Ljušti se volan

Autor vedri28, 20 Veljača 2019, 16:34:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vedri28






Ljušti se volan, stara i poznata priča, s time što su kod mene dva žarišta: jedan sitniji u dnu volana i jedan na desnoj strani. Ljušti se samo gornji sloj. Za sad. Ovo na desnoj strani je netko prije mene pokušao popraviti, kao da je pofarbano s nečim. E to me interesira: jel netko radio nešto da privremeno ugasi vatru dok se to ne pretapecira kako treba? Hvala svima.
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

ferro54

Citat: vedri28  u 20 Veljača 2019, 16:34:36




Ljušti se volan, stara i poznata priča, s time što su kod mene dva žarišta: jedan sitniji u dnu volana i jedan na desnoj strani. Ljušti se samo gornji sloj. Za sad. Ovo na desnoj strani je netko prije mene pokušao popraviti, kao da je pofarbano s nečim. E to me interesira: jel netko radio nešto da privremeno ugasi vatru dok se to ne pretapecira kako treba? Hvala svima.
Kupiš bravo sport koji ima kožni volan i riješen problem haha

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


John

Citat: ferro54  u 20 Veljača 2019, 16:36:12
Kupiš bravo sport koji ima kožni volan i riješen problem haha

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Nema,imam sporta.nije to prava koza.izgleda  tako al nije. Meni je zguljeno identicno

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk


ferro54

Citat: John  u 20 Veljača 2019, 17:40:18
Nema,imam sporta.nije to prava koza.izgleda  tako al nije. Meni je zguljeno identicno

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk
Meni je savršena, moj je 2008 ima 154000 km, znam da volan na bravu obavijaju sa pravom kožom oni sa boljom opremom i sa nekom fake kožom ona slabija oprema pa se to podere

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


MADmax23

ček,mislim da ima nešto tipa koža u spreju ili tak neš.treba istraziti

John

Citat: ferro54  u 20 Veljača 2019, 18:19:21
Meni je savršena, moj je 2008 ima 154000 km, znam da volan na bravu obavijaju sa pravom kožom oni sa boljom opremom i sa nekom fake kožom ona slabija oprema pa se to podere

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Meni se ogulilo skoro sve, samo donji dio ostao.mjenjac i rucna ista stvar. Doduse takvog sam ga kupio. Vjerojatno ima veze do pH znoja pojedinaca, vise nagriza. Isto 2008, 124000km.planiram  to istapacirat al nikako mi se ne da skidat sve i nosit negdje na par dana.
Inace, uvjeren sam da nije prava koza jer svaki dan cistim unutrasnjosti svakakvih vozila i koza se uvijek runi, ili izlize ali se nikad guli, kao npr. ljudska koza kad izgori na suncu. Ovo se upravo tako ponasa. Kad ti krene, uzmi malo izmeÄ'u 2 prsta i povuci. Će vidiÅ¡. Odeeee. Mislim da je neki extra kvalitetan skaj u pitanju.(PU leather)
Koza takoÄ'er voli vitamin E. Ako ga namazes gore u kremi volan bi ga trebao upiti i nakon toga je na dodir drasticno mekÅ¡e.  Ovo moje Ä'ubre ne reagira,ne upija. Npr. Alfa giullietta,skoro isti auto, prava talijanska koza.milina

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk


John

Citat: ferro54  u 20 Veljača 2019, 16:36:12
Kupiš bravo sport koji ima kožni volan i riješen problem haha

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Odes u skejt shop ako jos postoje. I kupis pastu koja se zove shoo-goo. Tanki sloj prstom namazes i ostavis par sati.

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk


Miha.

Sve je to umjetna koža, ne samo na Bravu. Kod mene je još sve na mjestu, ja ga mažem s vremenom na vrijeme, dobro upije i bude mekaniji.

ferro54

Citat: John  u 20 Veljača 2019, 18:49:29
Meni se ogulilo skoro sve, samo donji dio ostao.mjenjac i rucna ista stvar. Doduse takvog sam ga kupio. Vjerojatno ima veze do pH znoja pojedinaca, vise nagriza. Isto 2008, 124000km.planiram  to istapacirat al nikako mi se ne da skidat sve i nosit negdje na par dana.
Inace, uvjeren sam da nije prava koza jer svaki dan cistim unutrasnjosti svakakvih vozila i koza se uvijek runi, ili izlize ali se nikad guli, kao npr. ljudska koza kad izgori na suncu. Ovo se upravo tako ponasa. Kad ti krene, uzmi malo izmeÄ'u 2 prsta i povuci. Će vidiÅ¡. Odeeee. Mislim da je neki extra kvalitetan skaj u pitanju.(PU leather)
Koza takoÄ'er voli vitamin E. Ako ga namazes gore u kremi volan bi ga trebao upiti i nakon toga je na dodir drasticno mekÅ¡e.  Ovo moje Ä'ubre ne reagira,ne upija. Npr. Alfa giullietta,skoro isti auto, prava talijanska koza.milina

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk
E pa to upravo radim, ja namažem kremom za kožu volan, ručnu, siceve sve to fino upije brijem da je moja prava koža

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


John

Citat: ferro54  u 20 Veljača 2019, 19:15:33
E pa to upravo radim, ja namažem kremom za kožu volan, ručnu, siceve sve to fino upije brijem da je moja prava koža

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Siceve mazes?alcantaru? Aj bok

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk


ferro54

Citat: John  u 20 Veljača 2019, 19:28:02
Siceve mazes?alcantaru? Aj bok

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk
Haha ne kožu imam, sutra ću ti slikar auto

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


John

Citat: ferro54  u 20 Veljača 2019, 20:25:33
Haha ne kožu imam, sutra ću ti slikar auto

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Aj bravo sa koznim sicevima.bas me zanima kako izgleda

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk


vedri28

Stilo ima 3 godine i 100000 km više a kožni volan je OK. No ovo očito nije koža. Kakva je ta pasta za skejt?
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

vedri28

Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

John

Citat: vedri28  u 20 Veljača 2019, 21:15:19
Stilo ima 3 godine i 100000 km više a kožni volan je OK. No ovo očito nije koža. Kakva je ta pasta za skejt?
Pasta za skejterske tenisice.kad se pohabaju od gripa namazes,stvori sloj gume/plastike,poveze ostecenja i stiti od daljnjeg habanja. Al je tvrdo kad se stvrdne,bar za mazat na volan pa jako tanki sloj  i bude ok za privremeno

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk