Fiat Croma 2008 u "šepajućem modu"

Autor Thomas, 05 Studeni 2022, 17:12:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tooutman

#15
Slazem se s tobom, auto te ne smije psihički izbezumit. Makar to što si napisao za popravak brave tu vidiš i sam da si sam bio kriv nije da je to posljedica ponašanja auta. Sad pitanje da li je nešto drugo još uz to. Ovo u vezi mjenjača je def *** i veliki problem kojeg treba obavezno riješit. Motor koji ti nutra je milina, pogotovo s ručnim mjenjačem :)
S druge strane te razumijem, slično je i ženi koja svoj auto također već sanja dok nešt zasvjetli, evo pred tjedan dana joj se opet pojavila zarulja na tabli (prvo grijač, nakon toga i check engine) i ona mene zove i luda je... Već si misli da će je nekdi ostavit na cesti (jer ju je već 2 puta (dpf, dizna)). Dojde doma i na kraju opet kao problem s zaklopom zraka koju prošle godine čistili. Poništili greške, rastegli malo auto i ide dalje i sve u redu s njim, pitanje kak dugo. Dok je srdi onda ga misli prodat, dok ide onda je dobar :)
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Mike20

Pa kakve to vi aute vozite da vas ostavljaju na cesti  :P:

Mene nikad nije niti jedan talijan ostavio na cesti.  :grin:

Za Cromu šteta, komad auta, udoban prostran, ionako nisu na cijeni, tak da još ako treba stvarno slagati mjenjač, ak dobiš 2000 ojra po tome za nju, super.



Thomas

#17
Ma da.... Taj psihološki učinak meni je bitan, čak i kad sve radi. Imam osjećaj da Croma i ja nikad nismo "kliknuli" (ako se taj izraz koristi za ženske zašto nebi i za aute). Odličan auto, sve ok kad je sve ok, ali, nije mi imala ono nešto. I kao da zna da nije baš moj tip.(a možda ni ja njezin :) )
Stvar je u tome da sam je kupio na brzaka, praktički prvi solidniji auto koji sam našao taj dan kada mi je trebao novi auto (nakon prekida jedne veze, ostavio sam ženskoj Suzuki Swift i morao hitno pronaći nešto drugo).
I, ponavljam, mada odličan, radije bih nešto drugo, možda manje i okretnije za grad, ne znam.... Čak i lošiji po karakteristikama, samo nešto pouzdaniji i da si bolje pašemo...


Tooutman

Citat: Mike20  u 09 Studeni 2022, 13:01:33
Pa kakve to vi aute vozite da vas ostavljaju na cesti  :P:

Mene nikad nije niti jedan talijan ostavio na cesti.  :grin:


Pa žena ne vozi talijana. Tu je i problem :) Ne smijem reći kaj vozi jer bi se pola hrv čudilo i sam Hitler :)
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Thomas

Citat: Mike20  u 09 Studeni 2022, 13:01:33
Pa kakve to vi aute vozite da vas ostavljaju na cesti  :P:

Mene nikad nije niti jedan talijan ostavio na cesti.  :grin:

Za Cromu šteta, komad auta, udoban prostran, ionako nisu na cijeni, tak da još ako treba stvarno slagati mjenjač, ak dobiš 2000 ojra po tome za nju, super.

Da, bio bih sretan i sa 1500 -1800 eurića. A opet, jutros sam prešao od Varaždina do Zagreba be ikakvog problema, bez i jednog štucanja. (nakon što sam resetirao kompjuter jučer) Tak da neznam više niš...

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Thomas

Citat: the-rider  u 09 Studeni 2022, 19:13:31
pa si ocitao greske?
Ne, nisam, nemam s čime. Pod "resetiranjem kompjutera" mislio sam naprosto na odspajanje akumulatora preko noći da mu se sva struja "iscijedi" van....

Mike20

Rekoh, imam ti ja MES pa se može sve provjeriti na autu.

forsage

ima ti kod mene u susjedstvu čovjek kojeg zovu Doktor getriba...dolaze mu ljudi maltene iz cijele Hrvatske...što se tiče getriba i mjenjača mislim da je jedan od najboljih u cijeloj HR ako ne i najbolji...nebi ti bilo zgoreg da ga posjetiš i kod njega se informiraš kad mu veliš simptome...on će ti odmah reči opcije, na što sumnja, što bi on napravio...pristupa sistematično...mislim da bi ti nakon njega sve bilo puno jasnije-prodat ili popravit.Može biti banalna stvar a može biti i jako skupo ali on će ti znat reći.Od VŽ do nas imaš 45 min vožnje.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...