjerojatno znate, zadnji ležaj kotača (po domaćem ''lager'') od Stila ide na Bravo II i općenito sve Fiate, Afe i Lancie koji imaju rupe 4 X 98
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20

Tak je.

Osim toga,  lijevi nosač motora (onaj ispod akumulatora), iako izgledom je različit, paÅ¡e sa t-jeta na  Stila 1.6 benzinca.

Vilice pašu sa Brava na Stila, samo treba zamijeniti prednji selen jer je na Bravu unutarnji promjer 14mm, a na Stilu 12mm.

Ovo se definitivno isplati pošto je kugla na vilici Stila uprešana, a na Bravu ima zakovice koje se obruse i može se zamijeniti samo kugla. Inače TRW kugla, TRW seleni su komplet za obje vilice nekih 400kn, što je jeftinije od najjeftinije šrot vilice

Nadalje, amortizeri takoÄ'er idu, poÅ¡to na Bravu imaju na donjem dosjedu federa rub, odnosno Å¡alicu, pa kod eventualnog pucanja federa, on se neće skinuti sa amortizera i razderati gumu kao kod Stila.

Inače za Stila postoje takve Å¡alice koje se naÅ¡Ä'rafe, da feder ne sklizne-budem ih poslikao ak ih tko nije vidio.

Onda, gornji ležaj amortizera je skroz isti takoÄ'er 

MADmax23

odlicna tema  :ok:
ali mozete kada vec stavljate linkove sta odgovara sa stila na bravo napisati i sa kojeg stila na koji bravo.

Mike20

Da, u pravu si. Moji svi postovi će biti vezani za Bravo Tjet-Stilo 1.6 16v.

MADmax23

dali znas dali ramenica radilice paše sa alfe 147 1.9 8v na bravo 1.9 16v

Mike20

S dizelima nemam iskustva niti sam išta šrafao po njima osobno

XXX-Man



Citat: Mike20  u 04 Veljača 2019, 15:24:19
Inače za Stila postoje takve Å¡alice koje se naÅ¡Ä'rafe, da feder ne sklizne-budem ih poslikao ak ih tko nije vidio.

Moj je došao s tim kad sam ga kupio, mislim da svaki redizajn to ima.

Sent from Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

Mike20

Moguće. Mislim i da zadnje serije imaju limene vilice s zamjenjivih kuglama, jedino ne znam dal imaju to već od redizajna 2004

Tom

Citat: MADmax23  u 04 Veljača 2019, 21:03:54
dali znas dali ramenica radilice paše sa alfe 147 1.9 8v na bravo 1.9 16v

AR 147 i Stilo 1,9 JTD, JTDM paše, imaju 4 rupe, do sad nisam vidio da bi bila razlika u promjeru.
2,4 ima 5 rupa, dok za Bravo, moram priznati da još nisam stavio ruke na to.
Treba skinuti i izmjeriti. Ako misliš da je remenica ladilice, treba provjeriti remenicu altenatora, ona hoće zeznuti stvari
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Tom

Citat: Tom  u 05 Veljača 2019, 11:37:27
AR 147 i Stilo 1,9 JTD, JTDM paše, imaju 4 rupe, do sad nisam vidio da bi bila razlika u promjeru.
2,4 ima 5 rupa, dok za Bravo, moram priznati da još nisam stavio ruke na to.
Treba skinuti i izmjeriti. Ako misliš da je remenica ladilice, treba provjeriti remenicu altenatora, ona hoće zeznuti stvari

Nema edit.

Da, paše
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

MADmax23

da da ramenica radilice je otisla.sva se guma raspala oko nje.smrdilo u p.m.
ma kolega mi povoljno prodao novu ramenicu pa reko da pitam dali paše.

Tom

Zadnje kočnice, diskovi, pločice, čeljusti, ako je veličina diska 251,5, Bravo II, Stilo, Multipla, Delta III
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

MADmax23

kakve su cijene u usporedbi?
znaci dodem i trazim čeljusti za bravo 2 i cijena im je cca 1000kn,dali su za stila jeftinije?

Mike20