Main Menu

Nekoliko pitanja...

Autor Virago, 07 Kolovoz 2019, 17:06:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Virago

Pozdrav društvo,

Multiplu koristim kao radno vozilo. Auto je predobar za moj posao, ali je počeo pomalo pokazivati neke mušice. Radi se o motoru 1600, 76kW, godište 1999., vozi se na benzin i plin.
1. Dešava se da kad pustim gas, auto se jednostavno ugasi, neki puta jednom u dva dana, neki puta na svakom semaforu. Kad ga se spoji na komp ne pokazuje greške.
2. Može li se zamijeniti instrument ploča koju sada imam (samo brzinomjer), sa onom koja ima i obrtomjer?
3. Da li je brzinomjer na sajlu ili elektronski?

Antonijo

Jel se gasi na plin ili na benzin ?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Virago


Mike20

To je tvornički plin ili naknadno ugraÄ'en?
Da li je plin s injektorima ili na "flanÄ'u"?
Koja je to godina auta, tj dal' je usisna grana metalna ili plastična?

1. Provjeri cijevi za zrak, da nije negdje nešto puklo.
2. Može.
3. Elektronski bi trebao biti

Virago

Plin je ugraÄ'en naknadno - Lovato, s injektorima, godina je 1999., usisna grana je metalna.

Brzinomjer mi je mrtav, ostatak instrumenta radi. gdje mu se nalazi senzor i kako ispitati jel crko senzor ili brzinomjer? Ako stavim instrument s obrtomjerom jel ima kakvih prespajanja?

Mike20

Znači "starija" verzija motora.
Provjeri motorić lera na usisnoj grani, vjerojatno radi njega crkava motor na oba goriva.
Senzor bi trebao biti na getribi s gornje strane, 3 žice idu na njega.
Za okretaljku mislim da nema prespajanja.

Testirati instrumente možeš preko dijagnostike, al po ovome, moguće da je do senzora brzine

Virago

Hvala!
Za auto se baš nisu brinuli pa ću sigurno imati još hrpu pitanja.

Antonijo

Provjeri crijevo od MAP senzora, nalazi se na vatrozidu (crni plastičan poklopac s dva šarafa).
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Virago

Bojim se da zamjena brzinomjera neće ići baš samo tako - ne pašu konektori.






Mike20

Očito stari i novi tip, uzeo si valjda model 2000 nadalje.
Zanimljivo da su vure VDO.
Senzor nisi probao zamijeniti?

Virago

Gledao sam malo i po e-bay-u. Sve koje sam naÅ¡ao imaju iste konektore. Å teta, jer baÅ¡ bi volio imati obrtomjer. Možda negdje naÄ'em sheme pinova na konektorima pa se da prespojiti. Senzor nisam promijenio jer ga nisam joÅ¡ naÅ¡ao.

Virago

1. Da li netko zna gdje treba spojiti ovaj priključak za cijev? Nalazi se na kućištu filtera za zrak, ali mi je previsoko od dna da bi bio neki iberlauf.


2. Pašu li u branik od još nekog fiata dize za pranje farova?

the-rider

to mi ne izgleda kao da je org, mozda nesto za plin
poslikaj malo bolje  to, nis se ne kuzi ovako
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Koliko vidim, izgleda mi metalno, i da je naknadno našrafljen taj pipac.
MIslim da slične perače ima Marea, mislim na same dizne

punto1976

to bi mogao biti vakum od plina, onaj ventil ili Å¡to to već je na koje je spojeno i glavno crijevo za plin koje ide na rampu od dizni. Znači izmeÄ'u isparivača i rampe.  Inače se to spaja na usisnu granu taj vakum, ali su ti ga možda stavili na kučiÅ¡te.
Može se i zbog toga gasit jer vuče falš zrak.