ulje preporuka

Autor Gillet, 21 Veljača 2023, 18:51:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gillet

i prošlo pet godina i pohođenje ovlaštenih servisa,,, znam da u ypsilonku ide selenia ulje, no modža ima kakovo mišljenje i preporuka za neko drugo ulje za navedeni autić----tnxxx

topolino

Koji motor je unutra? Ja u punto mk2b 1.2 8v euro3 tocim total. Ovo je do sada bio 3 sevisni interval sa tim uljem 10 000km po intervalu. Sada je zena isla kod drugog mehanicara promjeniti brtvu glave i neznam koje je ulje sada unutra. Sto je najbolje nezna ni ona 😅
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Bilo koja marka, ak baš hoćeš pogledaj koju točno specifikaciju traži, to uzmi.
Shell, Castrol, Mobil, Aral, Liqui Molly, Total itd 5w40

Memphis

Shell helix ultra 5w40 na GTl bazi

Gillet

#4
motor je 1,2 ,69 ks...ypsica ima 5 god i 17 000 km

Boxer

Total Quartz 9000 5w40 i gas
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Gillet


Gillet

pojavil ase na displeju servisna poruka,, pošto bum ulje i filtere mijenjal u vlastitoj režiji,zanima me kak se to može resetirati ili poništiti,,ako se uopće može,,, tnxxx.... :costumed-smiley-0291:

Mike20

Možemo probati, mislim da ide  :to:

Tooutman

Jel ko to radil bez dijagnostike?? Ja na svojem traktoru uvijek s dijagnostikom budući da moram još nekaj poresitirati radi DPF_a

Ovak piše:
1. Turn the ignition to run (one position before starting engine).
2. Fully depress the accelerator pedal slowly three times within 10 seconds.
3. Turn the ignition off and then start the engine to verify the indicator has been reset.

Probaj prije Mike-a :D

U vezi ulja, ako nije Selenia uvijek gledam da li to ulje ima bas Fiat Specifikaciju koju motor traži. Od Starog Brava 1.2 16V stavljamo 10W40 Shell Helix HX7
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Gillet

#10
tnxx,, kad zamijenim ulje probam  navedeni postupak,, ak ne dela,, eh, onda slijedi maltretiranje Mikea..
a ulje bu najvjerovatnije total 5 40,,selenia je jednostavno preskupa

Gillet

Izvješće: postupak reseta servisne poruke ne dela,,,,,, :idiot:

Memphis

Citat: Tooutman  u 05 Svibanj 2023, 10:47:02Jel ko to radil bez dijagnostike?? Ja na svojem traktoru uvijek s dijagnostikom budući da moram još nekaj poresitirati radi DPF_a

Ovak piše:
1. Turn the ignition to run (one position before starting engine).
2. Fully depress the accelerator pedal slowly three times within 10 seconds.
3. Turn the ignition off and then start the engine to verify the indicator has been reset.

Probaj prije Mike-a :D

U vezi ulja, ako nije Selenia uvijek gledam da li to ulje ima bas Fiat Specifikaciju koju motor traži. Od Starog Brava 1.2 16V stavljamo 10W40 Shell Helix HX7
Ne ide tak. Daš kontakt, držiš pedalu gasa u podu i 8 puta simultano stišćeš kočnicu. Nakon toga pustiš sve i pričekaš još 10tak sekundi i ugasiš kontakt.

Gillet

bum probal danas i taj postupak,,tnxx :ok:

Mike20

#14
Znam da na VAG grupaciji možeš svašta sa stiskanjem gumba, pedali itd.
Nedavno na škodilaku resetirao stiskanjem gumba za reset satova i kontakta.
Na talijanima nikad nisam bi probao niš takvo, samo preko dijagnostike