Fiat Stilo-dijelovi, sličnosti s Bravom 2

Autor Mike20, 04 Veljača 2019, 10:32:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

XXX-Man

Citat: Mike20  u 05 Veljača 2019, 08:14:50
Moguće. Mislim i da zadnje serije imaju limene vilice s zamjenjivih kuglama, jedino ne znam dal imaju to već od redizajna 2004
2004. nema. Ako ima to na Stilu onda jedino 2006.
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

kiky776

Jesu barem u bravu poboljšali kvalitetu unutrašnjosti ?
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Puntigamer

Evo i moj doprinos.
Zadnje kočione čeljusti sa stila pašu na Brava.

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk


topolino

Decki ksko ste krenuli bolje pocnite pisati sta ne pase sa stila na bravo II :D:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

neno_5

Citam da pasu i amortizeri sa Stila na Bravo znaci da bi trebale i opruge prednje i zadnje biti iste je tako?
FIAT & IVECO

Mike20

Prednje opruge su Å¡ire na Bravu, ali gore i dole su na dosjedima iste, isti promjer.
Stražnje nisam usporedio

Mike20

Citat: kiky776  u 05 Veljača 2019, 20:01:39
Jesu barem u bravu poboljšali kvalitetu unutrašnjosti ?

Ovisno kak gledaš. Kod Stila je cijela armatura od mekanog materijala, kod Brava samo prednji dio armature.
Al je kod Brava i tabla pol metra "dublja"


Inače motorići farova su isti, na Stilu sam vidio da su oba dva maximalno van tj. farovi tuku u pod, jer su klizači potenciometara slomljeni pa si ne može odrediti položaj i stalno zuje motorići

AntonioK


kiky776

Citat: Mike20  u 07 Veljača 2019, 17:39:36
Ovisno kak gledaš. Kod Stila je cijela armatura od mekanog materijala, kod Brava samo prednji dio armature.
Al je kod Brava i tabla pol metra "dublja"



Mislim baš na kvalitetu plastike, kod stila, pogotovo pfl, ljepljive crne plastike, tipke koje se raspadaju/tope, paneli na vratima obješeni ...
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Mike20

Na ovom su paneli dobri. Al za ove ljepljive tipke si u pravu.
Inače s čim to očistiti, kupio sam čisti IPA (izopropil alkohol) al neide

Jel su od boljeg materijala nakon 2004 tu. Facelift a?

elak

Citat: Mike20  u 04 Veljača 2019, 15:24:19
Tak je.

Osim toga,  lijevi nosač motora (onaj ispod akumulatora), iako izgledom je različit, paÅ¡e sa t-jeta na  Stila 1.6 benzinca.

Vilice pašu sa Brava na Stila, samo treba zamijeniti prednji selen jer je na Bravu unutarnji promjer 14mm, a na Stilu 12mm.

Ovo se definitivno isplati pošto je kugla na vilici Stila uprešana, a na Bravu ima zakovice koje se obruse i može se zamijeniti samo kugla. Inače TRW kugla, TRW seleni su komplet za obje vilice nekih 400kn, što je jeftinije od najjeftinije šrot vilice

Nadalje, amortizeri takoÄ'er idu, poÅ¡to na Bravu imaju na donjem dosjedu federa rub, odnosno Å¡alicu, pa kod eventualnog pucanja federa, on se neće skinuti sa amortizera i razderati gumu kao kod Stila.

Inače za Stila postoje takve Å¡alice koje se naÅ¡Ä'rafe, da feder ne sklizne-budem ih poslikao ak ih tko nije vidio.

Onda, gornji ležaj amortizera je skroz isti takoÄ'er

ja imam stila 1.4 16V iz 2006 i što se tiče selena prednje vilice kod mene je promjer 14mm tako da ta vilica što spominješ od brava ll orginal paše na mog stila

Mike20

Onda je to to, znači najzadnje serije prije Brava

Mike20

Prednji most Stila i Brava ima selene na stražnjem dijelu



Sad, koliko je to učinkovito s obzirom da je prednji dio kruto vezan na šasiju
Nisam usporeÄ'ivao, da li su isti

kiky776

Citat: Mike20  u 07 Veljača 2019, 18:06:24
Na ovom su paneli dobri. Al za ove ljepljive tipke si u pravu.
Inače s čim to očistiti, kupio sam čisti IPA (izopropil alkohol) al neide

Jel su od boljeg materijala nakon 2004 tu. Facelift a?

Ako se dobro sjecam, permetalom sam čistio. Plastike su u faceliftu bolje, ali za tipke nisam siguran
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

topolino

Mike: Korisno jest jer dopusta otklon mosta od karoserije kod skretanja i opcenito manji utjecaj momenta na samu karoseriju.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: