Lancia Ypsilon 1.3 mjt trošenje guma

Autor Alien, 23 Listopad 2019, 15:18:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Alien

2004.g. Auto imam neÅ¡to viÅ¡e od godinu dana. Kad sam ga kupio gume su bile potroÅ¡ene do kraja sa unutarnje strane dok je dubina profila na sredini i vanjskoj strani bila skoro kao nova. Napravio sam optiku i rekao za taj problem. Malo su viÅ¡e stisnuli Å¡pur prema naprijed ali u granicama tolerancije 0 mm +/-1 mm. Stavio sam druge gume i nakon cca 20 t km slučaj je isti. Kugle vilica su u redu, krajnici spone letve volana takoÄ'er.
Da li mogu biti seleni vilice problem, mada mi se čine u redu, pa je nagib raštelan?
Ovjes je kao na Puntu II.

Memphis

Nije dobro napravljen Å¡pur. Daj stvai onaj papir

Mike20

Tak je, ili su krivi model auta upisali u komp pa nije izbacio krive podatke.
Ovjes je potpuno isti, ali je možda trag kotača širi

Alien

Potražit ću taj ispis. Negdje ga imam sigurno.
Još me jedna stvar muči. Uočio sam neki zvuk sprijeda prilikom prelaska po neravninama i kako su elementi ovjesa u redu nisam duže vrijeme obraćao pažnju previše ali ipak pošto volim da mi sve na autu štima bacio sam se u potragu za uzrokom. Utvrdio sam da letva volana (37502399E) proizvodi taj zvuk i to na desnoj strani (suvozačka strana). Tamo se nalazi ona plastična čahura (steering rack bush) kroz koju prolazi osovina letve. Vjerujem da je u njoj problem. Tu čahuru sam mijenjao zadnji put na svom prvom autu Z101 (Fiat motor 5 speed). Tražio sam po Internetu tu čahuru ali je ne mogu naći. Ima za Stilo, GP. Ako netko ima s tim iskustvo ili zna gdje se može naći.


Memphis


Alien