prigovor na kaznu

Autor punto mk1, 21 Prosinac 2021, 21:08:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

punto mk1

ukratko dobia san kaznu za prolazak kroz crveno di je privremena regulacija prometa semaforom i vozi se jednom trakom . napisao sam prigovor i sad moran poslati poštom preporučeno . zanima me sto treba pisati na koverti kome saljem policijska uprava i da li treba pisati njihova adresa ili samo podaci sa prekrsajnog naloga sa onim brojevima , i drugo pitanje u žalbi priznajem krivnju , kakva su iskustva na sudu , kolika bude kazna na kraju s obzirom da nemam nikakva primanja i 14 godina nisan kaznjavan prekrsajno

forsage

šalješ onome tko je izdao prekršajni prijedlog ako je riječ o prekršajnom prijedlogu..ako je kazna onome tko šalje kaznu...naslovu..to ide u donji desni kut koverte a u gornji lijevi tvoji podaci.Ako priznaješ krivnju i nisi kažnjavan i nemaš primanja a nisi primio ni zadnje dvije godine upozorenje koje je evidentirano onda zamoliš da obzirom na situaciju i priznanje krivnje tražiš pisano upozorenje.U najgorem slučaju kazna će ići na pola....ali namelješ unutra to sve i mislim da će biti ok i da su velike šanse da se kazna preinači u pisano upozorenje koje će se evidentirati u prekršajnoj evidenciji.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

punto mk1

Citat: forsage  u 22 Prosinac 2021, 00:12:38
šalješ onome tko je izdao prekršajni prijedlog ako je riječ o prekršajnom prijedlogu..ako je kazna onome tko šalje kaznu...naslovu..to ide u donji desni kut koverte a u gornji lijevi tvoji podaci.Ako priznaješ krivnju i nisi kažnjavan i nemaš primanja a nisi primio ni zadnje dvije godine upozorenje koje je evidentirano onda zamoliš da obzirom na situaciju i priznanje krivnje tražiš pisano upozorenje.U najgorem slučaju kazna će ići na pola....ali namelješ unutra to sve i mislim da će biti ok i da su velike šanse da se kazna preinači u pisano upozorenje koje će se evidentirati u prekršajnoj evidenciji.
hvala na odgovoru

Mike20

Za crveno ne možeš dobiti upozorenje.
Novčanu kaznu ćeš vjerojatno dobiti.
Zabranu vjerojatno ne.

forsage

#4
jao..da-za crveno nema upozorenja kao i za alkohol.Ništa...navedi da obzirom kako nemaš kazni ni upozorenja moliš da se kazna smanji koliko je Zakonski moguće a priznaješ krivnju.Možda ti lupe samo kaznu za nepoštivanje prometnog znaka.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Mike20

Može eventualno dobiti rad za opće dobro.
Kazna je 3000kn ako je napisan nenamjerni prolaz
Mislim da manje od 1/3 ne može dobiti

punto mk1

Citat: Mike20  u 22 Prosinac 2021, 09:32:53
Može eventualno dobiti rad za opće dobro.
Kazna je 3000kn ako je napisan nenamjerni prolaz
Mislim da manje od 1/3 ne može dobiti
da kazna je 3000 kn , bez zabrane ili druge sankcije

Mike20

Za prvi prekršaj je mjesec dana zabrana