Grande punto 1.4 LPG gasenje u leru

Autor ekranas, 22 Studeni 2020, 22:24:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ekranas

Bok, imam Grande punta 2009 1.4 LPG i ponekad mi se desava da mi se auto u leru jednostavno ugasi. To se zna desiti kada ga tek upalim (u tom slucaju malo i zavergla) kada okretaji jednostavno padnu ispot 10k okretaja ako ne dam malo gasa u prazno i auto se ugasi. Ali (malo veci) mi je poblem kada mi se to nekada zna desiti u voznji. Kada prebacujem iz trece u drugu il iz druge u prvu, onaj period dok sam u leru lagano na kocnici ako okretaji padu do oko 10k auto se jednostavno zna ugasiti. Ne desava se ovo toliko cesto ali svakako nije bas najljepsi osjecaj kada se desi  :zbunj:
Netko nekakav savjet/misljenje sto bi moglo biti problem?
Unaprijed hvala  :smile:

Mike20

Koliko km ima auto?
Koliko od toga na plin?
Koji plinski ureÄ'aj?
Da li se sve ovo navedeno dogaÄ'a samo na benzin , samo na plin ili oboje?
Kad je mijenjan filter zraka, filter plina, svjećice?

ekranas

Citat: Mike20  u 23 Studeni 2020, 06:24:57
Koliko km ima auto?
Koliko od toga na plin?
Koji plinski ureÄ'aj?
Da li se sve ovo navedeno dogaÄ'a samo na benzin , samo na plin ili oboje?
Kad je mijenjan filter zraka, filter plina, svjećice?

ima na satu 190k
sve na plin, tvornicki je, Landi lorenzo, vise od toga o plinu ne znam  :D:
rekao bi da se dogada i na plinu i na benzinu, jer prilikom paljenja pali se na benzin i tu mi se zna desiti da se odma ugasi ako ne dam gasa u prazno i na plinu kada vozim kada ubacim u ler ili idem u nizu brzinu pa se okretaju spuste na oko 10k i samo propadnu na nulu
filter zraka i svjecice cu mjenjane na 180k, a plina (ja se nadam) kada sam ga kupio, na 170k, barem su mi tako rekli kada sam ga kupovao

Mike20

Možeš probati voziti se samo na benzin, napravi 200km.
Ako se ništa ne promijeni kod paljenja na benzin dok je hladan, onda je do dizni benzinskih.
Ako problem ostane i na plin, velika je vjerojatnost da su i plinske dizne gotove. Landi Renzo dizne znaju biti problematične.
Može biti do bobina, sonde itd
JoÅ¡ kak veliÅ¡ tvornički ugraÄ'en plin- dizne su skupe.
Može čak i do klapne biti.

Ukratko, trebaš par testova, od vožnje na benzin, praćenja parametara sonde, trimova na oba goriva itd

Npr Bosch navodi da njegove sonde treba mijenjati nakon 160 000km

147


Mike20

Mislim da ga nema, da ga klapna "glumi"

ekranas

Citat: Mike20  u 23 Studeni 2020, 13:20:00
Možeš probati voziti se samo na benzin, napravi 200km.
Ako se ništa ne promijeni kod paljenja na benzin dok je hladan, onda je do dizni benzinskih.
Ako problem ostane i na plin, velika je vjerojatnost da su i plinske dizne gotove. Landi Renzo dizne znaju biti problematične.
Može biti do bobina, sonde itd
JoÅ¡ kak veliÅ¡ tvornički ugraÄ'en plin- dizne su skupe.
Može čak i do klapne biti.

Ukratko, trebaš par testova, od vožnje na benzin, praćenja parametara sonde, trimova na oba goriva itd

Npr Bosch navodi da njegove sonde treba mijenjati nakon 160 000km


Uglavnom misllis da bi moglo biti i do dizni plina  do benzinskih dizni? Mislim bar meni tako pari jer uvijek vozim na plin i to mi se desi u voznji u leru a na benzin kad se pali jer je na pocetku na benzinu. ali svakako probam neko vrijeme voziti na benzin i vidim hoce mi se i dalje tu i tamo ugasiti. Ali sta se tice gasenja prilikom paljenja, tu se najcesce ugasi kad vergla neko vrijeme (ne upali iz prve) pa racunam da bi tu moglo biti nesto i do svicica

Mike20

Ne. Nisu svjećice.

Ako hladan na benzin pali tek iz drugog trećeg puta može biti;
-pumpe goriva, ako stalno voziš a spremnik manje od polovice.
-"staro gorivo"-rijetko točiš male količine
-začepljene dizne-rijetko vozio na benzin.
-raštelana mapa ubrizgavanja
-pušta isparivač/plinske dizne, pa imaš bogatu smjese prilikom prvog paljenja

Krepavanje u vožnji na benzin-prljava klapna, bobine, lambda sonda

Krepavanje u vožnji na plin-dizne plina, isparivač, bobine, lambda sonda, klapna gasa

Probaj spojiti auto na dijagnostiku, i to MES, on ima u sebi podržane ecu motora koji imaju tvornički plin

ekranas

Citat: Mike20  u 23 Studeni 2020, 14:03:28

Ako hladan na benzin pali tek iz drugog trećeg puta može biti;

Ovo bas nema pravila, tj desi mi se da ovako zavergla svako 3 4 paljenje, al svakako cu za opcetak probati voziti malo na benzin

Mike20

Probaj prvo najjeftiniju opciju koju možeš sam provjeriti

Tooutman

#10
Ako ti je problem i na plin i na benzin počni od onog Å¡to imaju skupno. Ja imao sličan problem kak ti da padali okretaji ispod 850  te isto znao krepat. Nove bobine rijeÅ¡ile problem.  To je samo  jedan od mogućih dalje kako Mike veli.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699