Podizanje auta, opruge, koliko se može podignuti Fiat Bravo II 1.4 16v

Autor dernikov, 16 Prosinac 2020, 23:19:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dernikov

Pozdrav svima,
danas sam na putu prema poslu na divljem parkingu vidio Bravo koji je bio fino podignut,
i nije imao problema sa prelazom preko neravnina/bregova rupa i lokvi koje su se s vremenom stvorile.

Tu obično moja Marea fino zastruže svaki put, a ako bas ne stanem dobije i lonac.
Kako sam vidio da to funkcionira, želio bih podignuti sestrin Bravo kao i kod tog auta, kako bih prevenirao ponovno trganje branika, te kako bi auto mogao proći i izvan asfalta, a da baš ne ostavi auspuh ili ne polomi nešto pri prolasku.

Zanima me ako je netko podizao Bravo, koliko ga je  podizao, koja je preporuka/maksimum a da se ne mijenjaju amortizeri.
Ako se mijenjanju i amortizeri od kojeg auta ste stavljali amortizere i na koliko  duže opruge i koliko se onda auto može podici a da se ne ugrozi normalna vožnja ?

Hvala na pomoci.

Mike20

Ne vjerujem da je itko podizao auto sa serijskih nespuštenih opruga.
Podizanjem mijenjaš geometriju ovjesa, možda više nego spuštanjem, posebno kod polukrute stražnje osovine
Oduvijek vijedi neko pravilo + tj. - 3cm sa serijskim amortizerima.
Opruge daš napraviti prema serijskim i kažeš koliko želiš više.

Eventualno serijske opruge sa dizla 1.9 bi možda nešto digle

Tooutman

Pa ja sam dignuo ali ne namjerno jer mi mehanicar krive narucio.
http://italia-corse.com/forum/index.php?topic=39560.msg706474.msg#706474

Evo ovako ti izgleda moj s amortizerima da bih imao stakleni krov koji nemam. Mislim da su i za 1.9 150 ks. Moj je 1.6. I pasu mu oni i s 1.9 8v. Inace tu jos nisu svi djellvi gore i nema nista  km u kotacima pa bi mozda jos koji mm pao.

E sad za benzince mort od tjeta . Vidi koja je razlika u kilazi izmedju njih ili kak rekao za tvoj ali da kma stakleni krov. Mogu ti pogledat oe broj.
Pa ovi za juznoamericko trziste su svi redom digniti serijski.


Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Boxer

Daj si napraviti duže opruge i bez brige si, amortizeri ti trpe 2 cm podizanja i 3 cm spuštanja. Ako trebaš više onda treba dati presložiti amortizere
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

dernikov

Hvala na savjetima. Ovaj s krivim federima bi bio taman :).
Pitao sam za opruge, 800kn receno mi da ide 3cm, max 4 cm bez zamjene amortizera.
Znaci da racunam max na 3cm. A ostalo dizanje debljim gumama  koliko ide.

Sada ste mi  bacili bubu u uho sa ovim preslagivanjem amortizera za vise od 3cm.
Kako, Å¡to se radi s amortizerima  ?
Hvala na pomoći.

Mike20

Ovjes ti nije napravljen za to, sve više od toga, "uvlače" se kotači, a ne možeš korigirati trag, tj. može se preko rupa na amortizerima.

Stražnji most ima selene koji su montirani u odreÄ'enom smjeru u odnosu na svoju unutarnju konstrukciju, i tu isto mijenjaÅ¡ njihov osnovni položaj-za dizanje bi ih trebalo zarotirati

Boxer

Debljim gumama si si napravio problem jer ćeš kod punog motanja imatu problema s struganjem
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20


dernikov

Znaci vise od 3cm bolje zaboraviti, ok jedna granica postavljena.
Debljina. Da struganje bi bio problem.
Koje najdeblje gume na 15 felge bi se dale staviti a da ne struze ?




Mike20

Tvornički predviÄ'ene su 195/65/15. ViÅ¡i profil mislim da su teretne

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

dernikov

195/65/R15 su tvornicke dimenzije koliko sam vidio.
195/70/R15 bi bilo 19mm veći radius. Izgleda da uniroyal ima tu dimenziju za aute ali mozda je greska.
Da li bi  19 mm bilo ok da ne struže ?
205/65/R15 bi bilo 13mm više, ali šira guma, ali ih ima i sigurno nisu teretne, ali samo 6mm više
205/70/R15 bi bilo 33mm viÅ¡e, ali opet samo izgleda uniroyal ima neteretnu gumu. Ovo bi sigurno  već i  strugalo.

Znaci max 1cm se moze računati uz atest da se zadovolji tehnicki.
Bolje kupiti neki vec podignuti kao sx4  :) na kraju...
Hvala na pomoci.