savjet dali je ovo normalno

Autor robert_zd, 13 Veljača 2024, 12:19:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Ako ti od promjene zupčastog to radi, onda je od zupčastog.
Ako to radi nakon nekoliko otpajanja akumulatora, čišćenja senzora,klapne, a da drugo ništa nije dirano do toga je.
Jer ako je klapna bila masna, naravno sa kod puštanja gasa i zatvaranja iste, možda je dio zraka ipak prošao, a sad vjerojatno "dihta" bolje, pa ne prolazi zrak, a ne stigne to komp korigirati, dok malo mapu ne podesi

Memphis

Citat: robert_zd  u 22 Veljača 2024, 15:17:48Jel moguće da 1 zub pravi tako probleme na autu, što nema tolerancija a da radi isto normalno?
Na koji način provjerit jel uzubljen ispravno. Zupčasti se mijenjao čim sam uzeo auto (sad ima 5god) i moguće da je od tad krivo.
Ne znam baš da bi to bilo do zupčastog, sve je moguće. Ja bi prije rekao diferencijal. Imao bi prije druge simptome u radu motora i bilo bi grešaka. Ako kasni jedan zub to ne bi ni primjetio jer bi se odrazilo na veću potrošnju i slabost motora.

Ako želiš provjerit da li je dobro uzubljen bez alata ništa.
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=X1oBYl8u7gQ

Što se tiče multiecuscana morao bih se moći spojit na motor bez adaptera sa nekim baznim ELM327 interfaceom.

robert_zd

Citat: Mike20  u 22 Veljača 2024, 19:41:15Ako ti od promjene zupčastog to radi, onda je od zupčastog.
Ako to radi nakon nekoliko otpajanja akumulatora, čišćenja senzora,klapne, a da drugo ništa nije dirano do toga je.
Jer ako je klapna bila masna, naravno sa kod puštanja gasa i zatvaranja iste, možda je dio zraka ipak prošao, a sad vjerojatno "dihta" bolje, pa ne prolazi zrak, a ne stigne to komp korigirati, dok malo mapu ne podesi

A ne mogu biti siguran dali je odmah nakon zamjene zupčastog, davno je to bilo. skoro 5 godina, 4 sigurno.
I žena vozila auto većinom, ja kad mi bude pri ruci. A kao i većina žena mislim dok vozi ne prijavljuje ništa.
Radio je to prije i nakon čišćenja klapne , senzora, filtera, svjećica. Znači nije ni do mape, prešao je nakon tog čišćenja preko 500-1000km već.

I ja bi rekao da nije do zupčastog, on stvarno ljepo radi, i vuče kako bi i treba tako slabi auto. Potrošnja kombinirano 6,5-7,5 litara što mislim da je ok.

Vidio sam baš jučer potreban alat i kako se stavlja u fazu auto, i vjerujem da ne radi to velik broj mehaničara. 

topolino

Citat: robert_zd  u 23 Veljača 2024, 08:49:59A ne mogu biti siguran dali je odmah nakon zamjene zupčastog, davno je to bilo. skoro 5 godina, 4 sigurno.
I žena vozila auto većinom, ja kad mi bude pri ruci. A kao i većina žena mislim dok vozi ne prijavljuje ništa.

Ovo totalno mogu potvrditi. Dokle nisam rashodovao svoj auto i presli samo na zenin punto nisam imao pojma koliko stvari ne valja sa njenim autom.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

robert_zd

Evo danas, rano jutros uspio osposobiti dijagnostiku. Odmah sam pobacao neke parametre onako brzinski i probao u vožnji pošto je ženi trebao auto. Jel ima netko iskustva što da pratim na grafovima, meni na prvu malo ovaj tlak oscilira. Ovo je snimka kad se naglo pusti gas u vožnji. Doduše probam opet cackati, auto nije bio full ugrijan itd, kao što rekoh brzinski, sav sretan što radi dijagnostika :)




robert_zd

Uvo update od večeras. Malo se više igrao parametrima. Prilikom vožnje naglo puštanje gasa. Plavo na vrhu pad broja okretaja. Instant pada pozicija pedale gasa, moment motora, ali kut leptira gasa nekako tromo. Mislim da bi treba usporedit s nekim puntom koji ne radi ovo kao moj  :facepalm:





Što bi značilo ovo : Prevelik kut iskre?