Bravo 1.6 Mjet 120 remap

Autor ivancro96, 08 Lipanj 2020, 12:53:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivancro96

Pozdrav!

Čisto informativno, mapiranje auta i EGR delete utječe na DPF? Treba li i DPF maknuti nakon micanja EGR-a?

Hvala

Tom

#1
Prvo bi trebao napraviti ovo
http://italia-corse.com/forum/index.php?topic=18199.0

Ali da odgovorim... naravno da utječe. Mapiranjem se poveča količina pritisak goriva, zraka, ima više dima, više je okretnom momenta, više trpi lamela, gertiba, poluosovine... ali u nekim normalnim granicama nema nikakvih problema.
Ako već misliš mapirati, usput se obriše EGR i DPF, fizički se DPF skine dole i nikad više problema. Ako je normalno, razumno mapiran ili kak se taj postupak može nazvati neće ništa pretjerano dimiti ili se dogoditi nekaj loše.
Ako je taj 1.6 88 kw, na njemu se to fino osjeti
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

ivancro96

Hvala na odgovoru. Ma ništa posebno što se tiče snage, sa sadašnjih 120 na nekih 150-160ks će ić.. Samo me brine za regu iduće godine, bez DPF-a se pada tehnički, zar ne? (osim ko ima vezu haha)

Tom

#3
Citat: ivancro96  u 08 Lipanj 2020, 14:00:00
Hvala na odgovoru. Ma ništa posebno što se tiče snage, sa sadašnjih 120 na nekih 150-160ks će ić.. Samo me brine za regu iduće godine, bez DPF-a se pada tehnički, zar ne? (osim ko ima vezu haha)

Pa... ja u pravilu DPF skinem dole, razrežem s one strane prema motoru, izvadim van, unutra zavarim cijev da ima direkt protok, ponovno zavarim i montiram na auto. Tako da je DPF je izgledom gore a u biti ga nema... i nije da se hvalim ali do sad nisam imao nikakvih problema na tehničkom u vezi toga
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

ivancro96

Aha okej, imam joÅ¡ god dana fore za to ionako, do tad će se neÅ¡to smislit  :D:


Tooutman

bit ga je onda i dobro softverski zatvorit. Jer sad friško na tehničkom imaju onu dummy dijagnostiku kojom ako mu javi neki problem oko motora onda padaš.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Boxer

Uskoro vam startaju s detaljnijim pregledom rada motora i auti će se spajati na konkretniju dijagnostiku i bit će gadnih problema oko EGR/DPF ispravnosti. Kolega radi u firmi od koje su tražili ponude za opremu za sve stanice u HR, sprema se nešto ozbiljnije i po pitanju ekologije i po pitanju stvarne/deklarirane snage vozila.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Sumnjam da će svaki auto ići na valjke da testiraju snagu tj. maximalnu brzinu. To rade s mopedima.
Ovo ostalo bi mogli

Boxer

Neće ići na valjke nego valjci već postoje ali se traže novi koji u jednom mahu provjeravaju snagu i kočnice :ok1:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Super. Tu budu auti na plin u prednosti. Ubacim siromaÅ¡nu mapu doma za 20 sekundi, na ekotest neidem ionak  :haha7:

Tom

Joj, kak ne, to je kak i sa skuterima.
Imal sam onoga kineza Luna 49 Baotian kak se već zval, s drugom elektronikom i bez blokade išal po valjku je 73. Kad sam išal na tehnički zadnju gumu sam spustil na pol i nije išal prek 45. kad bi obavil tehnički, napumaš gumu i gas dalje
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20


Tom

Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

156 sp1 rosso

100 kn +. 100% prolaz..Realno.
....i tata bi sine...

draĹžen

Dečki,zatvorio bi egr na Fiat bravo 1.6 mjet 77 kW. Auto je euro 4 i nema dpf. Tko to radi? Iz Siska sam. Ne znam da li Bertol radi? Nije mi gorica daleko. Sad,prijete na tehničkom da dolazi nova oprema koja će vidjeti da nema dpf odnosno iščupane će primjetiti. To s egr nema veze? Koliko znam on se zatvara kad se ugrije motor a na tehnički i idem ugrijanim motorom.