Akumulatori

Autor 147, 07 Rujan 2019, 11:21:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bero

Srećom, ja sam atom mijenjao na jamstvo odmah čim je zaÅ¡tucao na prvoj većoj hladnoći i doplato za poÅ¡ten akumulator  :D:
Samo boxer bajo moj :)

Boxer

Ja ne znam dal ću produžit regu sad ili ne pa mi se ne bacaju novci :)
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Citat: Boxer  u 09 Veljača 2020, 22:45:01
Meni umire na 146, Atom iz tokića, jedva 2 godine star :(

Taman kolko je garancija  :roll2:

gandi

Malo mojih iskustava...

Topla (crvena)1997 god, tvornicka ugradnja u Tempru - 7 god
Bosch silver s4 - 1 god+par dana (par dana dulje od garancije)
Magneti Marelli sa oznakama od Alfe, dobio ga u Alfi - 10 mjeseci. Nemam podatak dali je bila tvornicka ugradnja ili je mjenjan kod prethodnog vlasnika
Topla Top (plava) - kupljena prije 4 god za Alfu, crkla prije godinu dana (auto se normalno upalio ujutro i vozio 2 sata do posla, stajao na parkingu do navecer kad auto vise nije mogao upaliti. Dijagnoza - ostecena celija, zamijenjen pod garancijom)
Topla Top (plava) - kupljena prije 3 god za Tempru, trenutno je u Alfi, razlog opisan gore
Yuasa YBX3000 - preuzet kao zamjena za ostecenu Toplu prije godinu dana, trenutno je u Tempri.

Zakljucak - kod kupovine akumulatora gledati omjer cijene i trajanja garancije.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

punto mk1

je li ima ko iskustva sa beren akumulatorima , ima ga za punta 44 ah za 320 kuna garancija 30 mjeseci . inače u puntu mi je excide bia polovan kad je auto kupljen , gura Å¡estu godinu  :good:

topolino

u mom accentu je topla crvena kod mene je auto 6g. stavio ju je bivsi vlasnik. topla crvena u puntu mk2b odraduje 4g.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

147

Citat: gandi  u 10 Veljača 2020, 08:43:08
Malo mojih iskustava...

Topla (crvena)1997 god, tvornicka ugradnja u Tempru - 7 god
Bosch silver s4 - 1 god+par dana (par dana dulje od garancije)
Magneti Marelli sa oznakama od Alfe, dobio ga u Alfi - 10 mjeseci. Nemam podatak dali je bila tvornicka ugradnja ili je mjenjan kod prethodnog vlasnika
Topla Top (plava) - kupljena prije 4 god za Alfu, crkla prije godinu dana (auto se normalno upalio ujutro i vozio 2 sata do posla, stajao na parkingu do navecer kad auto vise nije mogao upaliti. Dijagnoza - ostecena celija, zamijenjen pod garancijom)
Topla Top (plava) - kupljena prije 3 god za Tempru, trenutno je u Alfi, razlog opisan gore
Yuasa YBX3000 - preuzet kao zamjena za ostecenu Toplu prije godinu dana, trenutno je u Tempri.

Zakljucak - kod kupovine akumulatora gledati omjer cijene i trajanja garancije.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

Garancija je 24 mjeseca.

gandi

To je bilo negdje pred kraj prethodnog desetljeca i dobro se sjecam da je garancija bila godinu dana, a aku je crko par dana nakon isteka

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

147

#38
Citat: gandi  u 10 Veljača 2020, 15:56:31
To je bilo negdje pred kraj prethodnog desetljeca i dobro se sjecam da je garancija bila godinu dana, a aku je crko par dana nakon isteka

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

2009. Bosch S4, 24 mjeseca garancija, Bosch S4 je Varta Blue.

gandi

E jbg sad [emoji1787]
Dam ruku u vatru da je garancija bila 1 god. Al nebitno sada...
Kako god, radio je koliko traje garancija + par dana.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

147

Citat: gandi  u 10 Veljača 2020, 16:41:19
E jbg sad [emoji1787]
Dam ruku u vatru da je garancija bila 1 god. Al nebitno sada...
Kako god, radio je koliko traje garancija + par dana.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

Meni je izdrža 38 mjeseci.

Mike20

Citat: dinko1981  u 14 Studeni 2020, 07:41:18
TQ su inace vjerovatno najgori akumulatori na trzistu, ali vecinom izdrze do krana garancije  :smile:

Ja imah TQ, a napravio ga Fiamm. Tak da ne mora biti

Mairon

TQ zna ispast puno bolji od boscha, varte. CIAK akumulatori su dobri. Imam Beren silver trenutno 2.5 god gara. Povoljni akumulatori dobrih specifikacija, navodno prepakiran exide.

eM.

Imao sam i ja TQ akumulator i isto tako je jako loš bio. Kupio sam ga bio nekad oko 5-6 mjeseca i i već sredinom 12-tog mjeseca nije mogao izdržati da auto stoji ugašen preko vikenda, morao sam ga puniti par sati da upali auto. Aku prije tog je izdržao po dva tjedna bez paljenja na dosta nižim temperaturama.
TQ sam kupio 2018. i tad su svi isto govorili da je super i da je to Fiamm.

Memphis

Citat: Mike20  u 14 Studeni 2020, 12:32:02
Ja imah TQ, a napravio ga Fiamm. Tak da ne mora biti
Nije svaki TQ fiamm ... često mijenjaju dobavljače ... zadnji put kad sam ja kupio bio je Tudor akumulator.
Inače imam FIAMM Titan plus evo ide već 5ta godina SOH 70%.