Kvar turbine? Egr-a? Maf-a?

Autor danijel044, 18 Srpanj 2019, 10:19:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

danijel044

Dakle....  idem jutros raditi auto se normalno ponaÅ¡a...

Nakon par km skužim da viÅ¡e  ne prima gas...doÄ'e do 2000 o/min   i to je to....ni u leru ni u brzini ne može preko toga..

Nema snage...  nema dima,nema check engine lampice ili bilo kakvih drugih lampi.

Dovučem se do posla   osjeti se da motor lagano se trese.....i sad nakon par sati probam ga ponovo upaliti  u leru normalno ide u okretaje ,ali mi turbina nema "onaj" zvuk od prije...nema onog zdravog "zviždanja"  kao do prije par dana kad sam ga zadnji put vozio. Å ta do pogledam kad doÄ'em doma jer me mehaničar ne može danas primiti,...

Alien

Najprije dijagnostika onda drugo.

Mike20

Ak turbina zviždi, pri kraju je. Ispravna "psiće"  :P:
Očito je u safe modu, lampicu pali kad su parametri izvali limita korekcije. Greška može biti zapisana u memoriji, bez paljenja lampice

danijel044

Znalac.....      zato je zviždanje pod navodnicima... ,a i pridjev "zdravo" bi trebao dati  doznanja da znam razlikovati zvukove turbine...     :idiot: 


Uglavnom problem je bio sa EGR-om... :funnyshit:

Mike20

Slabo to ganjaÅ¡, zato ti se EGR zaÅ¡topao  :roll2:

danijel044

 :ok1:  Bome...   :haha4:   e zalijepio se ventil....doslovno,  a MAP  senzor  čist ko suza  aj ti reci...

nisam imao previÅ¡e vremena pa nisam čistio usisnu... :ljut5:  To ćemo za vikend..