Motori s ugrađenim plinom i vožnja na plin

Autor mikeg20, 29 Listopad 2007, 21:30:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

izvinjavam se mikeg. kasno sam skužio da je rijeć o golfu. mora da ga tip nije baš gazio.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mikeg20

Ne trebaš se IZVIJATI jer nema na čemu he, he, he
A gazio ga je kad je iza sebe imao dimnu zavjesu- možda i radi nje nije imao 110 nego 100konja

rodjo

 JA sam u svoju Tempru (1.6i.e. SW) LPG ubacio prije mjesec dana...Za sada ko beba! TroÅ¡i oko 9l/100km novčanik se brzo oporavi od ugradnje,i onda užitak.... :hello2:

mikeg20


topolino

mkeg jedno pitanje. pošto propan ima oktansku vrijednost 111 oktana . čitao sam u starom priručniku da motor pogonjen samo plinom bi trebao imati kompresiju 14 bara i dručiji kut paljenja smjese. šta se nebi onda na novim motorima mogao barem kut paljenja promjeni kod prebacivanja na plin?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

FileFixer

Meni se ćini da se kut paljenja i mjenja s obzirom da ga ECU mijenja, a novi plinski sistemi s direktnim ubrizgavanjem i imaju neku shemu preko koje se linkaju na ECU... :neznam:

                          E=mC^2 +/-3dB

mikeg20

knock senzor na motoru najefikasnije mijenja kut paljenja kad imaš plin-to skužiš po tome što s vremenom na bengu ko da mu treba sekunda više na reakciju na gas

dodoshtef

Službeni auti su na plin i jednostavno nisam zadovoljan. kod ugradnje se treba obratiti najviÅ¡e pozornost kod uÅ¡timavanja. jer npr. ugraÄ'eni plin pri radu hladnog motora neće biti jednak radu zagrijanog. najgore Å¡to se može desiti je da motor na plinu radi savrÅ¡eno a kad ponestane plina i prebaci se na benzin maÅ¡ina umire.

Obratite pozornast na ove stvari jer dosta njih ne ugradi plin kako treba!

p.s. Preferiram benzin i ostajem pri njemu pa makar litra koštala 15kn. ( super 100 je sad skoro 10kn)

mikeg20

Gle, sve preko 15000km godiÅ¡nje se isplati ugraditi plin. Da ja radim 5000-10000km godiÅ¡nje, možda nebi razmiÅ¡ljao o plinu. Al svugdje gdje imam računa Å¡parati-Å¡param. Dok si mlaÄ'i i nemaÅ¡ nekih obaveza-troÅ¡i.
Kasnije kad imaÅ¡ nekih izdataka za ureÄ'enje, gradnju itd, lupam se po čelu kako d+sam bio bedast i mogao uÅ¡tediti da sam imao plin.O ovome smo sto puta govorili i nećemo viÅ¡e.
Da, plinski ecu treba štelati i na mjestu i u vožnji i kod raznih uvjeta vožnje. Često se to štelanje ne napravi kvalitetno jer tim ljudima je bitno čim više auti naštancati s plinom radi čim veće zarade, a fino podešavanje zaborave ili vele-nema veze ionak će doći ponovno da nešto ne štima pa ćemo to riješiti

VENO

kako su prošli ovi sa diselom tako bi mogli i ovi sa plinom.

mikeg20

Citat: VENO  u 27 Svibanj 2008, 16:16:59
kako su prošli ovi sa diselom tako bi mogli i ovi sa plinom.
Neće sigurno prijeći cijenu benzina a još manje dizela

forsage

Citat: Mike20  u 27 Svibanj 2008, 19:54:57
Citat: VENO  u 27 Svibanj 2008, 16:16:59
kako su prošli ovi sa diselom tako bi mogli i ovi sa plinom.
Neće sigurno prijeći cijenu benzina a još manje dizela
plin nije naftni derivat pa ni cijene neće tako divljati kao naftni derivati...poskupit oće sigurno ali ne vjerujem da će ikada prijeći pola cijene osnovnog benzina tj. 95-ice.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

NikolaST

Ako je iko čuo za STAG300, molim savjet. Uglavnom da je neloš ali da mu mapu treba pošteno našteliti. Ako znate više, tipkovnica je ispred vas...
assumption is the mother of all fuckups

FileFixer

Ovdje imaš jednostavno objašnjenje... http://www.ac.com.pl/autogaz/en/stag300/
Imaš i cijeli user manual u PDF-u... :ok:

                          E=mC^2 +/-3dB

manowar

ugradio sam i ja plin u bravo 1,8 gt sve pet vozikam se  dva dana i odem na more odfurat zenu i klince i na povratku mi pukne klipnjaca i ode
motor pa pa. (nije plin kriv ) nego klipnjaca se odsarafila i hebiga  :redcray:


ps. radim komplet generalku  :car1: