Main Menu

Stellantis

Autor supreME, 31 Listopad 2019, 14:49:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

2600

#45
Le Cost Cutter ukida (možda i skroz) update infotainmenta na Uconnect 5 i veći ekran sa MCA modelima Giulie i Stelvia. Razlog je nova tabla što je njemu skupo. No eto utješna nagrada će biti virtualni kokpit jer to može brez promjene table.
TakoÄ'er se ukida i karbonski kardan na ne-QV modelima.
Ukinuo je projekt PHEV verzija za Giuliu i Stelvio MCA. Kaže previše komplikacija u proizvodnji kako na istoj liniji već ide ICE, a ići će i MHEV i BEV 800V sa Maserati Grecaleom.

Tko zna što će još Le Cost Cutter odlučiti.

Tonale je za njega bio skup. Valjda je to jedan od razloga što će na istoj proizvodnoj traci dobiti Dodge "sister car". Riječ je o Dodge Hornetu.
On je skroz htio zaustaviti Tonale projekt na Small Wide ali na kraju nije. Jedan od razloga je Å¡to nema BEV verzije.
Le Cost Cutter je glavni odgovorni za dodatno kaÅ¡njenje izlaska Alfe Tonale. 

Za sada je zaustavio federalizaciju PSA platformi. Sve Å¡to ide u SAD ostaje na FCA platformama, Small/B-Wide i Giorgio.

Druga proizvodna linija u Cassinu će vrlo vjerojatno dobiti EMP2/eVMP platformu. Za Giuliettu IV odnosno Lancia SUV C-segmenta. Samim ovim znači da Giulietta (barem za sada) neće u SAD kao druge Alfe.

147

Nije dobro, jasno se vidi njegova filozofija u bezbrojnim primjercima.

2600

Auti se u grupaciji razlikuju po dizajnu i malo set-upu ovjesa, ništa značajno u mehanici.

Treba poslušati FY2020 Earnings Conference Call. Sve najbolje o PSA, tek tu i tamo spomene FCA. Ono kao da je PSA inženjerska super kompanija, a ne da nude 1.2 i 1.6 turbo benzince koji su uz to i problematični. Da ne govorim o samim platformama.

PSA ima jednu veliku prednost. Francuzi su za razliku od Talijana veliki nacionalisti u vezi automobila. Automobil mora biti francuski dok je u Italiji isto kao kod nas da mora biti njemački.

Carlos Tavares je pravi nasljednik Carlosa Ghosna u dosta pogleda, a u nekima je još i gori.

Inače za one koji su čitali u vezi WC-a u talijanskim tvornicama i slično. Carlos je generalnog mišljenja da FCA tvornice puno troše. Ne talijanske nego FCA. Samo što je sa talijanskima to izašlo u javnost.
Dao je iznos koji moraju uštediti po proizvedenom automobilu, fiksni trošak, a na menadžerima u tvornici je kako će do toga doći. Dio je i na razvoju.
Recimo Tonale 3000 eura.
Tvornica u Cassinu gdje se rade Giulia i Stelvio 1000 eura.
Melfi gdje su Compass, 500X i Renegade treba uštedjeti samo 300 eura po automobilu.

U Americi je prosjek 700 dolara. Konkretno za jednu tvornicu što sam vidio je to 99 milijuna dolara godišnje.

147

Odličan osvrt  :ok:.

Mislim da će gospodin ušteda maknuti ime ALFA ROMEO iz F1.

2600

To ti se jako dobro čini mada sve je moguće.

Boxer

Čuvat ću 156 zauvijek kao uspomenu na neka lijepa, bolja vremena. Uskoro će sve 156/147 vrijediti sve više i više :ok1:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Kad su se spajali, pisalo da PSA prestaje postojati.
A u biti je suprotno

eM.

Ima li FCA trenutno ijedan full električni model osim Fiata 500? FCA ima već razvijenu BEV platformu za 208/Corsu, a koliko vidim PHEV je bolji kod PSA.
Iz USA ne mogu uzeti niti jedan ICE motor jer neće udovoljiti Euro normama a u EU im se ne isplati razvijati bilo kakav novi ICE motor, pa je bolje/jeftinije uzeti ono što nudi PSA.

Mike20

Da li je sad bivši PSA prije spajanja prodavao kakve aute s ICE motorima u Americi?
FCA je, bar 500tku

2600

Jedan dobar post kojeg sam vidio na drugom forumu:


Onaj clanak o kasnjenju Tonalea (Alfa kasni! Ajde! sto bi reko Bili Piton) sam procitao na Autoblogu i cim ga vise citam, sve mi je cudniji, jeboga jel se ja razumijem nesto u tu *** autoindustriju ili sam potpuno zastranio.

Ukratko francusko Ä'ubre laze kad zine, to bijedno govno od 3008 hibrid se moze mjerit sa novim Compassom 4xe kad prdne kvocka u jesenjem žitu. 225 konja o kojima ljubitelj puzeva metilja si mogu nabit u guzicu, jer to smece recimo do 100 treba 8,9 sekundi a Compass sa jedva 15 konja vise 7,3! To francusko smece ima 65 konjova i 120 Nm vise od mog krsa i svejedno je SPORIJI do 100 za cijelu *** sekundu!!!! Pa di su u materinoj ti pusti konjusine? Na papiru? Al bitno da su kao perfomanse glavni problem i uzrok kasnjenja ...

Zanimljiv je i navodni elektricni doseg koji se reklamira kao 40 milja a onda nekim cudom TopGear ili Autocar na testu naprave jedva 25! Zapravo niti toliko - 22!

Dakle Ä'ubre lazljivo cim zine - smrdi, krasan primjerak za vodit bilo sto, pravi HR politicar.

147

#55
Ako je vjerovati gospodinu uštedi, Lancia bi trebala biti kao DS. Navodno će raditi na zajedničkim projektima :82:

Novi DS


2600

Citat: 147  u 10 Travanj 2021, 16:15:56
Ako je vjerovat gospodinu uštedi, Lancia bi trebala biti kao DS. Navodno radu na zajedničkim projektima :82:

Ne znam koliko ti je poznata karijera Le Cost Cuttera? On je do prije mislim 7 godina bio drugi čovjek Renault Nissana, predsjednik Nissana Sjeverna Amerika...
Isti nadimak se koristio tada za Carlos Ghosna. Samo kažem.

Ma oni sad tu svašta pišu razglabaju, spojili bi razvoj Alfa, Lancie i DS-a sa centrom u Italiji, Torinu.
Ja bih rekao ***. Što to Alfa ima zajedničko sa Lanciom i DS-om?

Što se interijera tiče bespotrebno ga stavljaš. U PSA svijetu svaki brand ima svoj unikatan interijer. To je jedina stvar di ono baš pošteno potroše pare. Uostalom njihova je politika da se automobili razlikuju jedino i isključivo dizajnom.





147

#57
Citat: 2600  u 10 Travanj 2021, 16:25:02
Ne znam koliko ti je poznata karijera Le Cost Cuttera? On je do prije mislim 7 godina bio drugi čovjek Renault Nissana, predsjednik Nissana Sjeverna Amerika...
Isti nadimak se koristio tada za Carlos Ghosna. Samo kažem.

Ma oni sad tu svašta pišu razglabaju, spojili bi razvoj Alfa, Lancie i DS-a sa centrom u Italiji, Torinu.
Ja bih rekao ***. Što to Alfa ima zajedničko sa Lanciom i DS-om?

Što se interijera tiče bespotrebno ga stavljaš. U PSA svijetu svaki brand ima svoj unikatan interijer. To je jedina stvar di ono baš pošteno potroše pare. Uostalom njihova je politika da se automobili razlikuju jedino i isključivo dizajnom.

Lancia je "mrtva", mislim da je za nju veliki plus suradnja s modelima DS.
ALFA ROMEO je kultna, toliko sjajnih modela i motora tijekom povijesti, ali odluke gospodina uštede idu na štetu tehničke superiornosti, težine vozila i slično. Puno projekata je ugašeno, npr. 6C.

2600


gandi

Što bi bile ove gigafactories i čemu služe ovi iznosi u GWh?

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---