Punto Mk1 seleni zadnjeg mosta

Autor eLaCiD, 06 Rujan 2020, 07:20:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dinko1981

Drugi put napomeni majstoru "ne pitam za cenu, kolko kosta da kosta". Gledaj to ovako, ti si jedan od milion ljudi koji je spreman platit 50% cijene auta za promjenu selena i majstori to jednostavno ne ocekuju vec te odkantaju prije nego ti bubne cijenu zbog koje ce ga 99,9% drugih ljudi sterat u 3pm

eLaCiD

#16
Citat: dinko1981  u 06 Rujan 2020, 21:03:20
Drugi put napomeni majstoru "ne pitam za cenu, kolko kosta da kosta". Gledaj to ovako, ti si jedan od milion ljudi koji je spreman platit 50% cijene auta za promjenu selena i majstori to jednostavno ne ocekuju vec te odkantaju prije nego ti bubne cijenu zbog koje ce ga 99,9% drugih ljudi sterat u 3pm

Onolko kolkiko mjstor veli, a pretpostavljam da je cijena razumna i logična, nije 50% cijene auta. Auto ima , a ne govorim o tržiÅ¡noj cijeni, cijenu koju ti procijeniÅ¡ da ti vrijedi. Punto ne mislim prodavat več ga održavat i vozit da vidim kolko joÅ¡ može. Na kraju krajeva i na novi auto nakon 100-200 tkm isto moraÅ¡ potroÅ¡iti dost love da ga održiÅ¡ u ok stanju. Ili ga prodaj pa zaj'ebi nekog drugog.  :smile: Punto kad sam ga kupio imao je 150.00 km i odmah sam ga sredio kompletnog od ovjesa, kočnica, auspuha do motora i drugih sitnica jer znam kaj imama onda pod guzicom kad vozim.  :formula: Nisam rob auta i ne patim za novim već mi treba onaj koji zadovoljava moje potrebe i način za koji mislim da je dovoljan za to.
098  38 77 11
elacid@net.hr

dinko1981

Malo sam pretjerao kad sam rekao 50% (ali ne puno) a realna cijena auta je ona koju je netko spreman platiti a ne koliko vlasnik misli da vrijedi. Ponovit cu jos jednom, ti si jedan od milion ljudi koji je spreman ulozit veliku sumu u punta starog 22g i to naglasi kada budes trazio ponudu kod majstora jer se ljudima jednostavno neda gubit vrijeme na objasnjavanje zasto ce taj posao kostat toliko i toliko i onda na kraju balade musterija ce svejedno odustat.

eLaCiD

Citat: dinko1981  u 06 Rujan 2020, 22:41:14
Malo sam pretjerao kad sam rekao 50% (ali ne puno) a realna cijena auta je ona koju je netko spreman platiti a ne koliko vlasnik misli da vrijedi. Ponovit cu jos jednom, ti si jedan od milion ljudi koji je spreman ulozit veliku sumu u punta starog 22g i to naglasi kada budes trazio ponudu kod majstora jer se ljudima jednostavno neda gubit vrijeme na objasnjavanje zasto ce taj posao kostat toliko i toliko i onda na kraju balade musterija ce svejedno odustat.

:smile: :smile: :smile: Malo te j'ebe ekonomska politika.  Neki predmet ne odreÄ'uje samo svoju cijenu po tržiÅ¡noj vrijednosti več i po onoj koliko vrijedi vlasniku. Ako je za vlasnika bezvrijedan onda je bilo koja tržiÅ¡na cijena prihvatljiva. Prema tome za tržiÅ¡nu cijenu mora biti zadovoljen uvijet da je neÅ¡to namijenjeno prodaji. Ako nije namijenjeno prodaji tržiÅ¡na cijena u tom slučaju postaje irllevantna za vlasnika.
No sad smo otiÅ¡li debelo u OT i udaljavamo se od mog osnovnog pitanja.  :ok1:
098  38 77 11
elacid@net.hr

Mike20

Pravog meštra nebi trebao iznenaditi puknuti šraf.
A vjerojatnost da pukne u ovom zahvatu, je velika

Boxer

Pitaj Marka u Motorheadu, mislim da ti oni to odrade bez problema. Njima nikad ništa nije bilo teško i ako si ti voljan platiti nekoga da ti to napravi onda ne vidim problema a ovi kojima se to ne radi nisu takve stvari radili ni kad su to bili puno noviji auti.


Ja sam mjenjao te ležajeve sam doma bez dizalice, ni jedan šaraf mi nije puknuo, gotovo sam siguran da neće ni tebi jer su dobro napravljeni i nisu toliko na udaru vlage ali nebih to ponovo radio bez dizalice, najebeš se ko bedak a bez veze. S dizalicom je to 4-5 sati posla max i gas dalje.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Memphis

Citat: eLaCiD  u 06 Rujan 2020, 20:14:17
Kao Å¡to rekoh "ne kudi konja kojeg nisi jahal" prema tome u kakvom je stanju auto to moÅ¡ vidjeti samo na dizalici ili iz grabe. To kaj ljudi sude auto po starosti je druga priča. Moj Punto je kod mene 12 godina i u to vrijeme je odgural cca 400 tkm. Ukupno prek 500 od 98. Dakle 22 godine star. I sad ti vjeroval ili ne imal sam priliku vidjeti "bolje" u pol mlaÄ'e aute koji su prema ovom Puntu u klasi smeća. Punto je redovito održavan i nije mi teÅ¡ko platiti cijenu servisa kad za to doÄ'e vrijeme. U ovih 12 godina kolko je kod mene na servis i dijelove  otiÅ¡lo je cca 35-40 tisuća kuna. Neki bi rekli da sam nenormalan jer za tu lovu mogu nabaviti onaj od gore napisani "bolji" auto al to i nije cilj. Ovaj Punto je vrijedan svake lipe koja je u njega uložena. Dijelovi kikiriki. Nema senzore barem ne nepotrebne, sve na žgance i idem snjime do Moskve i natrag bez problema. Btw imal sam paralelno ML-a 2007. god. Uzel ga u kompenzaciju 2010. 2014. otiÅ¡el lanac reduktora. Priča doÅ¡la prek 30.000 kn. Godinu dana poslije elektronika, senzori i bla bla bla . OÅ¡lo joÅ¡ 11.000 kn. Uspio ga se rjeÅ¡iti jer je bolji" auto, a Punto osto u garaži.
I sad velim joÅ¡ mu 8 godina fali do oldtajmera i to bu izgural, a onda bumo videli. Eto tak tolko o tome.  :smile:
A to kak majstori na Punto potroÅ¡e dva dana, a u jedan dan naprave dva auta kakve veze ima. Satnica je satnica. Bilo radio na Puntu ili drugom autu. Lova je ista. Jedino ak za stari auto ne važi napr. 150 kn/h, a za novi 300 kn/h. Pogleda auto vidi kaj treba i veli to je tolko i tolko. I plus nepredviÄ'eni, a mogući troÅ¡kovi ko napr. za lajtunge i to je to.
A ti sad meni pričaš kao da voziš ferrari a imaš isti auto ko ja. Ja sam ti pokušao lijepo objasnit zašto je to tako čemu se ti čudiš al tebi i dalje očito nije jasno. Ja sam u svog Punta u 4 godine uložio 3 puta više nego što vrijedi i što sam ga platio. Možda je čak i bolje održavan od tvog i u boljem je stanju nego hrpa novih. Al treba biti realan to je star auto i kod njega je sve moguće.

Vidim da si počeo pisat bedastoće. Satnica je satnica? Jel bi ti u svom poslu da možeÅ¡ birat izmeÄ'u težek i lakÅ¡eg posla za iste novce i istu satnicu birao teži? MoÅ¡ mislit. Zato mojne.

Ja si sam šarafam po autu upravo zato je su mi isto tako neki majstori govorili da nije isplativo i nije moguće al zato si radim sam. I ja ti sad odmah mogu reći koji će ti šaraf na zadnjem mostu puknut jer sam više puta mijenao takve stvari pa već iz iskustva znam di će gotovo sigurno puknut. Iako to nije toliki problem koliko je lajtung.

I drugo, kolege koji ti tu govore da te odbijaju ljudi koji to nisu nikad radili su u krivu. Upravo ti koji znaju kaj ih čeka kod takvih oldtimera odbijaju takve poslove jer su se već negdje opekli i ne žele si stvarat nepotrebne obaveze a nadobudnima je sve lako i jednostavno dok se ne upuste u takvo što. Ne kažem da nema majstora koji će ti to riješit al moraš biti spreman na sve. I na to da će te većina odbit, pogotvo sad kad majstori imaju posla za godinu dana unaprijed i mogu birat kaj će radit.

Memphis

I upravo je Fiat zbog jednog od tih razloga pojednostavio i napravio selen koji se može jednostavno zamijenit bez skidanja mosta.

dinko1981

I ja sam pokusao nesta slicno objasnit ali ispada samo da s.rem po njegovom puntu

eLaCiD

Citat: Memphis  u 07 Rujan 2020, 17:25:37
A ti sad meni pričaš kao da voziš ferrari a imaš isti auto ko ja. Ja sam ti pokušao lijepo objasnit zašto je to tako čemu se ti čudiš al tebi i dalje očito nije jasno. Ja sam u svog Punta u 4 godine uložio 3 puta više nego što vrijedi i što sam ga platio. Možda je čak i bolje održavan od tvog i u boljem je stanju nego hrpa novih. Al treba biti realan to je star auto i kod njega je sve moguće.

Vidim da si počeo pisat bedastoće. Satnica je satnica? Jel bi ti u svom poslu da možeÅ¡ birat izmeÄ'u težek i lakÅ¡eg posla za iste novce i istu satnicu birao teži? MoÅ¡ mislit. Zato mojne.

Ja si sam šarafam po autu upravo zato je su mi isto tako neki majstori govorili da nije isplativo i nije moguće al zato si radim sam. I ja ti sad odmah mogu reći koji će ti šaraf na zadnjem mostu puknut jer sam više puta mijenao takve stvari pa već iz iskustva znam di će gotovo sigurno puknut. Iako to nije toliki problem koliko je lajtung.

I drugo, kolege koji ti tu govore da te odbijaju ljudi koji to nisu nikad radili su u krivu. Upravo ti koji znaju kaj ih čeka kod takvih oldtimera odbijaju takve poslove jer su se već negdje opekli i ne žele si stvarat nepotrebne obaveze a nadobudnima je sve lako i jednostavno dok se ne upuste u takvo što. Ne kažem da nema majstora koji će ti to riješit al moraš biti spreman na sve. I na to da će te većina odbit, pogotvo sad kad majstori imaju posla za godinu dana unaprijed i mogu birat kaj će radit.

Citat: dinko1981  u 07 Rujan 2020, 18:53:23
I ja sam pokusao nesta slicno objasnit ali ispada samo da s.rem po njegovom puntu

Ne ispalti se vodit bilo kakvu polemiku. Za mene EOD. Ne znam kaj viÅ¡e reći osim da je teÅ¡ko objasniti nekaj ljudima koji se jednostavno u sve razumiju i stalno su u pravu.  NHF
098  38 77 11
elacid@net.hr

the-rider

ne kuzim di je problem, ako te je volja platiti, pokupis mu(tebi) 1000-2000kn i gas
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

dinko1981

Majstor je odbio posao, ti pitas zasto je to tako, mi ti objasnimo a ti se onda naljutis jer ti nije po volji pa onda "oni su najpametniji i kuze se u sve".

eLaCiD

Citat: eLaCiD  u 06 Rujan 2020, 07:20:40
Dakle kako naslov kaže radi se o selenima zadnjeg mosta za Punto jedinicu. Neke informacije. KataloÅ¡ki broj selena, gdje ima za nabaviti,  gdje bi se mogla obaviti izmjena.
:25:
Ovo je moj prvi post nakon čega su počele priče o ovom i onom. Ne znam kaj tu nije razumljivivo. Gdje nabaviti i tko može odraditi. Vrlo jednostavno za one koji ne filozofiraju i mudruju previše odnosno pokušavaju biti u pravu bez obzira jel to vodi rješenju ili ne.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Boxer

Ja sam ti napisao tko može i hoće to odraditi sigurno, na tebi je da probaš pitati čovjeka ili da tražiš dalje.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

eLaCiD

 
Citat: Boxer  u 09 Rujan 2020, 09:22:17
Ja sam ti napisao tko može i hoće to odraditi sigurno, na tebi je da probaš pitati čovjeka ili da tražiš dalje.

Nisam mislio na tebe   :ok1: :smile:
098  38 77 11
elacid@net.hr