Punto MK 1 Potrošnja

Autor eLaCiD, 25 Studeni 2020, 07:59:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

eLaCiD

Kako ima sve manje Puntiaka MK1 ovdje, malo da ga podignemo iz mrtvila.
Dakle moj Punto Mk1 55 preÅ¡ao 500 tkm. Prije dvije godine doraÄ'en sa usisom od 75-ice (SPI) i njegovom granom 4-2-1. Kod Lastovčića napravljen komplet poluprotočni auspuh. Sve po specifikacijama ćlana foruma Ivica683 (Tema forum Tuning i chip tuning). Na valjcima pokazuje 67 KS.
Jučer išao starom cestom Zagreb-Slunj-Zagreb cca 240 km. Prosjek 90 km/h. Max 110 km/h.
PotroÅ¡nja mjereno od čepa do čepa 4,85 L/100.   :bravo2:
098  38 77 11
elacid@net.hr

FranZ

 :ernaehrung004:

to je to. Isti prosjek sam imao prije cca mjesec dana kad sam išao Začretje (Zagorje) - Murter - Split - Začretje, + nešto trkeljanja po ST i okolnim mjestima. Prosjek cijelog puta 4.85.
...s tim da imam 155/80/13 gume tak da efektivno proÄ'em oko 6% veću udaljenost za isti broj kilometara na brojaču od ekipe sa stock dimenzijom  :D:
Na otvorenoj cesti sam vozio sporije od tebe, 70-75 km/h (po gpsu). Da ima 6. brzinu di bi mu bio kraj...

Kad je sve ispravno i vozač nije konj potrošnja ugodno iznenadi

Memphis


boresky

Ma kaj ih nema, ja sam jednog uzeo pred mjesec dana.
Najobičniju 55 bez igdi ičega, nema čak ni hrdze! Hehe, i samo nepunih 82 000km.
Ali,dva puta mjerilo potrošnju neku, pun do vrha pa nakon 200 km predjeni opet tankanje.
Potrošnja je 8 l, znači relacija od 3km sim tam, samo grad. Potrošnju na ot orenoj cesti nebudem imao baš kad mjeriti posto imam svedskog lubenicama za duži put.
Uglavnom, ono što sam za taj motor čitao o potrošnji, pokazalo se točnim. Premali auto i motor za tak veću potrošnju......
+ ko ne maze,taj ne vozi +

boresky

Posto mi je lubenicar u arestu(otkazala pumpa goriva) zapicio Puntom za Osijek. Potrosnja 6,5/100km. Po naseljenom pod kamerama 70,izvan ne preko 110 i obilazenje svih sporijih.
Auto me ugodno iznenadio, a da je 75 ks, bio bi extra!
+ ko ne maze,taj ne vozi +