Pišaju dizne i puno pitanja u vezi minjanje pola Punta

Autor AnteLo, 29 Rujan 2020, 18:43:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

AnteLo

Pozdrav

Punto mk1 1.2 16v, mora da je o-ring dizne propiša i sad curi benzina po usisnoj grani.
Nije puno ali želim to što prije sanirat.

Koje gumice (o-ringove) za dizne da uzmem i gdje? Jesu iste gornje i donje?
Jel ih teško u kućnoj radinosti zamijenit?

TakoÄ'er imam joÅ¡ par pitanja.
Koju brtvu poklopca ventila odnosno druge glave da uzmem?
Koje žice svićica da uzmem?
Koji termostat i antifriz da stavim i koji set guma za vodu?
Koje ulje kočnica? Koje ulje serva i koje ulje u getribu?

Memphis

Iste su ... trebale bi bit FIAT 7083082

Brtvu poklopca Victor Reinz, kablove Beru, termostat Behr/mahle, antifriz Paraflu G11, Total Gear 8 75W85 za getribu.
Ulje u kočnicama DOT4 servo Dexron IID, ne znam kaj je to set guma za vodu?

AnteLo

Citat: Memphis  u 29 Rujan 2020, 21:20:43
Iste su ... trebale bi bit FIAT 7083082

Brtvu poklopca Victor Reinz, kablove Beru, termostat Behr/mahle, antifriz Paraflu G11, Total Gear 8 75W85 za getribu.
Ulje u kočnicama DOT4 servo Dexron IID, ne znam kaj je to set guma za vodu?

fala puno, mislim na gume(cijevi) od rashladne tekućine.
Na netu piše da mogu stavit DOT5.1 umisto DOT4 i da je 5.1 bolji, od koje firme da uzmem ulje?
Jel pametno stavljat 5.1? Malo jače se vozim pa zato pitam
TakoÄ'er. volia bi prominit cijevi od kočnica. Koje da uzmem, TRW?

Bero

Stavi dot4 ulje, jer jer 5.1 rijeÄ'e (tj. manje viskoznosti) pa ti hoće propiÅ¡ati cilindri
Samo boxer bajo moj :)

AnteLo

Citat: Bero  u 29 Rujan 2020, 21:57:10
Stavi dot4 ulje, jer jer 5.1 rijeÄ'e (tj. manje viskoznosti) pa ti hoće propiÅ¡ati cilindri
ok, dobro da nisan naručija 5.1  :rofl:

Memphis me spasia danas, u Tokića nisu imali gumice (bar ne bez injektora rofl) za mk1 16v ali su mi naručili 10 BOSCH o-rignova pomoću onog broja dijela.

Memphis


Memphis

5.1 ti je bolje po pitanju temperature al puno vise i brze navlaci vlagu na sebe pa ga moras cesce mijenjat od dot4.

AnteLo

Da 14kn su po komadu, uzea san ih odma 10 za svaki slučaj.
malo off topic, jel itko čistio dizne u ultrazvuku u kućnoj radinosti?
Vidim ima ovo uzet pa kad već vadim dizne.....
https://www.chipoteka.hr/artikl/149793/posuda-za-ciscenje-ultrazvukom-600-ml-nedis-jecl110wt-8091700013

Mike20


Memphis

Propiša ako je jako zaštopana pa onda prilikom čišćenja kad se skine kamenac procuri ako je igla poderana. Ovo na sprej ti ništa ne vrijedi. Trebao bi baš stavit na stroj da se vidi koliko koja baca, dal koja piša itd. Možeš je samo očistit ali onda opet ništa ne znaš, jel piša itd.

AnteLo

Mislia san uzet ultrazvučnu kadu i spojit injektor da otvori i zatvori svakih 100ms ali neda mi se sad s time petljat jer triban auto složit.
Da stavim neki aditiv u gorivo? Ako da onda koji da stavim?

Memphis

Kolko buš platil tu kadu i sve za te novce ti ih netko očisti. Aditivi su ti sveta voda jedino kaj znam da vrijedi je TEC2000 al to ak metneš u rezervar rastopit će ti svo živo smeće i natjerat u dize. On ti je više za spajanje na rail a i za to ti treba alat.

AnteLo

jel itko zna koliko je debela prednja balans Å¡tanga? ÄŒini mi se da je 18mm a neman Å¡ubler pri ruci

AnteLo

mislim da je balans Å¡tanga bila 22mm na kraju.

Anyway, ima par mjesta ispod aute na kojima se hrÄ'a vidi. TakoÄ'er ispod akumulatora ima puno hrÄ'e.
Imam kutnu brusilicu ali nemam puno iskustva s limarijom.
Kako mogu najbolje pod i nosač akumulatora očistiti i zaštititi?