Main Menu

Stellantis

Autor supreME, 31 Listopad 2019, 14:49:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

Brankec

#105
E da ta konkurencija gazi sve pred sobom. Dovoljno je pogledat koliko modela imaju u ponudi.

Brankec

#106
Kad izlazi novi model Fiata u klasi Toyote Yaris GR. A i taj Akio Toyoda isto lud covjek. Kaze necemo vise radit dosadne aute moramo promjenit sliku Toyote. K vragu zast su godinama br. 1

Mike20

?ekaj da za par godina VW preuzme Stelantis

Brankec

Mislis. Ima tu nest.

forsage

Citat: Mike20  u 23 Lipanj 2021, 20:28:46
?ekaj da za par godina VW preuzme Stelantis
joj...ne...
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Mike20

Kaj ne-nebi ti pasala jedna Alfa sa Porsheovim 6.cil. boxerom  :haha7:

147

#111
Citat: Mike20  u 24 Lipanj 2021, 09:58:52
Kaj ne-nebi ti pasala jedna Alfa sa Porsheovim 6.cil. boxerom  :haha7:

ALFA ROMEO uvijek je imala snažne motore, uglavnom V6 i V8.
Vlastiti Busso 2.0 V6, 2.0 V6 Turbo, 2.5 V6, 3.0 V6 i 3.2 V6
Vlastiti 2.6 V8
Holden-ALFA 3.2 V6
Ferrari 2.9 V6 Bi-Turbo
Ferrari-Maserati  4.2 V8

Ferdinand Piech je ima veliku želju ugraditi tehnologiju, motore iz modela Boxster/Cayman.
Stellantis-Tavares daje 10 godina za sre?ivanje ra?una. Minus na ra?unu zna?i da ALFA ROMEO izlazi iz grupacije.

Boxer

Mogli su imati Porsche tehnologiju, sad ?e imati Pežo, ako ništa drugo mehani?arima ne?e biti dosadno kad krene taj kurveraj i Pežo napravi dijete Opelu a Fiat ?e to dijete priznati kao svojeg pastorka a Citroen ?e im svima biti o?uh.... Bit ?e to prava romansa
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

147

#113
Ne možemo re?i da FIAT nije ulaga, npr. 130 milijuna eura u razvoj Giuliette, nisu htjeli kopiju Brava nego su zna?ajnije unaprijedili Giuliettu (Multilink, ko?nice, ?vrsto?a, bo?na akceleracija).

Paolo Cantarella je puno napravija za modele GTV, 147 i 156. Njegova odluka tj. naredba inženjerima da moraju imati najbolji ovjes u klasi. Sergio Marchionne isto velike zasluge za Giuliu i Stelvio, ovjes i upravljanje prva klasa.

Možemo razgovarati o promašenim prilikama, ali i o bahatoj servisnoj mreži, dobavljanju dijelova i sli?no.

forsage

Citat: Mike20  u 24 Lipanj 2021, 09:58:52
Kaj ne-nebi ti pasala jedna Alfa sa Porsheovim 6.cil. boxerom  :haha7:
fuj..odvratno-nebi....porsche mi ima odvratan zvuk naspram alfinih boxera..ako ?emo o zvuku..iako su mogli malo tehni?ki usavršit petaka od fiata ili se pozabavit inženjeri 20 16v motorom iz tipa i na to dodat turbo...npr neki multiair 2.0 16v turbo ili takav petak iz hgt-a malo modernizirat...e to bi bio i zvuk i ?isti sex od motora.Porsche mi je ko glasnija verzija stare bube jbt...fuuuuj.Mogli su malo zavirit iz fiata u ferrari ili lambo...kao što su u?inili sa themom u koju su stavili motor razvijen sa feraxom...u tom smjeru a ne odvratni porsche....fuj pokvario si mi dan-nemoj danas više pisat mike.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Mike20

Ja sam oduvijek Alfu vezao uz benzin i boxer motor

Brankec

#116
Sad jos sam da se kaze da 911, Cayenne, Panamera i ti modeli nisu uspjesni kod Porschea.

Boxer

Cayenne i Panamera su dno Porschea a cijene tih auta kao rabljenih to i potvr?uju, to nitko ne želi kupiti kad za?e u godine ni kod nas a bogami ni vani. Kolega otišao raditi u Njema?ku, kupio za 2700€ Cayenne V8 turbo u nelošem stanju, za te novce nije mogao na?i pristojnog Passata istog godišta
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Brankec

I to je zakljucak na osnovi jednog kupljenog Porschea.

147

#119
Pustimo Porsche na miru. Vratimo se na Stellantis koji trenutno najviše ulaže u Maserati.

ALFA ROMEO, LANCIA i DS su mirni 10 godina. Nakon toga tko bude u minusu napušta grupaciju.