Ne radi ventilator kabine

Autor eLaCiD, 04 Travanj 2022, 14:31:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

eLaCiD

Dakle Grande Punto sport 1,3 Multijet 16V ne radi ventilator kabine niti u jednom od 4 položaja.
Ima netko ideju kaj bi moglo biti,
098  38 77 11
elacid@net.hr

Mike20

Redom, osigurač, provjera napona na konektoru ventilatora

the-rider

pa krenes od pocetka, ako nema struje na ventilatoru provjeri prekidac, zna se rastopiti
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

DiscoVolante

Ja sam na Alfi imao situaciju da je jednostavno zablokirao u određenom položaju nakon što je auto ležao određeno vrijeme.

Otpojio rezistor i kroz rupu ga zavrtio par puta s dugom kacavidom, i nakon toga sve 5.

Probaj, možda je takva banalna sitnica prije nego se upustiš u rastavljanje instrument table.

friga


the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

grancigula87

Ja iman relativno sličan problem. Proba san u druge teme ali su prestare.
Prošlo ljeto, kad ventilator namistin priko 40% i upalin klimu, sam od sebe pali i gasi i ventilator i klimu, total random. Ovo ljeto, problema sa ventilatorom nema ali pali gasi kompresor/klimu (miješa toplo hladno) bez nekog pravila. Kad je ventilacija ispod 40% (4-5 crtica), klima hladi ravnomjerno i ne miješa toplo hladno. Napunija ga neki dan na 500 grama, vakum test dobar. Klapne nisu, na svakon otvoru sve isto.
gp 1.4 tjet '08, ona dvozonska digitalna škovaca  :wall:
Šta bi moglo bit? :zbunj:

grancigula87

Problem riješen. Nagoreni kontakti na regulatoru ventilacije ispod suvozaceve ladice. (kompresor puno "lakše" radi)
Iako, razocaravajuci protok zraka ventilacije. Na max, slabije od vecine auta na 2. brzini. Koda ventilacija negdi pušta a nigdi ne osjećan. Sad jeli regulator, ventilator.... Đava će ga znat.