Bravo II, 2007 mjet, Radio je stalno upaljen-nemoze se ugasiti

Autor Zdravko, 16 Listopad 2023, 14:03:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zdravko

Nakon sto izvadim kljuc , ugasi se displej radija ali radio i dalje svira.
Mislim da mi to i oslabi akomulator nakon sto par dana stoji pa tesko upali.
Trenutno sam rijesio problem tako da sam izvadio osigurac i sada nemam struje na radiju , ali nemam niti ventilacije. Magle se stakla.

Trebam savjet ako ima vise osiguraca , koji da izvadim?
Ako je mogući kvar bravica ili radio, trebam ducan gdje se kupi bravica, a probat cu je sam zamjeniti jer se kod elektricara narucuje kao na specijalistickog pregleda.
Ako je do radija, otpojio bi radio na nekom dzeku i netreba mi (ko mu j.. m. pjevat cu si sam  :laughing-smiley-001: )
 :85565:
 

Tooutman

Odstekaj onda radio od iza. Imaš ISO đek. a također mislim da imas i osigurač od 5A na njemu pa možeš ćak i njega skinut. Ali dosta ti je samo đek i sigurno neće svirat :D. Provjeri odma isto taj đek kak vuče struju jer tu CANBus igra veliku ulogu.  Pretpostavljam da je original radio
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Zdravko

hvala na brzom odgovoru. Radio je original i nisam ga dirao, odjednom je doslo do kvara.
Za izvaditi radio trebam ključ, 2 komada plastike. Narucio sam preko interneta pa kad stigne vadim radio, a do tada cu sa osiguracem.



Hi-Fi system subwoofer F32 15A

Sound system/Sound system presetting/Connect Nav +/Blu&Me System/
Alarm siren (CSA)/Alarm system on ceiling light/Internal cooling unit
system/Tyre pressure monitoring control unit
(CPP)/Diagnostic socket connector/Rear ceiling lights F39 10A

f32 ili f39 ?

Što je CANBus?

topolino

Komunikativna veza body compa i ostalih uredaja. Potrazi po netu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tooutman

da bi OEM radio izvadio van trebas dva ajmo reći metalna plehića koji su ti rezani na špicu po strani.
https://www.incarconnections.co.uk/user/products/Fiat_Bravo_radio_stereo_release_keys_CT22FT02_1000.jpg
Možeš i sam napraviti samo pazi da ne budu oštri. I onda špica ide s vanjske strane radija i kako je guraš tako jezičak uvlačiš unutra i radio može van. S vađenjem osigrauča u kutiji osigrača eliminiraš uz radio i još neke uređaje vezane na isti osigurač.
Da conbus ti je sambirnica kojim ti auto komunicira za različitim uređajima autu. Prednost canbusa je da preko jedne žice moze više toga poslati i primiti informaciju. Nekad je bilo žica za žicu. Recimo u slučaju radija. Preko jedne žice ti radi paljenje radija (slanje signala), pa mijenjanje stanica iz tipke na volanu, volume + i  - , javljanje na telefon i ostalo... dok da ga nema bi trebalo podosta žica....
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Zdravko

kupio krive kljuceve



Neki dan bilo hladno 1 stupanj i auto upalio. Neki dan opet bilo toplije a auto verglao, verglao i na kraju upalio iz drugi put.

Napravio sam mjerenja sa protokom struje.
Spojim Ampermetar serijski u strujni krug, nakon akomulatora da ne racuna i svoju potrošnju. Dobio sljedece rezultate(A):
-auto zatvorena: 0,27
-otvorio vrata: 2,73 i nakon nekog vremena padne na 2,28
-ugasim kontatk, a radio se sam od sebe upali: 1,05
-zatvorim vrata sa upaljenim radiom: 1,60
-nakon nekog vremenaa padne i krece se od 1,23-1,06-1,23
-otvorim vrata: 3,65-3,26
-ugasim radio: 2,28
-zatvorim vrata:0,4-0,27

Imam moguce kvarove, skinuo sam sa interneta.
Trebam sort od najeftinijih i najednostavnih prema najskupljim i najslozenijim:
-kompresija
-zacadeni grijaci
-zacaden EGR ventil (neznam dali ga imam)
-regulator kolicine goriva
-mjerac mase zraka
-zrak u sustavu goriva
-senzor broja okretaja motora (senzor bregaste)
-gumice na diznama
-anlaser(repariranje)
-dizne
-injektori
-relej grijaca
-senzor temperature na kucistu termostata rashladne tekucine goriva
-pumpa goriva
-regulator pritiska


krenuo bi rijesavati stvar po stvar dok ne popravim, a nebi htio ici od najskupljeg

topolino

Egr imas. Da pitamo tebe. Kada nije htio upaliti, nakon sto je upalio je bilo dima iz auspuha? Ako je bilo je bio kakav: crni, sivi ili bijeli?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Zdravko

što se tiće dima, provjerit ću sljedeći put. Snimit ću pa ocijenite boju.
Stigli i drugi ključevi za autoradio. Drugog oblika, malo duži al neide radio van.
Dakle, izmjerit ću im velicinu pa stavim ovdje.
Znaci, cujemo se kroz tjedan-dva kad uhvatim vremena, Sve mi to vuce na nekakav senzor jer nema logike da upali od prve i do ducana (5-8 km) vozim, a iz ducana izadem kroz 1/2 h i onda vergla.
Isto tako vergla kod prvog paljenja , a poslje od prve sva 3-4 puta taj dan.
Ima dana kada upali od prve i tokom dana pali od prve.
Sve to se dešava u raznim temp. Nema veze sa hladnoćom.
Proucavat cu paljenje, snimati , mjeriti kljuceve pa se cujemo.

g3ar

Što se radija tiče (mogu potvrditi 100% osobnim iskustvom) 2 radija sam izvadio van pomoću kašika za čaj

Nije moj video ali sam ga tada pronasao i on mi je bio inspiracija :D
https://www.youtube.com/watch?v=5R86EpzQc-A&ab_channel=%C4%B0smail%C4%B1%C5%9F%C4%B1kg%C3%B6z
<3JTD