Punto MK1 Tehnilčki i opruge

Autor eLaCiD, 13 Svibanj 2020, 21:19:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

eLaCiD

Evo početkom mjeseca istekla rega i idem produžiti na tehnički i to. Zagreb STP Auto Remetinec. Idem tamo već deset godina. I ove godine naletim na nekog nedobudnog. Tehnički ne prolazi jer su problem opruge. Pa u čemu je problem ? Kaže lik " crvene su". Pa ? Crvene ne mogu proći jer nisu original. Pa čovječe auto je star 22 godine 95 % na njemu nije original. JoÅ¡ jedino nije krov promijenjen. NiÅ¡ta lik se neda .. crvene opruge ne prolaze i gotovo.  Uzmem metar pokazujem mu da auto nije spuÅ¡ten viÅ¡e nego koliko je onaj standardni sa original oprugama ali ne pomaže. Opruge su gore već četvrtu godinu, Svake godine idam ovdje na tehnički i nikad problema i sad najdenaput ne prolazi. Pitam ga " dobro da ih skinem pofarbam u crnno i vratim". Kaže lik "onda prolazi". Majko moja Å¡ta se nasluÅ¡ah od budale. Počeo priču kako će me policija skinuti iz prometa i dovesti na tehnički i  onda oni iimaju problem gubitak licence i bla bla bla. Svačega se nasluÅ¡ah u kratkom vremenu. I niÅ¡ta Å¡ta ću .. atest. I sad počinju komlikacije. Kažu mi na tehničkom Centar za vozila u Velikoj Gorici. Odoh tamo i sad me lik pita gdje ste radili tehnički. U STP Auto Remetinec. Ajde vi natrag tamo atest mogu oni napraviti. NiÅ¡ta opet u auto i STP Remetinec. Tamo likovi počinju ovo i ono simo tamo. Očigledno ne da im se raditi. Ja fino uplatim na Å¡alteru atest za opruge 850 kn i dam liku prijavnicu pa ti sad vidi Å¡ta ćeÅ¡. Uzmu ga na grabu i počne mjerenje, slikanje. I na kraju doÄ'ite u petak po rjeÅ¡enje. Sva sreća da mi tehniči vrijedi 15 dana od uplate.
Eto zaj'ebancija radi crvenih opruga  :facepalm:
098  38 77 11
elacid@net.hr

dinko1981

Trebao si lijepo pofarbat sa crnim sprejom bez skidanja i problem rijesen...

dinko1981

Najgore je sto CVH nema neki direktni nadzor i nemas se kome zalit, sami sebe kontroliraju. Monopol u najgorem izdanju

Mike20

Vjerojatno je netko pao na vanrednom tehničkom nakon Å¡to je nedugo tamo proÅ¡ao  :haha7:

eLaCiD

#4
Ma sve je to u redu.. mislim vanredni tehnički i to samo je pitanje kriterija. Po ovome ispada da neki mlatimudan u STP donosi pravila u hodu bez neke logike. Mislim pasti tehnićki zato kaj su opruge crvene ??? I da joÅ¡ je počeo trkeljat o zasdnjim amortizerima da su tamnoplavi, a ne crni. :tres: Rekoh čovječe kupljeni u Tokiću standard za taj tip auta. Onda je iÅ¡ao gledat marku amortizera i zaÅ¡utio. A kaj se tiče opruga po visini su identične originalu. Auto nije ubijen u pod. Pao je za cca 1,5 cm. Gotovo nevidljivo kad je pokraj "original" Punta. Pa i standardne opruge legnu za cent nakon tri godine. I sad ak je sluÅ¡ati lika po čemu bi mene murja dovela na vanredni tehnički. neg ga j'ebu očigledno boje.  Pita me zaÅ¡to su opruge promijenjene nisu original. Reko zato kaj je prije četiri godine pukla prednja desna i promijenio sam komplet isto kao Å¡to ni amortizeri nisu original ugradnja ni auspuh ni letva volana ni pun k'urac toga pa je sve ok. Sad da sam iÅ¡ao pofarbati kapu ventil dekla u crveno isto nebi proÅ¡ao ?
Uglavnom na STP nemaju nekog pravila već prosuÄ'uju kako im paÅ¡e i kako su se digli ujutro na koju nogu i moÅ¡ ga j'ebat. Pi'zdarija od države pravila i zakona.  :tup:
098  38 77 11
elacid@net.hr

Tooutman

Viš da si imao u prometni ono sredstvo za podmazivanje svi bi ti prošlo ultra glatko. Ne, nek ti pametan ideš još plaćat 800 kn za atest iz principa. :D Ovdje bi 4 godine bio miran s tim a i za druge probleme ukoliko bi ih imao

Pogledaš oko sebe kakvi su sve auti na cesti i onda se stvarno zapitaš dal je ta boja ultra bitna za prolaz. Očito je bolje da si imao crnu puknutu oprugu. Baš i mojem starom naznačili na tehničkom i da treba riješit opruge jer mu korodirale. Očito s malo crnog spreja će problem biti riješen, nema veze što su već u 20toj godini :)
Šala, bit će zamjenjenji, ali za tehnički bi bilo i ovo dostatno.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

eLaCiD

#6
Citat: Tooutman  u 14 Svibanj 2020, 09:14:08
Viš da si imao u prometni ono sredstvo za podmazivanje svi bi ti prošlo ultra glatko. Ne, nek ti pametan ideš još plaćat 800 kn za atest iz principa. :D Ovdje bi 4 godine bio miran s tim a i za druge probleme ukoliko bi ih imao

/cut

Ma nije stvar u podmazivanju. Auto je full u redu nema potrebe stavljat "sredstvo" u prometnu i onda naletiÅ¡ na mlatimudana i gotovo. Sad viÅ¡e nema smisla stavljat u proemtnu nekaj jer te frajer otpili sa "kaj si vi mislite" procijeniÅ¡ ga vidiÅ¡ kakav je tip i to je to. I ne plaćam 800 kn zato jer sam pametan neg zato jer je to jedini način da sjebeÅ¡ budalu jednom za uvijek  :formula:
098  38 77 11
elacid@net.hr

Tooutman

Tak i mora biti. Jer se ti voziš u njemu i želiš se osječati sigurno u njemu.

Ovo gore se malo zezao, ali znam da na x stanica postoje kontrolori prema kojima si ovi s poluispravnim autima namjeÅ¡taju termine čak i voze x km dalje samo da se proÄ'e tehnički. Možda je on očekivao kakvu Å¡uÅ¡ku od tebe,. Ipak je to stari auto pa se podrazumijeva da bi se neÅ¡t moglo naći. Na kraju nije naÅ¡ao pa iÅ¡ao cjepidlačit. Ili je jednostavno friÅ¡ki i nadobudan i drži se zakona ko  pijan plota.
Nije mi baš jasno što ima veze boja opruge na autu. Pa se i kočiona kliješta bojaju (naknadno ili tovrnički) čudno da tu ne zezaju radi toga. Ili boja felgi :) Bolje nek istog testira da li radi kao original, osim ako mu je boja jedina referenca za usporedbu :P
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

dinko1981

Moja je teorija da ti kontrolori imaju hrpu razno raznih posrednika ( prodavaci osiguranja, sverceri i sl.) koji im dovode hrpu krama da prodju preko veze i onda jos xy solo padobranaca sa 100-200kn u pepeljari, a od istih se ocekuje da imaju odredjeni postotak pada na pregledu. E onda tu naletimo ti i ja kao zrtveno janje koje ce ispunit kriterije pa mi onda cvile da mi je karter masan i da mi kociono ulje ne valja (a nasuto komplet novo ate dan prije).

eLaCiD

Citat: dinko1981  u 14 Svibanj 2020, 16:27:03
Moja je teorija da ti kontrolori imaju hrpu razno raznih posrednika ( prodavaci osiguranja, sverceri i sl.) koji im dovode hrpu krama da prodju preko veze i onda jos xy solo padobranaca sa 100-200kn u pepeljari, a od istih se ocekuje da imaju odredjeni postotak pada na pregledu. E onda tu naletimo ti i ja kao zrtveno janje koje ce ispunit kriterije pa mi onda cvile da mi je karter masan i da mi kociono ulje ne valja (a nasuto komplet novo ate dan prije).

U potpunosti se slažem s tobom   :good:
098  38 77 11
elacid@net.hr

eLaCiD

Saga se nastavlja. Da nije očajno bilo bi smješno. Dobio dopis od CVH u kojem se traži tko je ugradio opruge. Nazovem ih i nemojte me j'ebat rekoh ja sam ih sam ugradil ko da je to neka mudrost, sat vremena posla. I kaže mi lik telefonski, onda napišite izjavu da ste sami ugradili i potpišite. I sad ja pitam koji će vam to da prostite k'urac.
I kaže lik znate to moramo jer smo pristupili europskoj uniji i sad je tako. Ma nemoj me j'ebat.
Sad razmiÅ¡ljam tko tu koga. Imam original račun imam original certifikat TUV koji izdaje neka j'ebena europska institucija koja je iznad vas i sa kojim certifikatom sreÄ'ujem sve u toj europskoj uniji, a kod nas treba sad i izjava tko je ugradio opruge. Ono da se zna da su propisno ugraÄ'ene. Pa za koj će mi k'urac onda atest. Pa na atestu se vidi kak su opruge ugraÄ'ene jel ok ili nije. Da al kaj bi onda hrpa birokrata i uhljeba radilo nego da izmiÅ¡ljaju toplu vodu i Å¡uplju cijev pozivajući se na EU. :tup:
098  38 77 11
elacid@net.hr

Tooutman

Napravi i potpiši izjavu ako je samo u tome problem. I pusti ih na miru, jer nažalost protiv birokracije ne možeš.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Mike20

Sigurno to prolazi, ugradnja od nestručne osobe se prizna?
Odeš kod mehaničara i dobiš račun na 1h rada, i miran si

eLaCiD

#13
Citat: Mike20  u 15 Svibanj 2020, 14:18:35
Sigurno to prolazi, ugradnja od nestručne osobe se prizna?
Odeš kod mehaničara i dobiš račun na 1h rada, i miran si

Daj nemoj sad i ti Mike  :smile:. Kakve veze ima ko je ugraÄ'ivao. Auto je na atestu i sve se vidi. Mogu ja od mehaničara dostavit izjavu, a opruge postavljene naopako ili kak i kaj sad. Dobije atest ?  :roll2:
098  38 77 11
elacid@net.hr

punto mk1

cijela drama se povela jer nisi zelia opiturati opruge u crno i onda opet nisi legalan nego se uzdas da kontrolor nece skuziti , da se razumimo ni ja ne odobravan da za sve triba raditi atest ali zakon je takav kakav je i kontrolor samo radi svoj posa . kad si vec raspara 850 kn i traze potpis od stručne osobe da je ugradila opruge onda nek ti mehaničar napise račun da je ugradia i kraj priče .