Isplativost ugradnje plina

Autor gandalf, 11 Studeni 2007, 16:27:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zzip

Citat: Anthony@dj-on-line  u 12 Studeni 2007, 11:21:48
Dakle, plin nisam atestirao baš zbog lopovske države.Atestirat cu ga kad smanje režije za plin jer se ja vozim ekološki... :car1:

tako je najbolje... samo je zeznuto, jer nemožeš van granica hrv...

znam za priču kad je lik išao u sloveniju... slovenski pandur je tražio dokumente od auta i vidio da nema atestiran plin, valjda je vidio čep di se toči...
isključio ga je iz prometa, zvao vučnu službu i vratio ga u hrv... sa još nekom ludom kaznom i računom za vučnu...

zato se ja ne igram... sve legalno, pa si na miru...

mikeg20

Mislim da je bezveze više raspravljat o tome, jer daaavno je zaključeno da je ugradnja plina u auto višestruko ISPLATIVA.
Manje zagaÄ'uje-nema sumpora i manje CO2, rjeÄ'a promjena ulja-manje zagaÄ'enje, duže traje motor itd.

che

ali brže ostanete bez 7 i više tkn...ako se vozite otprilike da potrošite jedan rezervoar mjesečno, kao npr ja to je nekih 340kn, pa puta 12 mjeseci, to je 4080kn godišnje...znači, u mom slučaju kada ugradnju plina moram platiti oko 11500kn otplatio bi ga za nekih 3 godine, s tim da bi naravno točio i plin pa platio atest itd tako da bi tek nakon 5 godina počeo štedjeti na tome što se vozim na plin!

mikeg20

Citat: zzip  u 12 Studeni 2007, 11:30:05
Citat: Anthony@dj-on-line  u 12 Studeni 2007, 11:21:48
Dakle, plin nisam atestirao baš zbog lopovske države.Atestirat cu ga kad smanje režije za plin jer se ja vozim ekološki... :car1:

tako je najbolje... samo je zeznuto, jer nemožeš van granica hrv...

znam za priču kad je lik išao u sloveniju... slovenski pandur je tražio dokumente od auta i vidio da nema atestiran plin, valjda je vidio čep di se toči...
isključio ga je iz prometa, zvao vučnu službu i vratio ga u hrv... sa još nekom ludom kaznom i računom za vučnu...

zato se ja ne igram... sve legalno, pa si na miru...

Potpis zzip.
Inače i kod nas se to gleda, samo policajci nišu previše o tome informirani jer o tim stvarima se moraju sami informirati-kaj je to plin, kak izgleda instalacija, koje sve papire trebaš imati itd.
Ako te zaustavi s autom i neatestirani plinom i ako se razumije u sve navedeno-prvo će te otpeljati na vanredni tehnički koji ti plaćaÅ¡-nekih 300kn. Naravno, tehnički nećeÅ¡ proć i skinu će ti tablice i pisati kaznu od 500kn za ugraÄ'eni neatestirani ureÄ'aj u autu, pisat će ti joÅ¡ kaznu za tehničku neispravnost vozila-jer nisi proÅ¡ao tehnički,mislim isto nekih 500kn.
Naravno isključit će ti vozilo iz prometa tim oduzimanjem tablica i ne možeš dalje s autom.
Zatim da to riješiš trebaš ili izvaditi ili atestirati na plin, pa ponovno na tehnički-nekih 300kn, pa na policiju da ti vrate tablice-nakon što vide da ti je tehnički lupio žig na onu potvrdu o oduzetim tablicama-i eto te na cifri kazni od nekih 1500-1600kn, a atest je 1050kn+izdavanje nove prometne i knjižice radi novih podataka=200kn.
DAL SE TO ISPLATI?

mikeg20

Citat: che  u 12 Studeni 2007, 11:35:00
ali brže ostanete bez 7 i više tkn...ako se vozite otprilike da potrošite jedan rezervoar mjesečno, kao npr ja to je nekih 340kn, pa puta 12 mjeseci, to je 4080kn godišnje...znači, u mom slučaju kada ugradnju plina moram platiti oko 11500kn otplatio bi ga za nekih 3 godine, s tim da bi naravno točio i plin pa platio atest itd tako da bi tek nakon 5 godina počeo štedjeti na tome što se vozim na plin!
NE, injection plin ti je 7500-8500kn

che

ne...ispod 10500 ne ide..pitao na nekih 16 mjesta

mikeg20

Ja ti velim da pitaj na 17 mjestu i ako je joÅ¡ na akciji 7500kn, ako je proÅ¡la akcija 8500kn s 3 godine garancije na ureÄ'aj


che

oko 9 i pol sve zajedno..baš sam nazvao sad

mikeg20

Ja platio 8500 na 1.8 16V+1250kn sva ostala davanja=9750 sveukupno, točno u kunu.
Mislim da 3 godine garancije nisam nigdje drugdje našao

SSniknejm

hmm.. u principu se slazem sa onim sto je robertino napisao.. i zzip, mislim da ti je covjek argumentirao u cemu je fora kod tih 500kn extra sto placas (do sad to nisam skuzio, thnx robertino :ok: )

zzip

#26
je... istina je sve to.. baš sam sad zvao frenda i on mi je slično pojasnio... a najbolja rečenica mu je bila... citiram: "država nije znala kako drugačije uzeti novce plinašima, pa su im onda nabili cestarinu. Kad uđemo u EU to će morati maknuti"...

eto.. ako mi to kaže frajer koji radi ateste .. valjda on ima nekog pojma...

mikeg: ja sam ugrađivao kod auto silvija u bestovju... 8000 za keš 9000 na kartice i ostalo... alu grana...
možda je čeu skuplje jer ima neki drugačiji sistem...

i još jednom ponavljam ... onaj tko radi više od 80km na dan... njemu se isplati ugraditi plin... i on ga relativno brzo isplati...

SSniknejm

#27
nego imam ja jedno pitanje...

isplativost dizel (polovni, turbak) koji trosi oko 5-6 litara dizela vs. benzinac koji trosi 12-13 litara plina.. dakle, svi godisnji nameti, servisi dodatni za plinashe(ne redovni za jedne i druge) + mozda ostale sitnice..

moze neka usporedba? thnx

LP3871




meni je ovo čist dovoljno za priču o isplativosti plina :D

mikeg20

Kao što rekoh, davno je zaključeno da je plin isplativ, još kad su počeli nove dizele prodavati po cijeni benzinaca-to sve govori