Lybra 1.8 16v problem paljenje

Autor Boban, 25 Travanj 2020, 21:44:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Mike20

Moguće da je i do toga.
Kad iscrpi sve opcije, jedino preostaje drugi ecu motora i imobilizator.
Ta Hitachi elektronika je jako rijetko bila problematična

Boban

Mike ak nije problem samo neku sliku tog modula jer fakat ga nemrem nać. Hvala

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Mike20

Kad gledaš motor, s lijeve strane, bočno našrafljen na usisnu granu.

Ovak izgleda

https://www.car-bock.de/Ignition-Amplifier-A3-Golf4

U njega ide utikač s jedne i druge strane

Boban

Sry Mike,al il sam više puko ili sam fakat ćorav,al ja taj modul nemogu vidjeti nigdje.
Došao sam i do pumpe goriva,al kad dam kontakt nema nikakvog zvuka,a ispitati nemogu trenutno jer bi trebao još jedan par ruku.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Boban

Citat: Boxer  u 26 Travanj 2020, 16:47:08
Na pumpi imaš 2 konektora, jedan je plovak, drugi napajanje pumpe
Jedan je konektor sa 4 žice. 2. deblje od pumpe,a 2. tanje od plovka. Isti je konektor na puntu mk2

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Boxer

Ne kužim zašto auto ne odvezeš mehaničaru ?
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Boban

Citat: Boxer  u 27 Travanj 2020, 19:46:32
Ne kužim zašto auto ne odvezeš mehaničaru ?
Nisam auto električar,ali strujić jesam i nije da se ne kužim u aute baš ništa. Zato bi to sam htio riješiti. A i da ga mehi odvezem treba mi dodatnih 400-500 kn za šlep.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Boxer

PotroÅ¡it ćeÅ¡ novaca, živaca, vremena i nećeÅ¡ napraviti niÅ¡ta a vjerojatno je banalna sitnica. Ako pumpa ne zazuji 2 su opcije ili je krepala ili je imobilizator. S obzirom da je auto palio i gasio se to je radio imobilizator odnosno blokada paljenja. Kad se to radi učestalo ecu se zaključa i auto viÅ¡e neće upaliti nikako. Upravo to se dogaÄ'a tebi. Bez elektroničara koji zna Å¡to radi nećeÅ¡ napraviti niÅ¡ta. Ustvari hoćeÅ¡, uniÅ¡titi akumulator i anlaser vjerojatno. Tu uzalud možeÅ¡ biti električar, mehaničar, bilo Å¡to. Ako je tako kako kažem onds treba ecu van, otvoriti ga, izvaditi čip s epromom, stavit novi eprom, isključiti kod paljenja ako je moguće, ako ne ide (a većina će ti reći da ne ide jer se nitko neće s time zajebavati za par kuna) onda je najbezbolnije rjeÅ¡enje drugi ecu s čitačem koda i kod ampulicom.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Boxer

Za početak ispitaj struju na pumpi. Ako je ima vadi pumpu i isprobaj ju drito na akumulator. Ako ne radi imaÅ¡ detektiran problem. Ako radi onda je  prilično sam siguran ecu u pitanju
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Boban

Citat: Boxer  u 27 Travanj 2020, 21:19:42
Za početak ispitaj struju na pumpi. Ako je ima vadi pumpu i isprobaj ju drito na akumulator. Ako ne radi imaÅ¡ detektiran problem. Ako radi onda je  prilično sam siguran ecu u pitanju

Provjerio sam i nema nikakvog napona na pumpi.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Boxer

Fb oglasi, njuÅ¡kalo, trebaÅ¡ ecu, čitač koda i kod ampulicu  :ok1:

Ponavljam, odvezi auto mehaničaru
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Boban

Citat: Boxer  u 27 Travanj 2020, 21:22:48
Fb oglasi, njuÅ¡kalo, trebaÅ¡ ecu, čitač koda i kod ampulicu  :ok1:

Ponavljam, odvezi auto mehaničaru


Ok. Hvala na svemu. Javim ako uspijem nabaviti Ecu. Taj motor ima 3 vrste Ecu-a i baÅ¡ moj je najreÄ'i.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Boban

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Mike20

Ovo sve što si napisao, ako su releji i osigurači ispravni, ako nije instalacija u prekidu, definitivno je do kompa