Bravo II 1.9 problem sa mjenjanjem brzina

Autor Miha., 01 Srpanj 2021, 09:47:23

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Miha.

Stavljeno je bilo novo ulje, očišćen birać brzina i nove sajle. Nakon toga nastao je sljedeči priblem kojeg prije nije bilo.Ručka od centra nema isti hod lijevo i desno. Hod u lijevo je krači i zna se desiti da nakon cca 5km vožnje trebam ubacit u 2. a ručka nemože dovoljno u lijevo? Nedavno zamjenjen i set kuplung+zamašnjak..
1.9 16v 110kw, c630

Mike20

Unutar mehanizma ručice, unutar plastične kutije gdje se spajaju sajle, imaš mehanizam s oprugom. Možda je tu neki proglem, ili samo treba podmazati. Al doći do toga, treba skinuti auspuh.

Miha.

A to je očiščeno kad se mjenjale sajle, valjda. Možda podesiti sajlu?
Ovdje mi poderana guma na biraču, jel može tud uči voda u getribu?
https://ibb.co/WV9GFVk

Mike20


Miha.

Definitivno tu ulazi prašina unutra..Stavit ću novo i ponovo novo ulje.
Zasad je problem riješen.Sa rukom sam na biraču protegnuo sajle na krajnje položaje i malo našpricao, radi super zasad..

Mike20

Bil je jedan takav Bravo kod mehaničara, u getribi emulzija ulja i vode, a ta guma strgana

Miha.

#6
Javljam da po zamjeni komplet LUK seta mjenjač nije htio u 1. i u R iz prvog pokušaja. Zamijenjen je potom glavni cilindar kuplunga no nije se ništa promijenilo.Pri malom dodiru pedale kuplunga čuo se zamašnjak. Danas je sve demontirano dole i ispada da je problem u lameli i zamašnjaku tj. da sve skupa ne funkcionira kako treba. Tak da sad sve na reklamaciju i u potrazi za Valeo setom.

Lijepo mi je mehaničar rekao da bi mogao biti problem. Reko je da nebrojeno puta nije funkcioniralo, ako se stavilo set drugog proizvođača od onog što je oem bilo gore.

Mjenjač nema nikakvog lufta i na prazno se sve lagano vrti i šalta..






upload www facebook com

Mike20

Mislim da Luk i Valeo su ista firma, tj u kutiji od Luka zna biti Valeo.

Ja budem uzeo Sachs kvačilo

Miha.

#8
Baš sve komponente su LUK i sve je dosta drugačije od Valea. LUK-ova lamela se puno lakše piga od stare potrošene Valeo..

Razmišljam da odnesem nekom na reparaturu OEM zamašnjaka i lamele?

Čuo dobro i loše za
http://www.lamela-kvacila.com/

Mike20

#9
Ja sam išao u Međimurje, samo jedno al odlično iskustvo za lamelu

https://www.lamela.hr/kontakt.html

Za reparirane zamašnjake sam iz druge ruke čuo da nije dugog vijeka


Memphis

Ako nije htio šaltat onda je problem u košari. A ovisi kakvo je kvačilo ako je samopodešavajuće možda nešto nije dobro montirano.

Kao što su već mnogi rekli, LUK, Valeo, Sachs dijele komponente tako da u svakoj kutiji možeš naći ponešto od svakog. Iako je za fiata isključivo Valeo. Tak da priče o OEMu su onak. Nije LUK neka žnj firma pa da bi sad mogli pričat o takvim stvarima.

Miha.

Vjerujem da je montirano kak treba..Da samopodešavajuće je..Podnjeta je reklamacija pa ćemo vidjeti.
Počistio sam mjenjač izvana. Trebat će nove semeringe diferencijala, semering birača, eventalno i semering spojne osovine, te semering radilice.








Mike20

Ak ti je došla voda u mjenjač, sigurno je ostavilo traga negdje na iznutricama

Miha.

#13
Naravno da je moguće. Inače jako lagano ulazi u brzine, samo nejde u 1. i R iz prve :ok:

OEM set zamašnjak+kuplung -9300kn :crazy2: OEM semerinzi isto sulude visoke cifre..

Memphis

Citat: Miha.  u 03 Studeni 2021, 09:25:28
Vjerujem da je montirano kak treba..Da samopodešavajuće je..Podnjeta je reklamacija pa ćemo vidjeti.
Ne ulazim u to kakav je mehaničar ali čim mu Valeo radi bez greške a sa LUKom ima problema onda pretpostavljam da je do samopodešavajućeg kvačila. Valeo radi samo obična kvačila. Samopodešavajuće kod montaže traži specijalan alat inače se znaju događat takve stvari. Alat nije ništa posebno može se napravit i bez alata sa klasičnim trnom ak mećeš sve novo i znaš kaj delaš. Ali to traži preciznost, vrijeme jer košara je drugačija te ako se ravnomjereno ne pritegne onda nastaju takvi problem. Zato proizvođač ne priznaje garanciju ako nisi koristio namjenjeni alat. Samopoešavajuće bolje i skuplje al zato je papuča kvačila uvijek ista bez obzira na potrošenost lamele.
Citat: Mike20  u 03 Studeni 2021, 11:51:37
Ak ti je došla voda u mjenjač, sigurno je ostavilo traga negdje na iznutricama
Nije, voda u ulju brzo ispari.