Od kojih fiatovih modela pašu motori u fiat punto mk1 1.2 60

Autor suny99, 07 Siječanj 2020, 23:03:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

suny99

Pozdrav ekipa,

danas mi pukla brtva glave tokom vožnje (bar tako mehaničar kaže). Naime auto trokira kada ga upalim, nemože dignuti okretaje i zvuči kao da radi na 2 cilindra. Motor se nije pregrijao. Voda u posudi nije bila kipuća.

E sada mene zanima ako tko zna koliko bi me okvirno došao popravak brtve glave motora?

Ili mi je možda bolja opcija tražiti drugi motor, u tom slučaju od kojih sve fiatovih modela mi paše motor. Da li da striktno tražim of punta ili mi odgovaraju i 1.2 motori iz drugih modela?


Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

suny99

Možeš li meni kao laiku reći zašto misliš da je to najbolja ideja?

punto mk1

Citat: suny99  u 07 Siječanj 2020, 23:17:42
Možeš li meni kao laiku reći zašto misliš da je to najbolja ideja?
bolje ti je popraviti taj motor jer si onda miran sto se tiče brtve glave , s drugim motorom nikad ne mozes biti siguran  sto imas i koliko uopće ima km i kako je odrzavan , vadenje jednog motora i stavlanje drugog , servis na njemu kosta duplo viÅ¡e ako ne i triput vise i opet i na njemu kad tad moze otići brtva glave

Boxer

Citat: suny99  u 07 Siječanj 2020, 23:17:42
Možeš li meni kao laiku reći zašto misliš da je to najbolja ideja?

Zato Å¡to ti motori pate na brtvu glave i nigdje ne piÅ¡e da ti drugi motor neće napraviti istu stvar, veće su Å¡anse da hoće nego da neće a k tome taj problem na svom motoru rijeÅ¡iÅ¡ za parsto kuna, viÅ¡e će te koÅ¡tati vaÄ'enje i vraćanje
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...